Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Görmedigimiz Insanı Tanımak  (Okunma Sayısı: 389 Kere Okundu.)
« : Mayıs 22, 2010, 01:45:43 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


Artık gecmisten kalan kültürlerimizin cogunu yavas yavas yitirdigimiz gibi bu önemli gecenin de sızdırmayarak gitmesine izin vermek istemiyorum.
Görmedigimiz insanı tanımak
Kültürün zaten gecmislerimizden kaldıgını mı söylüyorsunuz? Ya simdilerde genclerin hayatlarında olan davranısların Türklüge ait kültür oldugunu dayatanlara ne demeli o zaman. Demek ki kültür gecmisten kalmaz; devamlı degisebilen gelisebilen bir kavram. En canlı örnegi TÜRKİYE CUMHURİYETİ.

Neyse gelmek istedigim konu su; bugün Hz. Muhammed (s.a.s) dogdugu gece. Allah'ın O'na bahsettigi dine mensup olan biri olarak Peygamberimizin nasıl bir fiziksel yapıya sahip oldugunu merak ettim. Bulgularımı sizinle paylasmak istedim.

Buyrun:

Hz. Ali'nin torunlarından İbrahim b. Muhammed (ra) rivayet ediyor:

"Dedem Hz. Ali Peygamber Efendimizi anlatırken Onu şöyle tavsif (vasıflandırırdı) ederdi:

"Peygamber Efendimiz ne aşırı derecede uzun ne de kısa idi; O bulunduğu topluluğun orta boylusu idi. Saçları ne kıvırcık ne de dümdüzdü; hafifçe dalgalı idi. Mübarek yüzlerinin rengi kırmızıya çalar şekilde beyaz; gözleri siyah; kirpikleri sık ve uzun; omuz başları iri yapılı idi… O insanların en cömert gönüllüsü en doğru sözlüsü en yumuşak tabiatlısı ve en arkadaş canlısı idi. Kendilerini ansızın görenler O'nun heybeti karşısında çok şiddetli heyecanlanırlar; üstün vasıflarını bilerek sohbetinde bulunanlar ise O'nu herşeyden çok severlerdi. O'nun üstünlüklerini ve güzelliklerini tanıtmaya çalışan kimse; Ben gerek ondan önce gerek ondan sonra onun gibi birisini görmedim demek suretiyle O'nu tanıtma hususundaki aczini ve yetersizliğini itiraf ederdi. Allah'ın salat (dua Peygamberimize (sav) yapılan dua istiğfar rahmet namaz) ve selamı O'nun üzerine olsun."

Hz. Hasan (ra) naklediyor:

"Resulullah Efendimiz yaradılıştan heybetli ve muhteşemdi. Mübarek yüzü dolunay halindeki ayın parlaklığı gibi nur saçardı. Orta boyludan uzun ince uzundan kısa idi. Saçları kıvırcık ile düz arası idi; şayet kendiliğinden ikiye ayrılmışlarsa onları başının iki yanına salar değilse ayırmazlardı. Uzattıkları takdirde saçları kulak yumuşaklarını geçerdi. Peygamber Efendimizin rengi ezher'ul-levn (pek beyaz ve parlak renk) idi yani nurani beyazdı. Alnı açıktı. Kaşları; hilal gibi gür ve birbirine yakındı.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Görmedigimiz Insanı Tanımak
« Posted on: Ocak 26, 2020, 03:49:29 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Görmedigimiz Insanı Tanımak e-book, Görmedigimiz Insanı Tanımak programı, Görmedigimiz Insanı Tanımak oyunları, Görmedigimiz Insanı Tanımak e-kitap, Görmedigimiz Insanı Tanımak download, Görmedigimiz Insanı Tanımak hikayeleri, Görmedigimiz Insanı Tanımak resimleri, Görmedigimiz Insanı Tanımak haberleri, Görmedigimiz Insanı Tanımak yükle, Görmedigimiz Insanı Tanımak videosu, Görmedigimiz Insanı Tanımak şarkı sözleri, Görmedigimiz Insanı Tanımak msn, Görmedigimiz Insanı Tanımak hileleri, Görmedigimiz Insanı Tanımak scripti, Görmedigimiz Insanı Tanımak filmi, Görmedigimiz Insanı Tanımak ödevleri, Görmedigimiz Insanı Tanımak yemek tarifleri, Görmedigimiz Insanı Tanımak driverları, Görmedigimiz Insanı Tanımak smf, Görmedigimiz Insanı Tanımak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular