Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2  (Okunma Sayısı: 383 Kere Okundu.)
« : Aralık 18, 2013, 10:39:17 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Anne baba onay vermediğindeSevgili Peygamberimiz’in “Evlenirken eşinizi seçmede çok dikkatli olun” hadisini göz önünde bulunduran sadece siz değil anne babanız da olabilir. Anne babalar her zaman çocukları için en güzelini isterler. Bundan ötürü aile, gelin ya da damadını seçme konusunda titizlenip evladıyla ortak karara varamayabilir.

 Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ailenin eş adayını onaylamadığında gençle anne baba arasında çatışma yaşanabileceği uyarısında bulunurken, durumu kurtarmada en önemli rolün ebeveynlere ait olduğunu bildiriyor.Prof. Tarhan’a göre aile, evlenecek gence çözüm yollarını sunabilmeli, onun bu farklı yolları karşılaştırabilmek suretiyle tabloyu net görmesine yardımcı olmalı. “Bu kimseyle evliliğin getirileri şunlar, dezavantajları şunlar olur; öte yandan şu kişilikteki biriyle evlilik sana böyle sonuçlar getirir” tarzında yaklaşmalı. Çocuğuna doğruyu yanlışı gösterdikten sonra onun kendi doğrularını yaşamasına müsaade etmeli. Çünkü ileride herhangi bir sıkıntı yaşandığında bunun sorumluğunu genç kendisi göğüslemelidir. Seçtiği kimseyle bir problem yaşadığında ailesine şikayetlerde bulunma durumuna düşmemelidir.Büyüklerin duasıyla yola çıkınMevzuya genç açısından bakıldığında ailenin onayını almanın önemli olduğunu hatırlatmada fayda var. Anne baba duasını alarak yapılan işlerin hayrı ve bereketi tahmin edildiğinden de fazla. Büyükleriniz kararınızı onaylamıyorsa durumu bir daha değerlendirmeniz yerinde olur.

 Fakat karşı çıkmaları sizce gerçekten sağlam temeller üzerine dayalı değilse, sabredip onların onayını alana dek iletişim yolunu seçmeniz daha isabetli. Ne de olsa onlar sizden daha tecrübeliler; bununla birlikte duygusal yoğunluk içerisinde olabileceğinizden tabloyu daha net görebilirler.

 Allah’ın rızasının anne baba rızasında saklı bulunmasından olsa gerek, evlenirken anne babasını mahzun kalple bırakmayan, tam tersine onların güzel dualarını da yanlarında götüren çiftlerin daha mutlu oldukları gözleniyor.Yüzde yüz uyum aramayınTüm bu sayılanlara baktığınızda beklentilerinize yüzde yüz uyan bir adayla karşılaşmanız neredeyse imkansız gibi gelebilir. Bazen “Eşimi seçerken titizlik gösteriyorum” hissiyle ince eleyip sık dokuduğunuzdan ileride güzel bir ahenk sağlayacağınız eş adaylarını reddedebilirsiniz.

 Bu nedenle her şeyiyle birebir size uygun biriyle karşılaşmayı beklemeyin. Temel konularda sizinle uyum içerisinde bulunan biriyle karşılaştığınızda; kalbiniz de “evet” diyorsa değerlendirmeye almalısınız. Sonrasında “karar verip Allah’a dayanmalı” ve çok geç kalmadan evlenip eşinizle uyum sağlamaya ve mutlu olmaya bakmalısınız.Depresyon döneminde evlilik kararı almayınİsabetli eş seçimi için gerek yaş gerekse ruh hali bakımından uygun dönemde olmak gerekiyor. Günümüz şartları açsından bakıldığında yirmi yaşın altındayken alınan eş seçim kararı sağlıklı olmayabiliyor.

 Psikoterapistler kişinin sağlıksız bir ruh hali içerisindeyken ihtiyaç duyduğu kimseye körü körüne bağlanabileceği uyarısında bulunuyor. Zor durumda bulunan kişiye ilgi, sevgi ve yakınlık gösteren eş adayı aslında çok iyi biri olmasa da depresyonda olan kimsenin gözünü kolaylıkla boyayabilir.

 Bu nedenle depresyondayken evlilik, meslek seçimi gibi ciddi kararlar almak tavsiye edilmiyor. Ayrıca karar aşamasında ne kadar iyi bir ruh hali içinde olunursa olsun, fikirlerine güvenilen salih kimselerle istişare etmek ve aklıselim sahibi kimselerin görüşlerini almak da ihmal edilmemesi gereken bir durum.Huyu huyuma, burcu burcuma uysunEvliliğe hazırlık aşamasında karşımızdakinden önce kendi kişiliğimizi tanımamız gerekiyor. Büyüklerin dediği gibi kendini bilen ne istediğini de bilir, ne istediğini bilen kimsenin ise beklentilerine uygun biriyle yuva kurup mutlu olması daha muhtemeldir. Eğer kendi inanç, ideal ve sevgi dilinizi tanımlayamıyorsanız seçeceğiniz eşin dilini anlamaya çalışmanın çok da faydası olmayabilir.

“Ben nasıl bir kişiliğe sahibim, nasıl biriyle evlenmek istiyorum, ikimizin yapısı birbirine uygun mu?” şeklinde sorularla kendimize en uygun kimseyi seçmemiz gerekiyor. Eş adayının yıldız burcu ile kendi burcunun iyi anlaşıp anlaşamayacağını araştıranlar da aslında bu uygunluğu yakalamaya çalışıyor.

 Karşımızdakinin burcu bize onun kişiliği ile ilgili bazı ipuçları verse de yalnızca burca göre karar vermek mantıklı değil. Zira sağlıklı eş seçimi, sizin kişilik yapınızla birlikte, düşünce ve değer yargılarınıza da daha yakın olan kişiyi tercih etmenizle mümkün. Bu nedenle varsayımın çok da ötesine gitmeyen gökyüzü verilerine göre hareket etmeniz doğru değil.Eşimin çok güzel olmasını isterimDış görünüşte önemli olan herkesçe beğenilen değil size göre güzel olan birini tercih etmenizdir. Fiziksel durumunu hoş bulmadığınız biri ile evlenmeniz, gelecek için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

 Bununla birlikte çok güzel bir hanıma ya da çok yakışıklı bir beye eş olup mutsuz bir evlilik sürdürenler de var.
Fiziksel görünümleriyle dikkat çeken eşlerin başkaları tarafından da beğenilmesi eşler arasında güven sorununa neden olarak yuvadaki huzuru kaçırabiliyor.

 Fiziksel beğeniden ziyade benzer özelliklere sahip olup olmadıklarını, konuştukları zaman birbirlerini anlayıp anlayamadıklarını göz önünde bulunduran eşler, evlilikte daha başarılı oluyor. Bu tarz yakınlığı elde edebilenler evlilikte sinerji oluşturabiliyor ve yeni kazanımlar sağlayabiliyor.

 Öyle ki zamanla fiziksel anlamda da birbirlerini dünya güzeli olarak görüyorlar. Öte yandan iç dünyası güzel olmayan kimseler zamanla göze ve gönle de çirkin görünüyor.

 Bir kadınla dört özelliği için evlenilir: 

Malı, asaleti, güzelliği ve dindarlığı.

Sen dindar olanı tercih et.
Hadis-i Şerif

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2
« Posted on: Mayıs 26, 2020, 05:36:24 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 e-book, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 programı, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 oyunları, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 e-kitap, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 download, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 hikayeleri, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 resimleri, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 haberleri, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 yükle, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 videosu, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 şarkı sözleri, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 msn, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 hileleri, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 scripti, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 filmi, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 ödevleri, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 yemek tarifleri, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 driverları, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 smf, Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 2 gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Sigara Hayatımızı Ne Kadar Etkilemiş ?
Hayata Dair.
Ebru.s 3 760 Son Mesaj Şubat 16, 2009, 04:00:25 ÖÖ
Gönderen : DeLy
Hayatımızı O Türk'e Borçluyuz
Tarih
seyyah 0 485 Son Mesaj Temmuz 12, 2008, 12:03:28 ÖS
Gönderen : seyyah
Hayatımızı Değiştiren Tahıllar
Şifalı Bitkiler
HaYaL 2 838 Son Mesaj Temmuz 19, 2008, 05:40:07 ÖS
Gönderen : Musty*
Akıllı Televizyonlar Hayatımızı Değiştirdi Mi ?
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
Violin 0 411 Son Mesaj Şubat 06, 2013, 06:32:52 ÖS
Gönderen : Violin
Hayatımızı Değiştiren Çizgi - Eş Seçimi 1
Evlilik ve Aile
Asortik Hatun 1 665 Son Mesaj Mayıs 07, 2014, 12:16:03 ÖÖ
Gönderen : eche06


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular