0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi  (Okunma Sayısı: 530 Kere Okundu.)
« : Haziran 04, 2013, 09:05:13 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


İNSANLAR Hz. Âdem'le Hz. Havva'dan doğarak çoğalmışlardır. Havva anamız hep ikiz doğum yapıyordu. Bunlardan birisi erkek, diğeri de kızdı. Hz. Âdem, aynı anda doğan ikizleri, bir önce veya bir sonra doğan ikizlerle evlendiriyordu. İkizlerin birbirleriyle evlenmesi yasaktı. Yeryüzünde işlenen ilk cinayet olan Kabil'in Habil'i öldürmesi, kendi ikizi olan kız kardeşiyle evlenmek istemesi üzerine gelişen olayların bir sonucu oldu. Hz. Âdem'den Peygamber Efendimize gelinceye kadar bütün peygamberler hak dini tebliğ etmişlerdir. Dinin temeli olan inanç esasları hep aynı kalmıştır. Fakat şeriat dediğimiz, ibadet ve dünyaya ait işlerde Hz. Âdem'den Peygamberimize kadar her devrin icaplarına, insanların ihtiyaçlarına göre bazı hükümler değişerek gelmiştir. Cenab-ı Hak her devrin insanının yaşayışını ve menfaatini gözeterek her ümmete ayrı bir şeriat göndermiştir. Mâide Sûresinin 48. âyetinde bu hususta, 'Sizin her biriniz için Biz bir şeriat ve açık bir yol tayin ettik' buyurulur. Bediüzzaman Hazretleri de bu meseleyi şöyle izah eder: 'Asırlara göre şeriatlar değişir. Belki bir asırda, kavimlere göre ayrı ayrı şeriatlar, peygamberler gelebilir ve gelmiştir. Hâtemü'l-Enbiya'dan (asm) sonra şeriat-ı kübrası [büyük şeriatı] her asırda, her kavme kâfi geldiğinden muhtelif şeriatlara ihtiyaç kalmamıştır.' (Sözler, s.485). Meselâ, Yahudiler ancak havralarda, sinegoglarda, Hıristiyanlar sadece kiliselerde ibadet edebilirlerken, biz Müslümanlar her yerde namaz kılabiliyoruz. Yine sığır ve koyun gibi hayvanların iç yağları Hz. Musa'nın şeriatında haramken, bizim dinimizde helâldir. Hz. Âdem ise ilk insan ve ilk peygamberdir. Allah ona da bir din ve şeriat göndermiş ve öğretmişti. O da Allah'ın kendisine gösterdiği şekilde hareket ediyordu. Cenab-ı Hak, Hz. Âdem'in çocuklarının birbirleriyle evlenmesini de bir zaruretten dolayı helâl kılmıştı. Çünkü insan neslinin artması gerekiyordu. Başka insan da olmadığına göre, bir zaruret olarak kardeşlerin birbirleriyle evlenmesi gerekiyordu. Bu âdet bir süre devam etti, fakat insanlar çoğalınca böyle bir evliliğe ihtiyaç ve zaruret kalmadı ve bu tatbikat da kalkmış oldu.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi
« Posted on: Kasım 30, 2020, 01:31:04 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi e-book, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi programı, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi oyunları, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi e-kitap, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi download, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi hikayeleri, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi resimleri, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi haberleri, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi yükle, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi videosu, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi şarkı sözleri, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi msn, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi hileleri, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi scripti, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi filmi, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi ödevleri, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi yemek tarifleri, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi driverları, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi smf, Hz. Âdem'in Çocukları Nasıl Evlendi gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Duvarla Evlendi ???
İlginç - Garip Şeyler
Musty* 3 981 Son Mesaj Kasım 16, 2008, 12:25:38 ÖS
Gönderen : Musty*
Âdem Aleyhisselam
Peygamberler ve Alimler
MaViSh 2 1132 Son Mesaj Temmuz 07, 2009, 12:37:42 ÖÖ
Gönderen : BemaGül
09.09.09'da Evlendi
Televizyon & Radyo & Magazin
-LoSS AnGeL- 6 1126 Son Mesaj Eylül 12, 2009, 08:25:50 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Sigara Dumanına Maruz Kalmak Çocukları Nasıl Etkiler?
Gebelik ve Çocuk Bakımı
Asortik Hatun 0 367 Son Mesaj Şubat 07, 2013, 02:41:28 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Yüreğim Çiselendi - Âdem Imdat Kesici
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 511 Son Mesaj Ekim 20, 2014, 09:02:12 ÖS
Gönderen : sanane_61Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular