0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış  (Okunma Sayısı: 1109 Kere Okundu.)
« : Şubat 17, 2015, 12:17:35 ÖÖ »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5044


Başarılı insanların asla yapmayacağı 10 davranış

Başarılı iş adamları ve yöneticilerle uzunca bir süre birlikte çalıştığınız zaman, neyin işe yaradığını, neyin hiçbir zaman işe yaramayacağını anlamaya başlıyorsunuz.

Ancak şunu söylemekte fayda var: Sizi başarılı kılan şey tamamen karakterinize ya da kişisel alışkanlıklarınızla alakalı değil, davranışınızla alakalı.

‘Davranışla derken?’ dediğinizi duyar gibiyim. Davranıştan kastım uzun dönemde strese karşı nasıl tepki verdiğiniz, iş tarafında verilen sözleri tutup tutmadığınız, diğer insanlarla nasıl iletişim kurduğunuz, bir işi ‘yapmaktan’ ziyade ‘doğru yapmak’ üzerine ne kadar çok çalışma isteğine sahip olduğunuz, ne kadar odaklandığınız, ne kadar oflayıp pufladığınız gibi davranışlardan bahsediyorum.

Gerek yurtiçinde, gerek yurtdışında pek çok üst düzey yönetici ve şirket sahibi ile tanışma fırsatım oldu. Bazılarıyla işim ve danışmanlıklarım döneminde uzun vakitler geçirdim, bazıları ile çok değerli dersler aldığım yalnızca birkaç saat. Hala başarılarını sürdüren insanların birbirine çok zıt karakterlere sahip olmalarına rağmen, asla yapmadıkları ve asla yapmayacaklarını tahmin ettiğim davranışları listeliyorum.

1. Saf olmak

Buna pek ala ‘gözü açık olurlar’ da diyebilirdik ancak buradaki önemli noktayı kaçırmamak gerekiyor. Çabuk kanan, kandırılabilen insanlar asla kazanamazlar. Başarılı insanlar asla saf değillerdir.

2. Tembellik

Başarılı insanlar şu gerçeği çok iyi biliyorlar: Önemli bir başarı sağlamak uzun zaman ve sıkı bir çalışma gerektirebilir. Tembel insanların uzun vadede başarılı olmaları ya da başarıyı yakaladıktan sonra zirvede kalabilmeleri pek mümkün değil.

3. Aşırı duygusallık

Eğer küçücük ve basit bir eleştiriyi bile kaldıramayacak davranışlar sergiliyorsanız başarılı olamazsınız. İş dünyasının başarılı insanları bu tip durumlarda espri silahını kullanırlar. Size haklı bir eleştiri geldiğinde bunu esprili bir yolla itibarınızı zedelemeden kabullenebilirsiniz.

4. ‘Hallederiz’ demek

İş hayatında sürekli duyduğumuz cümlelerdir: Hallederiz abi, sıkıntı yok arkadaşlar, yarın sende, her şey yolunda… Başarılı insanlardan bunu asla duymazsınız. Çünkü zaten halletmişlerdir ya da halledecekleri konusunda hiçbir kaygıları olmadığı için böyle cümleler kurmaya ihtiyaç duymazlar.

5. Geçmişte ya da gelecekte yaşamak

Geçmişten ders almak mutlaka gerekir. Ancak orada takılı kalmak sadece önünüzü görmenizi engeller. Aynı şekilde geleceğe dair hayaller kurmak da motivasyon anlamında önemlidir. Ancak fazla hayale dalmak da aynı şekilde bugünü kaybetmenize yol açar. Başarılı insanlardan gözlemlediğim geçmişten veya gelecekten ziyade bugün üzerinde odaklanmaları.

6. Bencillik

Bu pek çoğunuza ‘yok artık’ dedirtebilir. Ancak bencillik ile ego sahibi olmayı ayırt etmekte fayda var. Başarılı insanlar belirli seviyelerde ego sahibi olabilir. Ancak ego sahibi olmak bencil olmak anlamına gelmez. Başarılı insanlar ben merkezli, her şey bana bağlı olsun mentalitesinden oldukça uzak dururlar. İşleri kendileri ile ilgili değil, işleri müşterilerinin beklentileri ile ilgilidir. Her şey bir veriye dayanmalıdır. Başarılı bir insan, ‘Ben böyle istiyorum, böyle olacak.’ tarzı cümleler asla ve asla kurmaz.

7. Dışa vurmak

Kötü şeyler yaşıyor olabilirsiniz, işinizle ilgili büyük bir problemle boğuşuyor olabilirsiniz. Bunun duygusal karşılığı öfke, kıskançlık hatta utanç bile olabilir. Öfkenizi çalışanlarınıza veya çalışma arkadaşlarınıza yansıtmanıza gerek yok. Ya da kötü bir durumda olduğunuzu herkesin bilmesi gerekmiyor.

8. Bitir gitsin mantığına sahip olmak

Jobs’un konu ile ilgili çok güzel bir sözü var: ‘Başarılı girişimcilerle başarısız girişimcileri ayıran şey azimdir.’ Eğer yaptığınız herhangi bir işle ilgili heyecan duymuyorsanız, işi ‘bitse de gitsek’ mevzuna getiriyorsanız başarılı olmanız pek de mümkün değil.

9. Panik olmak

İş hayatında aşırı stres durumları oldukça sık rastlanan durumlar, pek çoğumuz bazen haftalar boyunca yüksek stres altında çalışıyoruz. Bu süreçte çoğu şey yolunda gitmez, takvim birbirine girer, deadline’lar tutmaz ve saire. İşte bu durumda süreç yönetimini sakin bir şekilde yapabilen insanlar, başarılı insanlardır. Panik yapmadan, rasyonel düşünerek bu stresi yönetebilmek oldukça önemli.

10. Dediğim dedik olmak

Tutku, kendi fikrine sahip çıkmak başarıyı artıran motivasyonlardır. Ancak işin bir tık ötesine geçtiğinizde, yani çizmeyi aştığınızda, başarı ivmenizi kaybedersiniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış
« Posted on: Aralık 04, 2020, 11:32:10 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış e-book, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış programı, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış oyunları, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış e-kitap, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış download, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış hikayeleri, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış resimleri, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış haberleri, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış yükle, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış videosu, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış şarkı sözleri, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış msn, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış hileleri, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış scripti, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış filmi, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış ödevleri, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış yemek tarifleri, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış driverları, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış smf, Başarılı Insanların Asla Yapmayacağı 10 Davranış gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 17, 2015, 02:19:48 ÖÖ »
Avatar Yok

FLORİS
*
Üye No : 167895
Nerden : Adana
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 3
Mesaj Sayısı : 2.274
Karizma = 306


Ben olamıycam ozaman   Ağlicam.
Teşekkürler!!! Canım!!
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Başarılı Insanların 5 Kuralı
Serbest Kürsü.
Mavi_Kiyamet 1 821 Son Mesaj Nisan 19, 2013, 11:57:02 ÖS
Gönderen : Burc_
Başarılı Insanların 7 Tatil Alışkanlığı
Kariyer ve Kişisel Gelişim
Mavi_Kiyamet 0 485 Son Mesaj Ekim 01, 2013, 09:05:11 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Başarılı Insanların Sırları
Kariyer ve Kişisel Gelişim
Mavi_Kiyamet 0 396 Son Mesaj Kasım 30, 2013, 01:17:08 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Başarılı Insanların 4 Ortak Özelliği
Kariyer ve Kişisel Gelişim
-minel- 1 3561 Son Mesaj Şubat 13, 2015, 12:14:51 ÖÖ
Gönderen : FLORİS
Başarılı Ve Başarısız Insanların Alışkanlıkları [infografik]
Kariyer ve Kişisel Gelişim
-minel- 0 12971 Son Mesaj Nisan 01, 2015, 02:13:11 ÖS
Gönderen : -minel-Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright 2011 Simple Machines SiteMap | Arsiv | Wap | imode | Konular