Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor  (Okunma Sayısı: 392 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 06:47:31 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Dizilerin Çocuklara Etkisi - Pagan Kültürü - Filmlerin Çocuklara EtkisiPsikiyatrist Prof. Dr. Sayar, çocuklar eğlensin diye seyrettirilen sihir ve büyü içerikli fimlerin onlara doğadaki valıkları kutsal sayan pagan kültürünü aşıladığını söyledi.

Çocuğunuz ya da yeni büyümeye başlayan evlatlarınız bugünlerde garip hareketlerde mi bulunuyor? Kendilerini sizin tanımadığınız ya da ismini dahi duymadığınız karakterlerle mi özdeşleştiriyorlar?

Yüksek yerlerden atlamak mı istiyorlar, ya da 'ben sihir yapabiliyorum, ben büyülüyüm bana bir şey olmaz' mı diyorlar. Evinizde ya da çevrenizde bu gibi durumlarla karşılaşırsanız çok da şaşırmayın çünkü sinemalar ve televizyonlar çocukları ve gençleri derinden etkileyecek fantastik, büyülü, ve sihirli film ve dizilerden geçilmiyor. İzlediği filmler ya da diziler vasıtasıyla etkilenip kendine zarar verenlerin haberleri hep gelir. İşte size o haberlerden bir örnek Osmaniye'nin Kadirli İlçesinde yaşayan 11 yaşındaki Ferhat Ü, hemen her televizyon kanalında yer alan 'sihirli diziler'in kurbanı oldu. Mustuk ve Filiz Ü. çiftinin oğlu Ferhat, getirildiği Adana Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde doktorları da şaşırttı. Gizli güçlerinin olduğunu düşünen, sürekli yerde yatmak isteyerek izlediği dizideki kahramanın sözlerini tekrarlayan Ferhat 2.5 aydır okula da gidemiyor.

Telafisi zor izler bırakıyor

Ülkemiz televizyonlarında yayınlanan sihir, büyü ve fantastik öğe içeren bolca yapım mevcut bugüne kadar Sihirli Annem, Selana, Tatlı Cadı, Sabrina, Bez Bebek, Acemi Cadı, Kayıp Prenses, Cinlerle Periler, En İyi Arkadaşım, Kara İnci, Peri Masalı, Prenses Perpinya, Ruhsar, Tılsım Adası gibi yapımlar çocukları eğlendirse de aslında çocukların zihinlerinde telafisi zor izler bırakıyor.
'Çocuğum biraz eğlensin' tutumu yanlış

Geçen hafta gösterime giren Harry Potter ve Melez Prens seyirciyi büyülü dünyaya davet ediyor. Tıpkı daha önce sinemalarımızı ziyaret eden 5 filmi (Harry Potter ve Felsefe Taşı, Sırlar Odası, Azkaban Tutsağı, Ateş Kadehi ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı) gibi. Harry Potter'ın bizi çağırdığı büyülü dünya Türk seyircisine çok da yabancı gelmiyor artık. Çünkü bu türü artık filmlerimizde bilhassa televizyon dizilerinde bolca görüyoruz. Uzmanlar şiddetle uyarıyor, 'çocuklarınızı bu tür film ve dizilerden uzak tutun' diye. Lakin bilinçsiz ebeveynler 'çocuğum biraz eğlensin' tutumunu takınarak çocuklarını bu büyülü dünyaya salıveriyor.

Sayar: Bu tür yapImlar Pagan kültürünü aşılıyor

Konu hakkında görüşünü aldığımız ünlü Psikiyatrist Prof. Dr. M. Kemal Sayar bu tür film ve dizilerin çocuklar üzerinde bıraktığı tahribatı özetleyen ve her anne babanın bir kez daha düşünmesini sağlayan cümlelerine kulak verelim. Sayar, "8 yaşından küçük çocukların kesinlikle ve kesinlikle bu tür film ve dizilerden uzak tutulmalıdır" diyor. Nedenini ise, "8 yaşından küçük çocuklar fantastik dünya ile normal hayatı ayır edemezler. 8 yaşından sonra yavaş yavaş gerçek dünyalarını algılamaya başlıyorlar." ifadelerini kullanıyor. Konuşmasını ise, "8 yaşından sonra daha çok ergenlik çağlarında bu tür filmler seyredenler değişik arayışlara gidiyor. Ve kendine ait olmayan kimlikleri bürünüyorlar. Ayrıca kendilerini farklılaştırmak için Satanizm ağına düşebiliyorlar. Bu tür yapımlar Pagan kültürünü propagandasını yapıyor. Filmde geçenler izleyiciye evrensel doğrularmış gibi sunuluyor. İnancın temeli olan öteki dünya (ahiret) ile ilgili komik tasvirler yapılarak izleyicinin itikatları muhasara altına alınıyor." diyerek bitiriyor.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 05:55:05 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor e-book, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor programı, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor oyunları, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor e-kitap, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor download, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor hikayeleri, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor resimleri, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor haberleri, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor yükle, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor videosu, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor şarkı sözleri, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor msn, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor hileleri, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor scripti, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor filmi, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor ödevleri, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor yemek tarifleri, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor driverları, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor smf, Filmler Çocuklara Pagan Kültürü Aşılıyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular