Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Iki Maymunu Oynuyorlar Desem...  (Okunma Sayısı: 299 Kere Okundu.)
« : Mart 24, 2015, 03:10:08 ÖS »

-minel-
*
Üye No : 139378
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2459
Mesaj Sayısı : 4.725
Karizma = 5043


Demirtaş: İki maymunu oynuyorlar desem...


HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Erdoğan ile AK Parti Sözcüsü Arınç arasındaki tartışmalara ilişkin "Bugün Hükümet Sözcüsü, Hükümet'in İzleme Heyeti konusundaki tutumunun arkasında olduğunu deklare etti. Kimi muhatap alacağız? İki maymunu oynuyorlar desem, onlar için yanlış olmaz" dedi. 
 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet arasında köklü bir kırılmanın söz konusu olduğunu öne sürerken, 2 hafta içerisinde gerçekleşmesini bekledikleri İmralı ziyaretinde izleme heyetinin yer alması halinde 'çözüm krizinin’ durumunun kendileri açısından belli olacağını söyledi. Abdulah Öcalan’ın mesajında yer alan ‘Eşme ruhu’ ifadesine Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı açıklamayı tümüyle siyasi bulduğunu ve cumhurbaşkanının yanında yer aldığını gösterdiğini belirten Demirtaş, Öcalan’ın hükümet ile mutabakata varılan 10 maddelik mutabakat gerçekleşmeden PKK ’ya silah bırakma çağrısı yapmaması üzerine son krizin çıktığını savundu.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Avrupa’dan uydu aracılığı ile yayın yapan Med Nuçe kanalının yayınına bağlanarak soruları yanıtladı. Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son 1 haftada yaptığı açıklamaların son derece bilinçli olduğunu, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın dediği gibi ‘Hissi duygularla şahsi fikirlerin olmasının’ çok ötesinde yapılan program çerçevesinde uygulanan bir stratejinin aşamaları olduğunu söyledi. Demirtaş, Erdoğan’ın sözlerinin düşünce, zihnindeki görüşlerin aleniyet kazanması olduğunu belirterek şöyle dedi:

“Bunlar bir kez daha yakın zamanda ‘Kürt sorununu çözecek’ denilen Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi açık görüşleridir. Bu öyle alalade öfke, kızgınlıkla söylenmiş siyasi tespit veya söylemler değil. Ortadoğu hatta bununla bağlantılı uluslar arası dengeleri yakından etkileyen ve ilgilendiren ciddi bir mevzuda; Kürt sorununda tartışma yürütülürken hiç kimse gelişi güzel konuşmaz, tesadüfi değerlendirmeler yapmaz. Aslında Cumhurbaşkanı ve devlet kanadı ile Öcalan’ın; Kürt tarafının çözümden anladığı şey başkadır. Müzakere diyalog süreçlerinden taraflar başka amaçlar gütse, başka şeyler anlasalar da bu süreç diyalog sürecinde birbirlerine yaklaşmaları çözüm önerilerinin yaklaşması beklenir. 2013 yılı Ocak ayından bu yana sayın Öcalan’ın 2013 Newroz’undan bu yana Kürt tarafının sayın Öcalan’ın görüş, düşünceleri önerileri önemli ölçüde çözümün önünü açacak esnemeler içermekle beraber devlet tarafından özellikle cumhurbaşkanının tutumunda hiçbir değişiklik olmamıştır. O her zaman ‘Ben düşünmezsem yoktur, Kürt sorunu yoktur. Kürt kardeşlerim benim canım ciğerimdir’ gibi meseleyi ele alıp bireysel haklar çerçevesinde oldu- bittiyle konuyu kapatma peşindeydi. Bu düşüncesinin değişmediğini ilan etmiş oldu.”


Demirtaş, AK Parti’nin bugüne kadar girdiği tüm seçimlerde PKK’nın ilan ettiği ateşkes süreçlerini yaşayarak girdiğini, o sürecinin yarattığı umutlu, pozitif olumlu havayı lehine dönüştürmeyi başardığını söyledi. Kürt sorununun barış çerçevesinde çözülebilmesinin toplumun ve kendileri rakip bir siyasi parti olmalarına rağmen bunu tolere edebildiği, bir durum olduğunu ifade etti. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın programda dile getirdiği görüşler özetle şöyle:

* Bu dönemde başaramayacaklarını anladılar: Cumhurbaşkanı bunun siyasi rantını yemeye alışmıştı. 2015 seçimlerinde de ‘PKK’ya silah bıraktırıyoruz’ diyerek oldu bitti ile seçmenin karşısına çıkmaya çalışıyordu. Sayın Öcalan bu konuda çok net mesaj verirken demokrasi, barış, özgürlük kavramlarını iç içe geçirerek senkronize adımlar silsilesi ile adımlar atılarak buna gidilebileceğini ifade edince siyaseti tam olması gereken yere oturtunca bunu bu dönemde başaramayacaklarını anladılar. Bekledikleri, sayın Öcalan’ın çağrı yapması, PKK’nın silah bırakması ve ardından ‘Bu iş bitti’ demeleriydi. Öcalan bunun olabilmesi için açıklanan 10 maddenin tartışılabilmesi müzakere yapılabilmesi, ele alınması yasal düzenleme yapılması, yüzleşme komisyonunda bu sürecin ele alınması, parlamentoda onaylaması olduğunu söyledi. Bu durum hükümet ve cumhurbaşkanını rahatsız etti. Hiçbir adım atılmadan silahsızlanma gerçekleşsin beklentisi içindeydiler. Oysa İmralı’da hiçbir zaman konuşulmadı bu mevzular. Müzakere sürecek, tartışma yürüyecek elbette silahsızlanma olacak.

* Newroz mesajında tahrifat-değişiklik yok: Hiçbir söz verilmiş değil: HDP’nin tanık olduğu hiçbir görüşmede Erdoğan veya hükümetin dile getirdiği çerçevede bir söz verilmiş değil. Taraflar farklı iddialarda bulunuyorsa bunu gidermenin tek yolu gözlemci heyet gidecek tartışmalar aleniyete kavuşur. Bizim gördüğümüz hiçbir şekilde tarih konuşulmadı. İmralı tutanaklarında da bu açıktır. Newrozda okunan mesajında da en ufak bir tahribat, değişiklik söz konusu değildir. İddia edildiği gibi ‘15 Nisan’ tarihi olsaydı olduğu gibi heyetimiz tarafından okunacaktı. Heyetimizin tarihi değiştirme yetkisi yoktur. Orada verilen mesaj neyse orada okuyup açıklamıştır. İmralı’dan iletilmek istenen mesaj çıkan neyse onu paylaşmıştır. ‘ AKP ’ye güvenmiyoruz’ derken tam da bunu kast ediyorduk. 10 madde konusunda güven veren bir tutum sergilemediler. Bugün ortaya çıktı ki; Hükümet çözüm sürecinden sadece silahsızlanmayı anlıyordur.

* Cumhurbaşkanı ile hükümet arasında köklü kırılma: Cumhurbaşkanı ile hükümet arasında danışıklı dövüşün bir plan program içinde sürdürüldüğünü düşünmedik değil. Köklü bir kırılma yaşanıyor. Başbakan ve ekibi çözüm sürecindeki, İmralı’ya giden ekip tartışmalara hakimler. Gözlemci heyet bir sonraki ziyarete gidecekti. Varılan mutabakat ile gözlemci heyetin gitmesi konusunda mutabakata varıldı. Ama cumhurbaşkanı, 10 maddeye de, gözlemci heyetine, hepsine karşı olduğunu ifade etti. Ayrı açık bir duruş söz konusu. Çok danışıklı yapılma hali yok. Çok başlılık ve çok seslilik kendileri arasındaki bu tartışma kimi muhatap alacağımız konusunda kaos ortaya çıkarıyor. ‘İki maymunu oynuyorlar’ desem yanlış olmaz. Cumhurbaşkanının dediği mi egemen olacak önümüzdeki günlerde gözlemci heyeti İmralı heyeti ile giderse her şey ortaya çıkacak. Hükümet, izleme heyetini tartışıyor; cumhurbaşkanının bu konudaki tavrını hükümet diskalifiye etmiş görünüyor. Hükümet izleme heyetini oluşturursa görüşmeler devam eder. Biz ‘çözüm krizinin’ olmaması için çaba harcarız. Ama AKP’nin krizi kendi aralarındaki sorundur. Çözmezlerse de Türkiye için belki de hayırlı olur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Iki Maymunu Oynuyorlar Desem...
« Posted on: Aralık 12, 2019, 01:54:19 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... e-book, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... programı, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... oyunları, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... e-kitap, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... download, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... hikayeleri, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... resimleri, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... haberleri, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... yükle, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... videosu, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... şarkı sözleri, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... msn, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... hileleri, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... scripti, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... filmi, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... ödevleri, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... yemek tarifleri, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... driverları, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... smf, Iki Maymunu Oynuyorlar Desem... gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ey Aşk!seninle Oynuyorlar Bu Aşksız İnsanlar...
Aşk'a Dair
Asortik Hatun 0 570 Son Mesaj Aralık 03, 2008, 02:37:31 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Ey Aşk!seninle Oynuyorlar Bu Aşksız İnsanlar...
Aşk'a Dair
Asortik Hatun 2 549 Son Mesaj Mart 26, 2009, 05:54:37 ÖS
Gönderen : CeRos
Ey Ask! Seninle Oynuyorlar ..
Aşk Şiir - E-Kart - Sms - Mektup ve Öyküleri
-LoSS AnGeL- 0 486 Son Mesaj Nisan 18, 2009, 07:15:43 ÖS
Gönderen : -LoSS AnGeL-
Cep Maymunu
Hayvanlar Alemi
-o_o-GökhaNur-o_o- 6 7270 Son Mesaj Ocak 11, 2012, 12:41:54 ÖS
Gönderen : ecre
Dünyanın En Zeki Maymunu
Hayvanlar Alemi
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 783 Son Mesaj Şubat 16, 2012, 04:41:31 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular