Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir  (Okunma Sayısı: 418 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 06:54:21 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir - Filial Terapi - Filial Terapi Nedir


Oyunun önemi üzerine eminim sayısız makaleler okumuş ve hepsi de çocuğunuzla oyun oynamanızı gerektiğini vurgulamıştır. Fakat hiçbiri çocuğunuzla nasıl oynayacağınız hakkında size bir yol göstermemiştir. Çünkü bu anlatılmaz! Bu becerileri kazanmak için eğitim almanız gerekiyor. Çocuğunuzla oyun oynarken onun dünyasına girip, ihtiyaçlarını anlamamanız, olumlu iletişim kurmanız için gerekli becerileri filial terapiyle öğrenir ve eğitim sonunda artık siz çocuğunuzun oyun terapisti oluyorsunuz.

Bu yaklaşımın en güçlü yanı anne babalara bu beceriyi kazandırması ve onların bunu çocuklarıyla kendi başlarına uygulamasıdır. Bütün aile müdahale programları anne babaları güçlendirmeyi amaçlar. Mesela Türkiye’ nin en ünlü müdahale programı yürüten AÇEV, anne babalara eğitim vererek çocuk yetiştirmelerinde rehberlik eder ve aileleri bilinçlendirmeyi amaçlar. Filial terapi ise; anne babaya, çocuklarıyla nasıl oynayabileceklerini ayrıntılı bir şekilde yaşatarak öğretir ve çocuklarının psikolojisini, yani çocuklarını anlamalarına yardımcı olur. Çocuklarını anlayan baba, çocuklarının ihtiyaçlarını daha iyi karşılar ve sorunlar ortadan kalkar.

< Anne baba olarak hiçbirimiz doğuştan çocuklarımızla nasıl oynayacağımız bilgi ve becerisiyle doğmuyoruz. Her ailenin şartları, çocukların kişilik özellikleri farklı da olsa çocukların dili aynıdır: “ oyun” dur. Oyunun çocuğumuzun gelişimi ve psikolojisi için ne kadar önemli olduğunu bilmemize rağmen; Çocuğumuzla etkili zaman geçirip, onların dilinde konuşup, onlarla nasıl oynayacağımızı bilmiyor olabiliriz. Bu yaklaşım ise bunun için gerekli bilgi ve becerileri kazanmanıza yardımcı oluyor.

Hem önleyici, hem de tedavi edici bir yaklaşımdır!
Filial terapi hem önleyici, hem de tedavi edici bir yaklaşımdır. Filial terapiyle çocuğunuzun bir sorunu varsa, bu sorunlu davranışı azalacak, herhangi bir sorunu olmasa bile birçok beceriyi kazanma fırsatı bulacak ve en önemlisi sizle güçlü bir bağ geliştirecektir. Kısacası anne baba olarak çocuğunun davranış problemleri varsa bu sorunları azaltmaya yardım edecek, hem de gelecekteki problemler oluşmadan önlemiş olacaksınız.

Filial Terapisiyle diğer çocuklarınızla da oyun terapisi uygulayabilirsiniz!

Filial oyun terapisinin diğer avantajı ise bu beceriyi kazandıktan sonra oyun terapisini diğer çocuklarımızla da yapabilmeniz. Anne baba olarak filial terapisine katıldığınızda, oyun terapisini evde diğer çocuklarınızla uygulayabilir, çocuklarınızla iletişimizi geliştirebilir ve güçlendirebilirsiniz. Kısacası anne baba olma bilgi ve becerilerinizi filial terapiyle kazanacak ve bunu günlük hayatınızda her zaman uygulayarak, çocuğunuzla çok güçlü bir bağ geliştireceksiniz. Filial terapi evliliğinizi ve eşinizle olan iletişiminizi de geliştirir!

filial oyun terapisinin en önemli faydalarından biri de evliliğinizi de olumlu etkilemesidir. Anne baba olarak, “çocuklarınızla yaşadığımız gerginlikler” eşinizle olan iletişiminizi de olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle çalışan anne baba olarak yorgun ve stresli bir şekilde ev döndüğünüzde hiçbir şeye tahammül edemiyor, çocuğunuz yaşadığınız ufacık gerginlik eşinizle tartışmaya neden oluyor olabilir ve günden güne ilişkinizi yıpratıyor olabilirsiniz. Aile olarak çocuğunuzla yaşadığınız problemler azalınca, eşinizle, çocuğunuzun problemlerden kaynaklan gerginlikler de azalacak, hoşgörünüz artacak ve eşinizle olan ilişkinizde gelişecek ve düzelecektir.
Her ailenin filial terapiye katılarak çocuklarıyla olan iletişimlerini güçlendirmesi dileğiyle

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir
« Posted on: Ağustos 24, 2019, 02:13:25 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir e-book, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir programı, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir oyunları, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir e-kitap, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir download, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir hikayeleri, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir resimleri, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir haberleri, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir yükle, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir videosu, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir şarkı sözleri, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir msn, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir hileleri, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir scripti, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir filmi, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir ödevleri, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir yemek tarifleri, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir driverları, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir smf, Filial Terapi Çocuğunuzla Nasıl Oynayacağınızı Öğretir gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular