0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim  (Okunma Sayısı: 786 Kere Okundu.)
« : Ocak 24, 2010, 08:10:13 ÖS »

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Konu Sayısı : 12251
Karizma = 55168

Okuyun ve HZ.ALİ'nin ne kadar ileri görüşlü biri olduğunu görün..

Hz. Ali’ye de aynı aşırılığı gösterenler vardır. Hz. Ali’yi sevmeyen hariciler [Yezidiler] tefrit ehlidir. Hz. Ali’ye peygamber veya ilah diyen ibni Sebeciler ifrat ehlidir. Ehl-i sünnet ise, Hz. Ali’yi kendi bildirdiği gibi, Resulullah efendimizin bildirdiği gibi sever, bu ise vasat yoldur. Hz. Ali anlatır: Resulullah bana buyurdu ki:
(Ya Ali, Sen İsa gibisin! Yahudiler, ona düşman oldular. Mübarek annesi Meryem’e iftira ettiler. Hıristiyanlar da, Onu aşırı yükselttiler. Ona yakışan dereceden daha yukarı çıkardılar.) [İ. Ahmed]

Hz. Ali bu hadis-i şerifi haber verdikten sonra, (Benim yüzümden iki aşırı grup insan helak olur. Birisi, beni aşırı severek, bende olmayan şeyleri bana takarlar. Ötekiler de, bana düşman olup, birçok iftira yaparlar) buyurdu. Bu hadis-i şerifte, hariciler, Yahudilere; İbni Sebeciler de, Hıristiyanlara benzetilmiştir.

Wmhocasi.com
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

Çevrimİçi Çevrimİçi

View Profile
Re: Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim
« Posted on: Nisan 30, 2024, 03:56:52 ÖS »

Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim e-book, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim programı, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim oyunları, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim e-kitap, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim download, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim hikayeleri, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim resimleri, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim haberleri, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim yükle, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim videosu, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim şarkı sözleri, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim msn, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim hileleri, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim scripti, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim filmi, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim ödevleri, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim yemek tarifleri, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim driverları, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim smf, Hz.ali'den Hadis Okumanızı Tavsiye Ederim gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  

Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright 2011 Simple Machines SiteMap | Arsiv | Wap | imode | Konular