Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann  (Okunma Sayısı: 118 Kere Okundu.)
« : Haziran 06, 2018, 11:11:39 ÖÖ »
Avatar Yok

BaRaNwEb
*
Üye No : 243769
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 65
Mesaj Sayısı : 74
Karizma = 0


Şehir yaşamını hiç tanımayan Şef Tuiavii bir gün şehre getirilir ve göğü delen adam kitap özeti Şef’in bakış açısından şehir hayatını anlatmaktadır. Okuyucu bu bakış açısıyla tanıştıktan sonra modern olarak nitelediği hayatını sorgulamak zorunda kalacaktır.

Şef Tuiavii

Şef yaşadığı topraklardan ve doğal yaşamından ayrılır ve kent yaşamının içine girer. Şef beyaz adamın yaşamına ve yaşama şekline bir türlü anlam veremez. İnsanların teknoloji, modernlik ve zenginlik adı altında yaşadığı saçmalığı göğü delen adam kitap özeti insanların suratına vurmaktadır. Bu kitabı okuyan her insanın hayatını sorgulaması kaçınılmazdır.

Şef şehir hayatını kendi bakış açısıyla anlatır ve ilk dikkatini çeken beyaz insanların barınakları olur. Çok katlı evleri bir taş sandığa benzeten Şef, bu evlerde farklı bölmelerde yaşayan insanların birbirleriyle olan ilişkilerine de bir anlam veremez. Bu insanların ilişkileri arasındaki yapaylık ve mesafe Şef’i çok şaşırtır.


 
Beyaz insanın zaman konusunda yaşadığı sorun de Şef için anlamsızdır. Zamanın bölünmesi, saatle tanımlanması gereksizdir zira zaman hep aynı süredir ve hep orada durmaktadır. Beyaz insana zamanın bir türlü yetmemesine hayret eden şef, insanların sürekli zamansızlıktan yakınmasına da bir anlam veremez. Anlam veremez çünkü beyaz insan zevk aldığı şeyleri sürekli zamansızlık nedeni ile ertelemektedir. Oysa yaşam insanlara canlarının istediğini dilediklerinde yapabilmelerine imkan tanımıştır.

Şef için gazete de aynı şekilde hayret vericidir. Beyaz insanın uyanır uyanmaz dünyada yaşananları öğrenmek için gazetelere gömülmesine anlam veremez. Bilgiler kağıtlar yoluyla insanlara aktarılıyorsa ve insanlar aynı bilgiyi öğreniyorlarsa bir araya geldiklerinde ne konuştuklarını merak eder.

Şef için beyaz insanın meslek kavramı da ilginçtir. Şef’e göre meslek bir insanı hayatı boyunca aynı şeyi yapmaya mahkum eder. Beyaz insan bir mesleği olsun diye çabalar, bir meslek edinir ve hayatı boyunca aynı işi yapar. Şef insanların mesleklerinden keyif alıp almadıklarını da anlayamaz çünkü beyaz insan sürekli şikayet etmektedir.

Yaşamın Getirdikleri

Şef’in beyaz insanın hayatına dair yaptığı gözlemlerin anlatıldığı göğü delen adam kitap özeti yaşadığı hayatı sorgulayan ve bu hayattan memnun olmayan insanlara yeni bir bakış açısı getirebilir. İnsanların çoğu yaşadığı hayatın anlamsızlığının farkındadır fakat bu hayatın getirdiği nimetlerden de vazgeçememektedir.

Kimilerine göre göğü delen adam bir kişisel gelişim kitabı olarak da okunabilir. İnsanoğlu sahip olduğu değerlerin önemini kavramakta zorlanır ve kıymetini de bilmez. Öğretilmiş yaşamlar yaşayan insan için özgürlük kavramı da kısıtlamalarla doludur çünkü yaşadığı hayatta vaz geçemeyeceği pek çok unsur vardır ve teknoloji de bunların başında gelir.


 
Dünyada birçok kabilenin ellerinde imkan olmasına karşılık yaşama şekillerini değiştirmediği ve kendi dünyalarında kaldıkları bilinmektedir. Belki de insan için en doğrusu teknolojiye hiç bulaşmamış olmaktır fakat artık bunun için çok geç kalınmıştır.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.098


View Profile
Re: Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann
« Posted on: Mart 19, 2019, 02:23:19 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann e-book, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann programı, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann oyunları, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann e-kitap, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann download, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann hikayeleri, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann resimleri, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann haberleri, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann yükle, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann videosu, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann şarkı sözleri, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann msn, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann hileleri, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann scripti, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann filmi, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann ödevleri, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann yemek tarifleri, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann driverları, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann smf, Göğü Delen Adam Kitap Özeti – Erich Scheurmann gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
70 Kitap Özeti ( Önbilgi )
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
iBRaHiMiNe 5 1593 Son Mesaj Ağustos 01, 2010, 02:03:51 ÖS
Gönderen : Anqel*
Filler De Hatırlar Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
Musty* 0 683 Son Mesaj Temmuz 25, 2008, 10:29:24 ÖÖ
Gönderen : Musty*
Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 676 Son Mesaj Eylül 03, 2010, 03:10:24 ÖS
Gönderen : Hephaestus
Kar - Orhan Pamuk Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 802 Son Mesaj Temmuz 01, 2010, 02:06:31 ÖS
Gönderen : Anqel*
Aylak Adam Kitap Özeti – Yusuf Atılgan
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
BaRaNwEb 0 134 Son Mesaj Haziran 06, 2018, 12:25:25 ÖS
Gönderen : BaRaNwEb


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular