Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Hiperaktivite Ilaçları  (Okunma Sayısı: 593 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 06:58:53 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Hiperaktivite İlaçları - Hiperaktivite İlaçları Nelerdir


Hiperaktivite tedavisinde ilaç kullanımı bu hastalığın gidi şatı açısından önemli bir konudur, ilaç tedavisi olmadan hiperaktivite tedavisi oyalamadan başka bir şey değildir, ilaç tedavisi ile çocuğa ve ailesine rahat nefes aldırmak mümkündür. Zaten hiperaktivitenin ve dikkat eksikliğinin sıkıntılı belirtileri ile iyice yorulmuş ve işlevsellik kaybına uğramış olan ailenin alternatif tedavi metodları ile zaman kaybetmesi çok fazla geçerliliği olmayan bir yoldur. An cak ilaç tedavisinin yanında destek olarak diğer alternatif tedavi metotları uygulanabilir.

Çok kısa bir süre içinde hiperaktif çocukların ilaç ile bir likte iyi sonuçlar alarak gerek okul ve ders başarılarını düzeltmeleri gerek hastalığın belirtilerini ilaç yardımı ile yenmeleri gerekse anne baba ve öğretmen ile ilişkilerin düzelmesi açsından ilaç tedavisi çocuklar ve aileleri açı sından can simidi olmaya devam etmektedir.

Amerika'da çok daha uzun yıllardır kullanılan metit-fenidat etken maddeli "ritalin" veya uzun etkili olan "concerta" tedavisi ülkemizde de son yıllarda başarı ile kullanılmaya başlanarak bu konuda dikkat eksikliği ve hiperaktivite belirtileri gösteren çocuklar için destek ol maktadır. Ayrıca ülkemize henüz gelme aşamasında olan "atomoksetin" etken maddeli bir ilacın da tedavide etkin bir şekilde kullanıldığını belirtmek gerekir.

Bu konuda en sık kullanılan ve hemen hemen ilk tercih bir merkezi sinir sistemi sitümülanı olan ilaçlardır. Bun ların kısa etkili ve uzun etkili şekilleri vardır. Ayrıca bu çocuklarda ek başka tanıların olma durumuna göre SSRI türü antidepresanlar, trisiklik antidepresanlar veya dok tor kontrolünde başka ilaçlarda kullanılabilir.

Tedavide en önemli prensip çocuk ve genç psikiyatrisi uzmanları tarafından yapılan değerlendirme sonrasında ilaç tercihinin netlesmesidir. ilacın yaşa göre seçimi, boy kilo ve çocuğun tıbbi durumu değerlendirilerek yazılma sı gerekir. Unutulmamalıdır ki ilaç tedavisi doktor kon trolünde özellikle çocuk ve genç psikiyatrisi nezaretinde kullanılması gerekir. Bunu vurgulamamamızın sebebi gereksiz doz, aşırı doz, yanlış tanı, uygunsuz tedavinin önüne geçilmesi çocuk ve genç psikiyatrisi uzmanının te daviyi devam ettirmesi ile mümkündür.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Hiperaktivite Ilaçları
« Posted on: Ağustos 25, 2019, 07:26:06 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Hiperaktivite Ilaçları e-book, Hiperaktivite Ilaçları programı, Hiperaktivite Ilaçları oyunları, Hiperaktivite Ilaçları e-kitap, Hiperaktivite Ilaçları download, Hiperaktivite Ilaçları hikayeleri, Hiperaktivite Ilaçları resimleri, Hiperaktivite Ilaçları haberleri, Hiperaktivite Ilaçları yükle, Hiperaktivite Ilaçları videosu, Hiperaktivite Ilaçları şarkı sözleri, Hiperaktivite Ilaçları msn, Hiperaktivite Ilaçları hileleri, Hiperaktivite Ilaçları scripti, Hiperaktivite Ilaçları filmi, Hiperaktivite Ilaçları ödevleri, Hiperaktivite Ilaçları yemek tarifleri, Hiperaktivite Ilaçları driverları, Hiperaktivite Ilaçları smf, Hiperaktivite Ilaçları gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular