0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu  (Okunma Sayısı: 515 Kere Okundu.)
« : Haziran 25, 2013, 05:23:24 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6024
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36677


Gediz Üniversitesi, sağlıktaki personel eksikliğini gidermek için Sağlık Bilimleri Fakültesi kurdu. Dekanlığına da Prof. Dr. Mehmet Fehmi Özgüner atandı. YÖK’ün onanıyla bu yıl Hemşirelik ve Sosyal Hizmet bölümlerine ilk öğrenciler alınacak. Hemşirelik bölümünde kontenjanların tamamı, Sosyal Hizmet bölümünde de her beş öğrenciden dördü burslu olacak.

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde bursluluğun yüzde 91 gibi rekor bir oranda olmasının, sağlığa verdikleri önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti. Çiğli’de kuracakları sağlık kampüsüyle bu yöndeki çabalarının hız kazanacağını vurgulayan Rektör Çevik, “Sağlığa ve destek hizmetlerine duyulan ihtiyaç giderek artıyor. Nüfusun yaşlanmasıyla bu gereksinim daha da büyüyecek, daha çok sağlık personeli gerekecek. Geleceği düşünerek sağlık alanında eğitime başlıyoruz ve her yıl daha farklı bölümler ekleyerek daha çok öğrenci almayı planlıyoruz.” dedi. Dekan Özgüner de tam donanımlı, bilgisi ve özgüveni yüksek sağlıkçılar mezun edeceklerini belirterek, “Önemi her geçen gün artan sağlık alanında çalışmak isteyen gençlerimizi, Gediz Üniversitesi’ne bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Gediz Üniversitesi’nin sağlıktaki bir hamlesi de meslek yüksekokulu bünyesinde açılan optisyenlik programı oldu. Optik firmalarının yoğun isteği üzerine ilk öğrenciler bu yıl alınacak. Her türlü numaralı numarasız gözlük camı ve çerçevesinin hazırlanmasını ve montajını öğrenecek gençler, diplomaları sayesinde kendi işyerlerini kurabilecek ya da mevcut firmalarda mesul müdür olarak çalışabilecek.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.162


View Profile
Re: Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu
« Posted on: Aralık 03, 2020, 11:48:54 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu e-book, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu programı, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu oyunları, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu e-kitap, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu download, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu hikayeleri, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu resimleri, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu haberleri, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu yükle, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu videosu, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu şarkı sözleri, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu msn, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu hileleri, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu scripti, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu filmi, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu ödevleri, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu yemek tarifleri, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu driverları, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu smf, Gediz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kuruldu gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Üniversiteler
MeZaR_KaBuL 1 1436 Son Mesaj Mayıs 10, 2008, 06:41:36 ÖS
Gönderen : Sahin07
Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Sağlık Kuruluşları
Honey_Face 0 773 Son Mesaj Ocak 21, 2013, 03:57:48 ÖS
Gönderen : Honey_Face
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Sağlık Kuruluşları
Honey_Face 0 504 Son Mesaj Ocak 23, 2013, 12:34:28 ÖÖ
Gönderen : Honey_Face
Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi E. A. Hastanesi
Sağlık Kuruluşları
Honey_Face 0 459 Son Mesaj Ocak 23, 2013, 12:42:36 ÖÖ
Gönderen : Honey_Face
Gediz Üniversitesi
Üniversiteler
imge34 0 581 Son Mesaj Haziran 25, 2013, 05:33:48 ÖS
Gönderen : imge34Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright � 2011 Simple Machines SiteMap | Ar�iv | Wap | ï¿½mode | Konular