Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi.  (Okunma Sayısı: 464 Kere Okundu.)
« : Eylül 23, 2011, 11:34:11 ÖÖ »
Avatar Yok

EyLüL_GüNeŞi_53
*
Üye No : 31909
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 592
Mesaj Sayısı : 3.384
Karizma = 28063Helikopter kazasında yaşamını yitirenBBPGenel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “Düşen helikopterin bütün beyni, o helikopterin her şeyini kayda geçen hafıza yok ortada şimdi. Birvideogörüntüsü geldi. Baktım ki bir taraftan cesetleri zorla buzdan falan çıkarıyorlar, birisi de orada vidayı söküyor” sözleriyle ilgili ilk defa konuştu.
 
‘O GÖRÜNTÜLER BİZE DE GELDİ’
 
Gülefer Yazıcıoğlu, yaklaşık 3 ay önce üzerinde “Yazıcıoğlu Ailesi” yazan bir zarf geldiğini ve içinde helikopter görüntülerinin yer aldığı bir CD çıktığını söyledi. CD’deki görüntülerin cep telefonuyla çekilmediğini, profesyonel çekimler olduğunu belirten Yazıcıoğlu şunları anlattı: “Gelişen olaylardan rahatsızlık duymuş, vicdanını dinleyen biri o görüntüleri bize de Sayın Cumhurbaşkanına da iletti.

Biz görüntüleri savcılığa ulaştırdık. Bildiğimiz kadarıyla savcılık bu görüntülerle ilgili bir işlem yapmadı. Ancak bugün kazada yaşamını yitirenlerin aileleri ve avukatları sayın savcıyla görüşecek. Savcılık neler yaptı öğreneceğiz. Eğer bize verilen bilgilerden tatmin olmazsam Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmek ve açıklamak istemediği şeylerin neler olduğunu sormak isterim. Bu açıklamayı yaptığı akşam uyuyamadım, açıklayamadığı şeyler neler olabilir diye düşünüp durdum.”
 
Yazıcıoğlu kendisine de ulaştırılan bazı bilgiler olduğunu ancak bunları açıklamak istemediğini belirterek “Bildiğim şeyler var ama soruşturma devam ediyor. Soruşturmaya zarar verebileceği endişesiyle susuyorum” diye konuştu.
 
SAVCIDAN JET SORUŞTURMA
 
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili 1.5 ay önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilen video görüntüleri üzerine Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, jet soruşturma başlattı. Başsavcılık, CD’deki görüntülerde yaptığı incelemenin ardından helikopterdeki 2 GSP cihazını söken kişinin kimliğini kısa sürede belirledi. Geçtiğimiz günlerde ifadesi alınan askerin görevli personelden olmadığı halde kaza mahallinde bulunduğu da tespit edildi.
 
Askerin ifadesinin alınmasının ardından savcılığın,Kara Kuvvetlerive Jandarma Genel Komutanlığı ile Sivil Havacılık’a bağlı yaklaşık 20 personelden oluşan bir şüpheli listesi hazırladığı bildirildi. 20 şüphelinin kaza mahallinde araştırma yapan 65 görevli arasından olduğu ifade edildi. Soruşturma savcısının şüphelilerin ifadelerini almaya başladığı da kaydedildi.
 
‘KAYIP CİHAZ İÇİN KOMİSYONU UYARMIŞTIK'
 
MUHSİN Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasını araştıran Meclis Komisyonu’nun, CHP’li üye Tacidar Seyhan tarafından ‘kayıp cihaz’ konusunda uyarıldığı, ancak komisyonun bir işlem yapmadığı ortaya çıktı. Seyhan, “Komisyon sanki ‘bu olayı kaşımayın’ psikolojisi ile hareket etti. Bazı şeylerin gizlendiğini düşünüyorum” dedi. 2009 yılı mart ayındaki kazanın ardından geçen yasama döneminde kurulan araştırma komisyonu çalışmaları sonrasında bir rapor hazırladı. Komisyonda görev yapan Seyhan, rapora üç sayfalık muhalefet şerhi koydu ve şu uyarılarda bulundu:
 
HAFIZA KARTLARI KAYIP: Kaza Soruşturma Kurulu enkazın, kazanın aydınlatılmasında önemli rol oynayacak, helikopterin düşme öncesi seyri seferini belirleyecek 2 adet GPS aleti (Eventide Argus 5000 Cebendix/King Skymap IIIC) ve hafıza kartları gibi hayatiyet arzeden parçaları koruyamamış, kasten veya ihmal sonucu kaybolmalarına sebebiyet vermişlerdir.
 
ELT CİHAZI KOPARILDI: İlgili kurumun, ELT cihazının çarpmada kırıldığı tespitinin aksine Meclis’e ifade veren uzmanlar bir kırılma değil, bağlantı yerinden koparılmış olduğu iddiasında bulunmuşlardır.
 
BAKIM DEFTERİNDE TAHRİFAT: Helikopterin bakım defterinde tahrifat yapıldığı ve sahte imzaların bulunduğu çıplak gözle dahi görülmektedir. Firma yetkililerinden hesap sorulmalıdır.

« Son Düzenleme: Eylül 23, 2011, 11:34:40 ÖÖ Gönderen : EyLüL_GüNeŞi_53 »

'' ../ben gittim bembeyaz uykusuzluktan
kasketimi eğip üstüne acılarımın...
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi.
« Posted on: Aralık 12, 2019, 03:05:53 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. e-book, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. programı, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. oyunları, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. e-kitap, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. download, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. hikayeleri, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. resimleri, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. haberleri, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. yükle, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. videosu, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. şarkı sözleri, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. msn, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. hileleri, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. scripti, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. filmi, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. ödevleri, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. yemek tarifleri, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. driverları, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. smf, Gülefer Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı'nın Kazayla Ilgili Sözlerini Değerlendirdi. gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Mahkeme Tuğluk'un Sözlerini Böyle Yorumladı
Hukuk
[MasaL] 0 672 Son Mesaj Şubat 11, 2009, 11:09:04 ÖS
Gönderen : [MasaL]
M.yazıcıoğlu Kazasıyla Ilgili Şok Rapor !
Güncel Haberler
Mavi_Kiyamet 0 524 Son Mesaj Aralık 17, 2009, 03:12:39 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Selçuk Inan Tur Şanslarını Değerlendirdi!
Galatasaray
imge34 0 379 Son Mesaj Mart 30, 2013, 05:43:40 ÖS
Gönderen : imge34
Zombie: Sözlerini Bilmediğiniz Yabancı Şarkıları Söyleyebilme
Komik Videolar
çıtçıt 0 400 Son Mesaj Kasım 18, 2014, 12:20:55 ÖS
Gönderen : çıtçıt
Aihm ’nin Öcalan Kararını Değerlendirdi
Güncel Haberler
imge34 0 236 Son Mesaj Kasım 20, 2014, 08:28:27 ÖS
Gönderen : imge34


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular