Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak  (Okunma Sayısı: 326 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 06:55:07 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak - Filial Terapi Nedir - Filial Terapi


Filial Terapi (FT) çocuğunuza çok şey kazandıracak!

Filial oyun terapisi, Child-Centered Play Therapy’in (Çocuk Merkezli Oyun Terapisi), anne babalarla uygulanan versiyonudur. Çocuk merkezli oyun terapisi sırasında kontrol çocuktadır ve terapistin görevi çocuğun hızında çocuğu takip etmek, duygu ve düşüncelerine ayna tutarak güven duyacağı bir oyun ortamı hazırlamaktır. Çocuk Merkezli Oyun terapisine, yönlendirilmemiş oyun terapisi de denilmektedir. Çünkü terapist, kesinlikle çocuğu, önerilerde bulunarak veya soru sorarak yönlendiremez. Amaç çocuğun kendini ifade etmesi, yargısız, doğru deneyimler kazanması, kendi duygularını ve ihtiyaçlarını öğrenmesidir. Filial terapide anne baba bu eğitimi alarak çocukların terapisti olur ve aynı kurallarla yönlendirilmemiş oyun terapisini evde yürütür.

Çocuklar, anne babasının terapist olduğu filial oyun terapisinde, kendi duygularını ve başkalarının duygularını anlamayı, duygularını ve düşüncelerini uygun şekilde ifade etmeyi, yaşadıkları içsel çatışmaları ve ikilemleri çözmeyi, sorumluluk almayı ve doğru seçimler yapayı öğrenir. Ayrıca problem çözme becerilerini geliştirmelerine, olumsuz davranışlarını azaltmalarına, anne babalarına karşı duydukları güvenlerinin artmasına, kendi özgüvenlerinin ve öz saygılarının artmasına da yardımcı olmaktadır.

Filial Terapi (FT) Anne baba olarak size çok şey katacak!

Filial oyun terapisi anne babaya verilen bir seminer, eğitim kursu değildir. Anne babaya bu becerileri, canlandırmalarla, taklitlerle, bilgi ve tavsiyeler vererek bire bir hem anneyle, hem de babayla çalışarak, yaşatarak bu becerileri öğretir. Terapist bu becerileri anne babaya kazanırken geribildirimlerde bulunur, güçlü yanlarını açıklar, eksiklerini gidermede destek olur. Bu süreç boyunca gözlemlerini paylaşarak tavsiyelerde bulunur. Yani bu süreçte terapist her zaman anne babanın yanındadır. Bu yaklaşım hem aile danışmanlığını, hem de anne babaya bilgi ve beceriyi kendi deneyimlerinden yola çıkarak, bu süreci yaşatarak kazandırmayı kapsar. Ayrıca terapist çocuğun oynadığı oyun temalarını anne babayla birlikte konuşarak, çocukları hakkında daha derin bilgi sahibi olmalarını yardımcı olur ve bu temalar doğrultusunda ilişkilerini güçlendirmek için önerilerde bulunur ve aileyi empati kurarak dinler ve onların endişelerini paylaşır. Peki, bu öğrenme ve uygulama sürecinde anne baba olarak neler kazanırsınız?
Öncelikle çocuklarınızın gelişimini, duygularını ve motivasyonlarını daha iyi anlar, oyunun ve duyguların önemini yaşayarak daha iyi öğrenir, çocuğunuzla iletişimizi ilerletirsiniz. Olumlu sonuçları ortaya çıkaran diğer becerileri ve düşünceleri öğrenerek gelecekte oluşabilecek sorunları önlemenize de yardımcı olur. Çocuklarınıza karşı daha sıcak bir ilişki kurar ve çocuğunuza olan güveniniz artar. En önemlisi artık anne baba olarak kendinize olan güveniz artar ve çocuğunuzla iletişim kurmaktan korkmaz, çocuğunuzla zevkle oyun oynayarak anne baba olmanın tadını çıkarırsınız.Çocuğunuzun ve sizin bütün bu becerileri kazanması istiyorsanız tek yapmanız gereken Parenting Skills & Counseling’i ziyaret ederek filial terapiye katılmanız. Eğer sizin de 3- 12 yaşlarında çocuğunuz veya çocuklarınız varsa ve iletişiminizi güçlendirmek istiyorsanız filial terapi mutlaka deneyin.
Ayrıntılı bilgi için Parenting Skills & Counseling’i arıyabilirsiniz.
Hayatlarına farklı bir anlam katması dileğiyle...

Pedagog Sevil Gümüş
Kurucu, Çocuk Psikoloğu, Oyun ve Filial Terapist , Çocuk Gelişimi Uzmanı

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.115


View Profile
Re: Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak
« Posted on: Ağustos 26, 2019, 03:59:30 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak e-book, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak programı, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak oyunları, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak e-kitap, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak download, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak hikayeleri, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak resimleri, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak haberleri, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak yükle, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak videosu, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak şarkı sözleri, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak msn, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak hileleri, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak scripti, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak filmi, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak ödevleri, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak yemek tarifleri, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak driverları, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak smf, Filial Terapi Ailelere Neler Kazandıracak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular