0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu  (Okunma Sayısı: 353 Kere Okundu.)
« : Ekim 11, 2016, 12:14:20 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


Turkcell iştiraklerinden Global Tower halka arza hazırlanıyor
Global Tower halka arzında fiyat aralığı belli oldu

Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız kule şirketi Global Tower’ın halka arzı için geri sayım devam ediyor. Global Tower’ın halka arzında fiyat aralığı 3,82 – 4,46 TL olarak belirlendi.
Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise kule sayısı bakımından 5. büyük kule ve altyapı operatörü şirketi olan Global Tower’ın halka arzı sürecinde fiyat aralığı belirlendi. Talep toplama sürecinde Global Tower’ın pay fiyatı 3,82 TL ile 4,46 TL aralığında olacak.
Global Tower’ın yurt içinde halka arzına İş Yatırım,  yurt dışında ise Citigroup Global Markets Limited (Citi) liderlik ediyor.
Global Tower’ın yurt içi ve yurt dışında gerçekleşecek halka arzı ek satış opsiyonu da dâhil olmak üzere şirketin ödenmiş sermayesinin %25’ine kadar yapılacak. Paylar Türkiye’de bireysel ve kurumsal yatırımcılara arz edilirken, yurtdışında ise hedef uluslararası nitelikli yatırımcılar olacak. Halka arz edilecek olan Global Tower payları Borsa İstanbul’da işlem görecek.
Halka arza ilişkin izahname Sermaye Piyasası Kurulu tarafından inceleme aşamasında olup, gerekli onayların alınmasını takiben ilgili mevzuat çerçevesinde ilan edilecektir.     
Global Tower Hakında:
2006 yılında sektöre kule hizmetleri sunarak giren Global Tower bugün, telekomünikasyon altyapısındaki kapasiteyi mobil operatörler, internet servis sağlayıcıları, radyo ve televizyon yayıncıları, yerel ve idari kuruluşlara ve şebeke hizmetleri sağlayıcıları gibi müşterilerine kiralamaktadır. Portföyündeki servis noktalarının bir kısmı kuleli olup diğerleri bina üstü veya bina içi sistemlerdir. Bu sahalara ek olarak mobil kuleyle de hizmet sunmaktadır.
Global Tower iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine hızlı ve kaliteli çözümler sağlamaktadır. Türkiye’de yapılandırılan farklı bölgelerde, çözüm ortakları ile kiralama ve bakım süreçleri yönetilmektedir.
Global Tower, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız kule şirketi olup; ayrıca toplam kule varlıkları açısından da en büyük telekom altyapısı operatörüdür. Şirketin tamamen sahip olduğu iştiraki UkrTower ise Ukrayna’daki tek bağımsız kule şirketidir. Global Tower, mobil operatörler, internet servis sağlayıcıları, radyo ve televizyon yayıncılarına, yerel ve idari ağ hizmetleri kurum ve hizmet sağlayıcılarına saha hizmetleri sunmaktadır.
2006 senesinde kurulan şirket 30 Haziran 2016 itibarıyla, Türkiye’de 7.994  ve Ukrayna’da 1,201  kuleyle kule portföyünü 9.195’e yükseltmiştir. 30 Haziran 2016 itibarıyla kule sayısı açısından Avrupa’da en büyük beşinci bağımsız kule şirketidir (Kaynak: TowerXchange, Arthur D. Little, Şirket değerlendirmesi).
Şirket, bir yandan Türkiye’de liderliğini sürdürmeye odaklanırken bir yandan da stratejisi itibarıyla telekom altyapısı sektöründe bölgesel bir lider olmayı hedeflemektedir. Şirket bu stratejiyle uyumlu olarak uluslararası varlığını Belarus ve Kuzey Kıbrıs’ı içerisine alacak şekilde genişletme sürecinde olup bu ülkelerde kullanım hakkı devrine ilişkin sözleşmeleri imzalamıştır.
Global Tower’ın ana çalışmaları dört alanı kapsamaktadır:
•   Anten ve diğer ekipmanlar için genellikle telekomünikasyon şirketleri olan müşterilerine Global Tower’ın sahalarındaki alanları kiralamak;
•   Yeni sahalar kurmak ve satmak;
•   Turkcell’in mülkiyetinde olan belli kulelerin arazi sahipleriyle saha kirası ilişkilerini yönetmek; ve
•   Kule varlıklarının bakımını yapmak (önleyici bakım ve yük analizi dâhildir)
Şirket, temel hizmet ve operasyonlarına ilave olarak müşterilerine başka hizmetler de vermektedir. Bunlar arasında enerji, Turkcell Grubu için kojenerasyon enerji çözümleri sağlanması, enerji nakil hattı çözümleri, orta gerilim iletim hatlarına katılım ve kule söküm işleri yer almaktadır. Şirketin geliri asıl olarak kiralama hizmetlerinden elde edilmektedir.
Yasal Uyarı
Burada verilen bilgiler, menkul değerlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde satışına yönelik bir teklif değildir. Bu belgede bahsi geçen menkul değerler, tadil edilmiş şekli ile 1933 tarihli ABD Hisse Senetleri Yasası’na göre tescil edilmeden ve tescil muafiyeti alınmaksızın Amerika Birleşik Devletleri’nde satılamaz. Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş. menkul değerlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde tescil etmeyi veya Amerika Birleşik Devletlerinde halka arz etmeyi amaçlamamaktadır. Ayrıca, menkul kıymetlerin arzı veya satışına yönelik herhangi bir teklif, sadece tadil edilmiş şekli ile 1993 tarihli A.B.D. Hisse Senetleri Yasası'nda belirtilen şartlardan muaf olan bir işlem ile gerçekleştirilebilir.

Bu bildirim, bahsi geçen menkul değerlerin Birleşik Krallık’ta halka arzına yönelik bir teklif değildir. Söz konusu menkul değerleri açıklayan herhangi bir izahname Birleşik Krallık’ta onaylanmamıştır ve onaylanmayacaktır. Bu bildirim sadece (i) Birleşik Krallık dışındaki kişilere veya (ii) 2000 tarihli Mali Hizmetler ve Pazarlar Kanunu (Finansal Destek) Kararı 2005’in 19(5). maddesi kapsamında yatırım uzmanlarına (“Karar”) veya (iii) Karar’ın 49(2)(a)–(d) maddeleri kapsamında yer alan yüksek öz sermaye sahibi olan tüzel kişilere ve bu bildirimin yasal olarak sunulabileceği diğer kişilere (tüm bu kişiler hep birlikte “İlgili Kişiler" olarak adlandırılacaktır) dağıtılmış ve yönlendirilmiştir.  Bu bildirim ile ilişkili herhangi bir yatırım sadece İlgili Kişilere açık olacak ve sadece İlgili Kişilerle gerçekleştirilecektir. İlgili Kişiler kapsamında olmayan herhangi bir kişi bu belge ve herhangi bir içeriğine dayanarak hareket etmemeli veya bu belgeye isnat etmemelidir.

Bu bildirim, bahsi geçen menkul değerlerin Türkiye’de halka arzına yönelik bir teklif değildir. İlgili menkul kıymetlere ilişkin halka arza yönelik halka arz izahnamesi henüz yayınlanmamış veya T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmamıştır. Türkiye’de halka arz edilen menkul kıymetler ile ilişkili herhangi bir yatırım kararı T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili sermaye piyasası mevzuatına uygun olarak onaylanmış halka arz izahnamesi ile diğer kamuyu aydınlatma belgelerinin incelemesini takiben alınmalıdır.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu
« Posted on: Kasım 29, 2020, 04:54:27 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu e-book, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu programı, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu oyunları, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu e-kitap, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu download, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu hikayeleri, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu resimleri, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu haberleri, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu yükle, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu videosu, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu şarkı sözleri, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu msn, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu hileleri, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu scripti, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu filmi, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu ödevleri, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu yemek tarifleri, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu driverları, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu smf, Global Tower Halka Arzında Fiyat Aralığı Belli Oldu gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Şehirler Arası Fiyat Tarifeleri Belli Oldu
Güncel Haberler
ZiyaBey 0 457 Son Mesaj Ocak 31, 2013, 03:34:02 ÖS
Gönderen : ZiyaBey
Twitter’ın Halka Arz Tarihi Belli Oldu
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
sanane_61 0 268 Son Mesaj Ekim 12, 2013, 01:35:52 ÖS
Gönderen : sanane_61
Yaş Çayda Fiyat Belli Oldu ( 2014 Çay Alım Fiyatı )
Güncel Haberler
imge34 0 359 Son Mesaj Mayıs 09, 2014, 12:56:45 ÖS
Gönderen : imge34
Borsada 6 Ay Aradan Sonra Arz Gongu, Global Tower Için Çalacak.
Güncel Haberler
demirdoven 0 352 Son Mesaj Ekim 17, 2016, 02:36:57 ÖS
Gönderen : demirdoven
Global Tower Dünyada Ilk 10’u Hedefliyor
Güncel Haberler
Manifest0 0 167 Son Mesaj Ekim 01, 2018, 09:36:06 ÖÖ
Gönderen : Manifest0Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular