Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Gülleri Neden Budamalıyız  (Okunma Sayısı: 349 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 09:55:44 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061
Budama yapılan çiçekler daha sağlıklı gelişir ve kuvvetlenir. Ayrıca çok daha fazla ışık ve hava almaları sağlanır. Budamayla çok daha iyi ve kaliteli çiçekler elde edilebilir.

Gül, budama isteyen bir bitkidir. Budandıkça gençleşir ve ömrü uzar. Her yıl budama yapılmalıdır. Budama zamanı, gülün cinsine göre değişir. Yılda bir kez açanlar, çiçekler i geçtikten hemen sonra budanabilir. Gülü diktikten bir yıl sonra ilk budaması yapılabilir. Budama, dikim aşamasında dikim budamasıyla başlar ve her yıl yapılan yıllık budamalarla devam eder. Yapılmazsa bitkinin boyu yükselir, şekli kaybolur, önce çiçek sayısı artar daha sonra hızla azalır. Kalitesiz küçük çiçekler oluşur.

Budamaya kuru, hastalıklı, çok ince dallardan başlanır. Çiçeğin altındaki, üç ya da beşinci yaprağın hemen üstünden, dışa bakan gözler üzerinden işlemi gerçekleştirin.

Birbirine gölge yapan ve rekabet halinde olan dalların güneş almaları için orta kısmına yakın yerden budayın.

Güllerde yapılan yanlışlardan biri de geçmiş ve solmuş çiçekler in bitki üzerinde bırakılmasıdır. Bu, yeni çiçekler in oluşumunu engeller ve kuvvetsiz kalmasına neden olur. Bu nedenle solmaya başlayan çiçeği, çiçek sapının alt kısmında iki adet yaprak bırakarak kesin.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.150


View Profile
Re: Gülleri Neden Budamalıyız
« Posted on: Aralık 15, 2019, 11:28:45 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Gülleri Neden Budamalıyız e-book, Gülleri Neden Budamalıyız programı, Gülleri Neden Budamalıyız oyunları, Gülleri Neden Budamalıyız e-kitap, Gülleri Neden Budamalıyız download, Gülleri Neden Budamalıyız hikayeleri, Gülleri Neden Budamalıyız resimleri, Gülleri Neden Budamalıyız haberleri, Gülleri Neden Budamalıyız yükle, Gülleri Neden Budamalıyız videosu, Gülleri Neden Budamalıyız şarkı sözleri, Gülleri Neden Budamalıyız msn, Gülleri Neden Budamalıyız hileleri, Gülleri Neden Budamalıyız scripti, Gülleri Neden Budamalıyız filmi, Gülleri Neden Budamalıyız ödevleri, Gülleri Neden Budamalıyız yemek tarifleri, Gülleri Neden Budamalıyız driverları, Gülleri Neden Budamalıyız smf, Gülleri Neden Budamalıyız gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular