Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Guzmania Lingulata  (Okunma Sayısı: 477 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 11:23:32 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061
Bitkilerinizi alırken ilk dikkat ettiğiniz şey şüphesiz ki görünüş kalitesi. Ancak daha da önemli noktalar var! Evde yetiştirmek istediğiniz çiçek de her canlı gibi bakıma ihtiyaç duyar. Saksı çiçeği bakımı, “Çiçeklerin Beslenmesi”, “Çiçek Hastalıkları”, “Saksı Değiştirme”, “Gübreleme”, “Sulama”, “Su Püskürtme” ve “Havalandırma” başlıkları altında toplanabilir.

Adı: Guzmania Lingulata
Familyası: Bromeliaceae
Vatanı: Batı Hindistan, Bolivya, Brezilya, Ekvador
Tanımı: Yaprakları koyu yeşil, boyuna kırmızı çizgili, alt yüzü kırmızı-mor; brakteleri kırmızı, çiçekleri beyaz bitkilerdir.
Yetişme İstekleri: Sıcaklık: Gelişme ve çiçeklenme döneminde 18-20 derece kışın 15 derece sıcaklığa gereksinim gösterir.
Orantılı Nem: Yüksek orantılı nem (% 75- 80) ister.
Işık: Yarı gölge veya hafif güneşli yerleri sever. Doğrudan güneş ışığından korunmalıdır.
Saksı Harcı: Hacim olarak eşit miktarlarda osmunda lifi, yaprak çürüntüsü ve kaba kumun karışımıyla elde edilir.
Üretim Tekniği: Üretimi ayırma veya tohum ile yapılır. Ayırma ile üretimde, birçok yapraklar oluşturarak ana bitkinin formunu almış köklü yan sürgünler, Nisan ayında keskin bir bıçakla ana bitkiden ayrılırlar. Yavru bitkilerin yara yerlerine herhangi bir çürümeyi önlemek için odun kömürü tozu serpilir. Ayırma yöntemiyle çoğaltma fazla miktarda üretime olanak vermediğinden, çok miktarda bitki istenildiğinde tohum ile üretim zorunludur.

Bakım Önlemleri
Saksı Değiştirme: Her 2-3 yılda bir Nisan ayında yapılır.
Gübreleme: Nisan - Eylül ayları arası 2 haftada bir kez 2 g/l kompoze gübre verilir.
Sulama: Mart'tan Ağustos'a kadar olan büyüme döneminde oda sıcaklığındaki kireçsiz su ile bolca sulanmalı, toprak nemli tutulmalı ve yaprak hunisindesu bulundurulmalıdır. Kışın Ekim'den Şubat'a değin olan dinlenme döneminde verilen su azaltılmalı ve yaprak hunisinde su bulundurulmalıdır.
Hastalık ve Zararlılar: Önemli zararlıları sümüklü böcekler ve kabuklu bitler'dir

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Guzmania Lingulata
« Posted on: Nisan 02, 2020, 07:32:16 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Guzmania Lingulata e-book, Guzmania Lingulata programı, Guzmania Lingulata oyunları, Guzmania Lingulata e-kitap, Guzmania Lingulata download, Guzmania Lingulata hikayeleri, Guzmania Lingulata resimleri, Guzmania Lingulata haberleri, Guzmania Lingulata yükle, Guzmania Lingulata videosu, Guzmania Lingulata şarkı sözleri, Guzmania Lingulata msn, Guzmania Lingulata hileleri, Guzmania Lingulata scripti, Guzmania Lingulata filmi, Guzmania Lingulata ödevleri, Guzmania Lingulata yemek tarifleri, Guzmania Lingulata driverları, Guzmania Lingulata smf, Guzmania Lingulata gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular