Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur?  (Okunma Sayısı: 415 Kere Okundu.)
« : Ocak 28, 2010, 01:35:27 ÖÖ »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Kaynaklarımızda Hz. Peygamber (s.a.v)’e de büyü yapıldığı kaydedilmektedir. Peygamberimize büyü yapılmasının sebebi, Yahudilerin, Onun peygamberliğini hazmedememesidir. Çünkü, Kabe’nin bakımı, hacıların yedirilip içirilmesi, uzun zamandan beri Peygamberimiz (s.a.v)’in soyu olan Kureyş kabilesine aitti. Bütün bunların yanında bir de kalkıp “Nübüvvet (peygamberlik kurumu) da bize geçti derlerse, işte buna dayanamayız” diyerek, kötü niyetlerini açığa vurmuşlardı. Ancak birden çoğalan müslümanlar ve Efendimizin gördüğü ilgi, Yahudileri tahrik etmiş ve çirkin yollara başvurmuşlardı ki, Ona büyü yapılarak öldürülmeye teşebbüs edilmesi de bunlardan biridir. Bu konudaki rivayetleri aşağıya topladık.

Peygamberimize büyü yapılması ile ilgili rivayetlerden biri, Onun bütün hallerine vakıf olan sevgili eşi ve müminlerin annesi Hz. Aişe (r.a)’den gelen rivayet şöyledir:

“Benî Züreyk Yahudîlerinden Lebid b. el-A’sam tarafından Hz. Peygamber (s.a.v)’e sihir yapıldı. Öyle ki, Rasulullah (s.a.v) yapmadığı bir şeyi yaptım vehmine düşüyordu. Bir gün benim yanımda iken Allah'a dua etti, sonra tekrar dua etti. Ve dedi ki: “Ey Aişe, hissettin mi, sorduğum husustâ Allah bânâ fetvâ verdi?” “Hangi hususta Ey Allah'ın Resülü?” dedim. “İki kişi bana gelip, biri başucumda, diğeri de ayak tarafımda oturdu. Biri diğerine: “Bu zâtın rahâtsızlığı nedir?” dedi. Öbürü: “Büyüdür!” dedi. Önceki tekrar sordu: “Kim büyüledi?” Diğeri:

“Lebîd İbnu'l-Asâm adındaki Benî Züreykli bir Yahudî” diye cevap verdi. Öbürü:

“Büyüyü neye yaptı?” dedi. Arkadâşı: “Bir târâkla saç döküntüsüne ve bir de erkek hurmâ tomurcuğunun içine!” cevabını verdi. Diğeri:

“Pekalâ, şimdi nerede?” diye sordu. Arkâdaşı: “Zervân kuyusunda!” cevâbını verdi.”

Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v) Ashâbından bir grupla birlikte (r.a) kuyuya gitti, ona baktı, kuyunun üzerinde bir hurma vardı. Sonra benim yanıma dönüp:

“Ey Aişe! Allah'a yemin olsun, kuyunun suyu sanki kına ıslatılmış gibi (bulanık) ve (o kuyu iIe sulanan) hurmâ ağaçlarının başları da sanki şeytanların başları gibiydi!” dedi. Ben:

“Ey Allah'ın Resülü! Onu (kuyudan) çıkardın mı?” diye sordum. “Hayır” dedi ve ilave etti:

“Bana gelince, Allah bana âfiyet lutfetti ve şifa verdi. Ben ondan halka bir şer gelmesine sebep olmaktan korktum!” Resulullah onun gömülmesini emretti ve yere gömüldü”(1)

Kadı Iyaz, “Sihir Hz. Peygamberin sadece vücudu ve azaları üzerinde tesirini gösterdi, onun temyiz gücünde ve düşüncesinde (yani aklında, fikrinde) bir etki göstermedi” demektedir.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur?
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 05:58:55 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? e-book, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? programı, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? oyunları, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? e-kitap, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? download, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? hikayeleri, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? resimleri, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? haberleri, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? yükle, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? videosu, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? şarkı sözleri, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? msn, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? hileleri, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? scripti, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? filmi, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? ödevleri, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? yemek tarifleri, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? driverları, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? smf, Hz. Peygambere Büyü Yapılmış Mıdır, Yapıldıysa Nasıl Olmuştur? gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular