Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Herbisit  (Okunma Sayısı: 644 Kere Okundu.)
« : Kasım 25, 2011, 01:37:47 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Herbisit

Herbisit, Latince bitki (Herb-)kelimesinden türetilmiş ve bitki öldürücü anlamında kullanılmaktadır. pestisit (Zirai ilaçlar) Herbisit bitkilerde toksik etki oluşturur. Herbisit, ağaçların kökleri veya yaprakları tarafından alınırsa ağaçlar bu durumdan olumsuz etkilenir.

Yabancı otlarla mücade kullanılan ziraai ilaçtır.Genel anlamda, yabancı otları öldürmede veya normal gelişimini önlemede kullanılan kimyasal maddelerin tümüne birden herbisit denir. Bordo Bulamacı’nın asma mildiyösü hastalığına karşı kullanılışı sırasında, 1896 yılında bu bulamacın bağlardaki yabancı otları da öldürdüğü dikkati çekmiş ve bu tarihten itibaren kültür bitkisi içerisindeki yabancı otlara karşı kimyasal mücadele üzerinde çalışmalar başlamıştır. 1900 yılından itibaren de sülfürik asit, demirsülfat, bakırnitrat, amonyak ve bazı potasyum tuzları herbisit olarak kullanılmıştır.


II. Dünya Savaşı’ndan sonra büyüme maddesi (hormon) tabiatlı herbisitler üzerindeki çalışmalar büyük gelişmeler göstermiştir. Bugün hızlı bir gelişme süreci içerisinde bulunan herbisitleri kesin bir sınıflandırmaya tabi tutmak hemen hemen imkânsızdır. Birçok araştırıcı herbisitleri kendi maksatlarına uygun düşecek şekilde çok değişik olarak sınıflandırmışlardır.


Kültür bitkisinin ekim ve çıkışı esas alınarak yapılan sınıflandırmada:

1.Ekin öncesinde kullanılan herbisitler (preblant)

2.Çıkış öncesinde kullanılan herbisitler (preemergence)

3.Çıkış sonrası kullanılan herbisitler (postemergence) Bu şekilde herbisitler 3 gruba ayrılarak incelenir.


Herbisitlerin atıldığı yer esas alınarak yapılan sınıflandırmada ise:

1.Toprağa atılan herbisitler

2.Yaprağa atılan herbisitler olarak 2 gruba ayrılarak incelenir.


Diğer bazı araştırıcılar ise herbisitleri;

1.Seçici olmayan herbisitler(total herbisitler)

2.Seçici herbisitler(selektif herbisitler) olmak üzere 2 ana grupta toplanmaktadırlar. Bu son sınıflandırma şekli tarımla uğraşanlar için daha gerçekçidir.

WebCanavari
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Herbisit
« Posted on: Mayıs 29, 2020, 10:27:49 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Herbisit e-book, Herbisit programı, Herbisit oyunları, Herbisit e-kitap, Herbisit download, Herbisit hikayeleri, Herbisit resimleri, Herbisit haberleri, Herbisit yükle, Herbisit videosu, Herbisit şarkı sözleri, Herbisit msn, Herbisit hileleri, Herbisit scripti, Herbisit filmi, Herbisit ödevleri, Herbisit yemek tarifleri, Herbisit driverları, Herbisit smf, Herbisit gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular