0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı  (Okunma Sayısı: 522 Kere Okundu.)
« : Haziran 27, 2010, 12:22:19 ÖS »
Avatar Yok

-Devrim44
*
Üye No : 12440
Yaş : 26
Nerden : Adana
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 142
Mesaj Sayısı : 1.103
Karizma = 7554


Emin Demir - Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necati Dedeoğlu başkanlığında, üniversite öğrencileri tarafından ilköğretim öğrencilerine yönelik yapılan bir anket çalışmasında, 7 ve 8'inci sınıflarında okuyan çocukların yüzde 34'ünün cep telefonu kullandığı ortay çıktı.

Antalya'nın Pınarlı bölgesindeki ilköğretim okullarında yapılan anket çalışmasında, öğrenci ve öğretmenlere, cep telefonu kullanımı, telefonun zararının bilinip bilinmediği ve alınması gereken tedbirlere ilişkin soruların yöneltildi.

Anket sonuçlarına göre, 13 ve 14 yaşlarındaki ilköğretim 7 ve 8'inci sınıf öğrencilerinin hepsi kendisine cep telefonu alınmasını istiyor, yüzde 34'ü ise kullanıyor.

Cep telefonu olan çocukların yüzde 50'sinin ailesinde bir veya iki, yüzde 40'ının ailesinde ise 3 veya 4 cep telefonu bulunuyor.

Çocukların yüzde 70'i cep telefonlarının zararlarını biliyor. Çocukların yüzde 34'ü cep telefonu ile günde 11 dakikadan fazla konuşuyor. Yüzde 85'i telefonlarını pantolon ceplerinde taşırken, yüzde 68'i gece telefonu kapatmıyor, yastık altında açık olarak saklıyor.

- ÖĞRETMENLER ZARARLI DİYOR AMA...-

Yüzde 90'ı cep telefonu kullanan öğretmenlere, 'Çocukların cep telefonu ile konuşmasında sakınca var mı?' diye sorulduğunda ise, yüzde 95'i 'evet' yanıtını verdi. Öğretmenlere 'Çocuğunuzda cep telefonu var mı?' diye sorulduğunda da, yüzde 25'i çocuğunda cep telefonu bulunduğunu bildirdi. Öğretmenlerin yüzde 61'i 'Öğrencilere cep telefonu hakkında eğitim veriyor musunuz?' sorusuna 'evet' yanıtını verirken, bu eğitimi veren öğretmenlerin büyük bölümü kadın öğretmenlerden oluştu.

- PROF. DR. DEDEOĞLU'NUN DEĞERLENDİRMESİ-

İnsanların cep telefonları konusunda fazla bilgi sahibi olmadıklarına işaret eden Dedeoğlu, bu nedenle karaciğer, akciğer, kalp, her türlü kanser hastalıklarını cep telefonları ve baz istasyonlarına bağlayanlar olduğunu söyledi. Dedeoğlu, şirketlerin, kimseden izin alınmadan, bilgi vermeden baz istasyonlarını insanların yoğun yaşadığı yerlere kurduğunu belirterek, şunları söyledi:

'Baz istasyonları cep telefonlarına göre daha az elektromanyetik dalga yayarlar ama sürekli yayar. Çocuklar, yaşlılar, hastalar ve hamileler cep telefonundan daha fazla etkileniyor. Bu nedenle bu riskli grup, cep telefonlarından mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Cep telefonları ile ne kadar az konuşursak o kadar az etkileniriz. Cep telefonları ile kulaklıkla konuşulmalı, gece kapatılmalı, belde taşınmamalı, telefon ilk açıldığında kulaktan uzak tutulmalıdır.'

patladı işte gençliğimin en lüzumlu penceresi
adını adıma sapladım; intiharlar kanadı

unutabildikçe artacak korkularım
korktukça da ezberleyerek susuyorum

kaçını sevdim , kaçını vurdum , kaçını bıçakladım
sen , olsun sevme beni " korkuyorum..


" -Sen KüRtçe Bak gözLeRime , Ben seni Türkçe seveRimm !

yüReğimin soL yanına iLtica etmiş iLLegaL biR a$k"sın Sen !
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı
« Posted on: Kasım 24, 2020, 12:33:06 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı e-book, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı programı, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı oyunları, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı e-kitap, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı download, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı hikayeleri, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı resimleri, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı haberleri, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı yükle, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı videosu, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı şarkı sözleri, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı msn, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı hileleri, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı scripti, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı filmi, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı ödevleri, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı yemek tarifleri, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı driverları, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı smf, Ilköğretim Öğrencilerinin Cep Telefonu Kullanımı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular