Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı  (Okunma Sayısı: 160 Kere Okundu.)
« : Mart 07, 2017, 02:33:55 ÖS »
Avatar Yok

demirdoven
*
Üye No : 210783
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 572
Mesaj Sayısı : 572
Karizma = 10


TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Aras Kargo CEO’su Evrim Aras:
“Kadınlar kendi gücüne sahip çıkmalı”

•   Kadınların iş dünyasında daha aktif rol almaları, yaşam standartlarını yükseltmeleri ve kadına yönelik şiddete son verilmesi için tüm iş dünyasına çağrıda bulunan Evrim Aras; Sabancı Üniversitesi tarafından başlatılan İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’nde gönüllü olarak yer aldıklarını belirtti.

•   Aras: “Projeye dahil olurken öncelikli amacımız, Türkiye’nin dört bir yanında 12 bine yakın çalışanı olan bir şirket olarak, ulaşabildiğimiz 60-70 bin kişilik bir ekosisteme bu konuda farkındalık yaratmak oldu. Toplumların daha iyi bir seviyeye gelmesi için kadınların kendi gücüne sahip çıkması lazım. Bunun için de farkındalık önemli. Erkek ve kadının ikisinin de farklı özellikleriyle tamamlayıcı olması ve birbirlerine saygı duyarak el ele ilerlemesi gerekiyor”

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Aras Kargo CEO’su Evrim Aras, Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; kadınlara uygulanan şiddette dikkat çekerek, “Aras Kargo olarak bizim de gönüllü destekçisi olduğumuz “İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı” projesi kapsamında yapılan ankete göre kadınların yüzde 75’i hayatında en az bir kere şiddete maruz kaldığını, yüzde 17’si kocalarından ekonomik şiddet gördüğünü söylüyor” dedi.

Aras: “Kadına şiddete dur demeliyiz”
Evrim Aras sözlerini şöyle sürdürdü: “Kadınların iş hayatında daha aktif olmalarının, ülkelerin gelişmişlik düzeyi üzerinde çok önemli etkileri olduğu artık herkes tarafından kabul ediliyor. Biz de hem Aras Kargo hem de TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak, ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Aras Kargo’da fırsat eşitliğinin ötesine geçecek uygulamalarla kadın istihdamını artırmaya, kadınların, annelerin iş yaşamlarını kolaylaştıracak önlemler almaya ve kadın girişimciliğini desteklemeye devam ediyoruz. Bunun için BM’de Kadınların Güçlenmesi prensiplerine imza atan ilk ve tek Türk kargo şirketiyiz.

Ancak biliyoruz ki kadınlara yönelik öncelikli çözülmesi gereken konulardan biri de özellikle aile içi şiddettir. Sabancı Üniversitesi - TÜSİAD işbirliğiyle  ‘Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili İşyeri Politikaları Geliştirme ve Uygulama Rehberi’ hazırlandı.  Son derece hassas olduğumuz konuların başında geldiği için Aras Kargo olarak, rehber projesinin pilot uygulamasına gönüllü olarak katıldık. Bu rehber ışığında, aile içi şiddet konusunda bir şirket politikası oluşturmak üzere çalışmalara başladık. Projeye dahil olurken en öncelikli amacımız, Türkiye’nin dört bir yanında 12bine yakın çalışanı olan bir şirket olarak, ulaşabildiğimiz hiç de sayısı yadsınamayacak 60-70 bin kişilik bir ekosisteme bu konuda farkındalık yaratmak. Toplumların daha iyi bir seviyeye gelmesi için kadınların kendi gücüne sahip çıkması lazım. Bunun için de farkındalık önemli. Erkek ve kadının ikisinin de farkli özellikleriyle tamamlayıcı olması ve birbirlerine saygı duyarak el ele ilerlemesi gerekiyor.  ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitici’ eğitimlerini tamamladığımız ve uygulama rehberini oluşturduğumuz proje kapsamında ilgili politikaların oluşturulması ve çözüm mekanizmalarının belirlenmesi üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için Türkiye Kadın Dernekleri ile protokol imzalama aşamasındayız.  Bu işbirliği ile 81 ilde çalışanlarımız veya aile bireyleri aile içi şiddet gördüğünde derneğin yardım hattından destek alabilecekler. Gerekli görülen yerlerde dernek vasıtası ile psikolog desteği dahi sağlayacağız.”

Kadınlar aynı işi yaptıkları erkek meslektaşlarına göre yüzde 20.1 daha az kazanıyor
TÜİK’in son işsizlik rakamlarına göre her 3 genç kadından birisinin hem eğitimsiz, hem işsiz olduğunu hatırlatan Evrim Aras, kadınların daha güçlü olabilmesi için iş hayatındaki fırsat eşitliğinin önemine dikkat çekti. Aras “Özellikle son 5 yılda kadınların sahip olduğu işletme sayısında yüzde 90 artış olduğunu biliyoruz. Ancak hem yaşam standartlarının hem de çalışma motivasyonlarının yükselmesi için sunulan imkânların/kazançların da artırılması büyük önem taşıyor.  OECD son verisine göre ise Türkiye’de kadınlar günde 6 saat ev işleriyle meşgul oluyorlar. Çocuk, temizlik, bulaşık, yemeğe ayrılan zamanda kadınlarımız maalesef diğer ülkelere göre birinci sırada yer alıyor. Çalışanlarda ise başka bir adaletsizlik göze çarpıyor. Yine OECD’nin araştırmasına göre kadın-erkek ücret eşitsizliğinde de Türkiye ilk sıralarda yer alıyor ve kadınlar aynı işi yaptıkları erkek meslektaşlarına göre yüzde 20.1 daha az kazanıyor. Bir başka deyişle dünyadaki var olan işin yüzde 66’sı kadınlar tarafından yapılıyor ama buna karşılık dünya gelirinin sadece yüzde 10’u kadınlara ait. Bu oranların kadınların lehine artırılması ve kadına şiddete son verilmesi için hepimizin elini taşın altına koyması lazım. Biz TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Aras Kargo olarak gereken her türlü adımı atmaya hazırız. Tüm iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından aynı desteği bekliyoruz” dedi.
 
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.773


View Profile
Re: Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı
« Posted on: Mayıs 27, 2018, 04:05:07 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı e-book, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı programı, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı oyunları, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı e-kitap, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı download, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı hikayeleri, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı resimleri, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı haberleri, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı yükle, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı videosu, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı şarkı sözleri, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı msn, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı hileleri, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı scripti, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı filmi, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı ödevleri, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı yemek tarifleri, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı driverları, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı smf, Evrim Aras: Kadınlar Kendi Gücüne Sahip Çıkmalı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Birolcan - Gücüne Güç Katmaya Geldik « 1 2 »
Türkçe Sözler
By.TuRuT 16 62044 Son Mesaj Şubat 18, 2014, 12:30:12 ÖÖ
Gönderen : apocal
Dengesiz Bir Erkekle Nasıl Başa Çıkmalı ?
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 415 Son Mesaj Kasım 15, 2011, 02:29:46 ÖS
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Turkcell Superonline, Metronet’i Satın Alarak Altyapıda Gücüne Güç Kattı
Genel
deltafx 0 632 Son Mesaj Şubat 04, 2014, 03:57:32 ÖS
Gönderen : deltafx
Evrim Aras: Hedefimiz Kadın Çalışan Sayımızı Yüzde 20’ye Çıkarmak
Güncel Haberler
demirdoven 0 202 Son Mesaj Ocak 19, 2017, 01:20:42 ÖS
Gönderen : demirdoven
Aras Kargo’nun Yeni Reklam Filminde Evrim Aras’tan Gönül Dağı Yorumu
Güncel Haberler
deltafx 0 294 Son Mesaj Mart 16, 2017, 07:57:21 ÖÖ
Gönderen : deltafx


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular