Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Güney Kore'ye Yolculuk  (Okunma Sayısı: 796 Kere Okundu.)
« : Aralık 25, 2014, 10:43:26 ÖÖ »

SheWolf
*
Üye No : 52134
Nerden : Denizli
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 879
Mesaj Sayısı : 7.903
Karizma = 78381
Güney Kore'ye Yolculuk

Hava yoluyla:

Kore dünyanın önemli merkezlerinin hemen hepsine hava yoluyla bağlıdır. Haftada 50 hava yolu şirketinin 1500'ü aşkın sefer yaptığı Kore'de 6 uluslar arası havalimanı vardır.

- Seul'de İncheon ve Gimpo Uluslararası Havalimanları,
- Pusan'da Kimhe Uluslararası Havalimanı,
- Jeju adasında Jeju Uluslararası Havalimanı,
- Çongcu'da Çongcu Uluslararası Havalimanı,
- Daegu'da Daegu Uluslararası Havalimanı,
- Yangyang'da Yangyang Uluslararası Havalimanı

İnchon ve Jeju havalimanlarından dünyanın her yerine uçuşlar vardır ama diğer havalimanlarından sadece Asya'ya uçuşlar vardır. Kimhe ve Jeju Uluslararası Havalimanının Japonya'da ki büyük şehirler Tokyo, Fukuoka, Nagoya ve Osaka ile karşılıklı uçuşları vardır.

Kore'deki en büyük havayolu şirketi Kore Havayolları (KAL) Seul ile Avrupa, Amerika ve Ortadoğu arasında uçuşlar yapmaktadır.

Seul'ün güneyinde bulunan Kore Kent Hava terminalini (KCAT) bilet, pasaport ve havaalanı çıkış biletlerinin verildiği yerdir. Burası ile İnchon Havalimanı arasında kesintisiz limuzin otobüs seferleri vardır.

Seul'ün içinde değişik noktalardan İnchon havalimanına sabah saat 5:00'ten akşam 22:30'a kadar her 15 dakikada bir sefer vardır.

Deniz yoluyla:

Kore'ye deniz yoluyla gitmenin de bir çok yolu vardır. Amerika'nın batı yakasından Waterman Steamship, American Pioneer, Pasific Far East, Pasific Orient Express, States Marine ve Birleşik Devletler Denizyolları Kore'nin çeşitli liman şehirlerine seferler yapmaktadır. Kore'nin pusan ve Jeju-do limanlarından da Japonya'nın Şimonoseki, Kobe ve Hokada limanlarına seferler düzenlenmektedir. Ayrıca Çin'in Tiancin ile Weihai limanlarınyla Kore'nin İnchon limanı arasında feribot seferleri vardır.

Vize

G. Kore, TC vatandaşlarından, 30 güne kadar olan ziyaretlerde ve transit geçişlerde vize şartı aramamaktadır. Karşılıklı anlaşma gereği pasaport gösterimi ülkeye girişte yeterli olmaktadır. 30-90 gün arası ziyaretlerde ülkeye vizesiz giriş yapılabilmekle birlikte 90 günden fazla ikamet edilecek durumlarda ise ülkeye girişten önce vize alınması şarttır.

Ülkeye Giriş-Çıkış ve Gümrükler

Ülkeye giriş çıkışlarda genelde uluslararası standartlara uygun bir sistem uygulanmaktadır. Birçok ülkede olduğu gibi kişilerin yanlarında götürebileceği hediyelik eşya ve değerli eşyaların değerinin 400 ABD$'ını geçmemesi gerekir. 400 ABD$'ını geçen kısım için vergiler uygulanır. 400 ABD$ içine dahil olan mallar

· 1 litreden fazla olmamak üzere Likör (alım fiyatı 400 doları aşmamak üzere)
· 200 Sigara ya da 250 gr. Tütün
· Az miktarda parfüm (2 Ounce'dan fazla olmamak üzere)

Ülkeden geri çıkarılacak ürünler deklarasyonda belirtildiği takdirde vergiden muaf tutulurlar ve pasaporta ilgi belirtilerek çıkışta kontrol edilirler. Daha önceden G. Kore'den alınmış ve tekrar G. Kore'ye girişte yanınızda bulunan değerli mallar belirtildiği ve ispatlanabildiği takdirde yukardaki 400 ABD$ sınırına dahil değildirler.

Tanıtım amaçlı örnekler veya broşür türü yayınlar gümrükte belirtilip izni alındıktan sonra herhangi bir vergiye tabi değildirler

Ülkeye girişte herkes yanlarında getirdikleri mallar hakkında gümrük deklarasyonu doldurmak zorundadırlar. Aile halinde gelenler bir form doldurabilirler.

-Girişi Kontrole Tabi veya Yasak Mallar

· Ticari Mallar (satılmak üzere)
· Silahlar, bıçaklar, zehirler… (av amaçlı malzemeler özel izinle geçirilebilir)
· G. Kore milli bütünlüğüne zarar verebilecek içerikli, kitap, cd, video vb. yayımlar.
· Narkotik ürünler, ilaçlar
· Sahte ya da bozulmuş, geçerliliğini yitirmiş paralar.
· Hayvanlar, tarımsal ürünler, deniz ürünleri (Bunlar özel kontrole tabidir, ilgili birimden belge alınması istenebilir)
· Koruma altına alınmış hayvan, bitki ya da ürünleri
· 10.000 ABD$ üzeri nakit para; kredi kartları, ABD$ seyahat çekleri, Akreditfler bu miktara dahil değildir fakat WON olarak yazılmış seyahat çekleri ABD$ çevrilerek hesaplanır.Güney Kore'de Yolculuk

Hava Yoluyla Ulaşım:

Ülkenin hemen hemen tüm büyük şehirlerinde havalimanı vardır ve yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Kore Havayolları ve Asiana havayolları ülke içinde hava ulaşımını sağlamakta ve ortalama 1 saat süren yolculuklar yaklaşık 100 TL. tutmaktadır.

Demiryoluyla Ulaşım:

Ülkenin oldukça önem verdiği ve son derece yaygın bir ulaşım aracıdır. Kore Ulusal Demiryolları hızlı, çok-hızlı ve yerel demiryolu ağı ile oldukça konforlu, güvenilir ve hızlı bir ulaşım sistemi kurmuştur. Saatte 300 km/s hıza ulaşabilen hızlı trenler ülkenin iki büyük şehri Seul ve Busan arasında oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. En fazla 1 aktarmayla ülkenin her yerine gidilebilen bir ağa sahip olan Kore Demiryolları ülkenin en çok kullanılan ulaşım araçlarından biridir.

Otobüsle Ulaşım:

Şehir içinde oldukça çok kullanılan otobüs taşımacılığı oldukça ekonomiktir. Fiyatları 600-1400 won arasında değişen otobüs ücretleri hatlara göre numaralandırılmıştır. Bu numaralandırma Korece olduğu için dikkat edilmesi gerekmektedir. Şehirlerarası otobüs yolculukları ise oldukça konforlu ve rahat otobüslerle yapılan Kore'de, bu şekilde ülkenin her noktasına gidilebilir. Seul'de buluna Seul Ekspres Otobüs Terminali ve Doğu Seul Ekspres Otobüs Terminalinden ülkenin her yerine ulaşım sağlanabilir.

Metro:

Seul ve Busan illerinde şehir içi ulaşımın en ucuz, en hızlı ve en güvenilir yolu metrodur. Şehri bir ağ gibi sarmış olan metro altyapısı oldukça gelişmiştir. Ortalama 4-5 dakikada bir sefer yapan trenler ulaşımı oldukça rahat bir hale getirmektedir. En ucuz biletin ortalama 600 won olduğu metroda gidilecek mesafeye göre ücret artmaktadır.

Taksi:

Gündelik ve lüks olmak üzere iki çeşit taksi olan Kore'de, lüks taksilerin ücreti biraz daha yüksektir ama telefon ile çağırılabildiği için kullanışlıdır. Bu taksilere ödenilen ücretler mesafeye ve zamana göre değişir.

Otomobil Kiralama:

Ülkenin karayolu ve otoyol alt yapısı oldukça gelişmiştir. Otomobil ile, açıkça belirtilmiş otoyol işaretlerini kullanarak ülkenin her yerine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otomobil kullanmak için, bir yılık sürücülük deneyiminizin, ülkeye giriş tarihinden başlayarak bir yıl geçerli olacak uluslararası sürücü ehliyetinizin, en az 21 yaşında olmanız ve geçerli bir pasaportunuzun olması gerekmektedir. Arabaya bağlı olarak 61000 won ile 596000 won arasında günlük kiralama ücretinin olduğu Kore'de şehir içi azami hız 60 km/s, şehirlerarasında ise 80 km/s'dir.

Kumrular Sakindir Bir Tek
Ben Kumru Değilim ...
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Güney Kore'ye Yolculuk
« Posted on: Nisan 05, 2020, 09:07:17 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Güney Kore'ye Yolculuk e-book, Güney Kore'ye Yolculuk programı, Güney Kore'ye Yolculuk oyunları, Güney Kore'ye Yolculuk e-kitap, Güney Kore'ye Yolculuk download, Güney Kore'ye Yolculuk hikayeleri, Güney Kore'ye Yolculuk resimleri, Güney Kore'ye Yolculuk haberleri, Güney Kore'ye Yolculuk yükle, Güney Kore'ye Yolculuk videosu, Güney Kore'ye Yolculuk şarkı sözleri, Güney Kore'ye Yolculuk msn, Güney Kore'ye Yolculuk hileleri, Güney Kore'ye Yolculuk scripti, Güney Kore'ye Yolculuk filmi, Güney Kore'ye Yolculuk ödevleri, Güney Kore'ye Yolculuk yemek tarifleri, Güney Kore'ye Yolculuk driverları, Güney Kore'ye Yolculuk smf, Güney Kore'ye Yolculuk gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Güney Kore Tarihi « 1 2 3 »
Dünya Kültürleri
xxRuzqaRxx 21 4911 Son Mesaj Ocak 28, 2015, 09:33:23 ÖS
Gönderen : dolun@y
Güney Kore, Pusan Birleşmiş Milletler Kore Savaşı Şehitliği
Şehitlerimiz
By.TuRuT 1 1580 Son Mesaj Temmuz 11, 2012, 05:56:16 ÖS
Gönderen : srcn27
Güney Kore
Güney Kore
SheWolf 0 681 Son Mesaj Aralık 24, 2014, 11:44:16 ÖÖ
Gönderen : SheWolf
Güney Kore'nin Doğal Güzellikleri
Güney Kore
SheWolf 0 1547 Son Mesaj Aralık 25, 2014, 11:06:56 ÖÖ
Gönderen : SheWolf
Güney Kore'de Din
Güney Kore
SheWolf 0 596 Son Mesaj Aralık 25, 2014, 11:14:08 ÖÖ
Gönderen : SheWolf


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular