0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Evlenince Seks Hayatı Biter Mi?  (Okunma Sayısı: 890 Kere Okundu.)
« : Ocak 04, 2016, 01:55:45 ÖÖ »

SaviorAngel
*
Üye No : 20558
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5336
Mesaj Sayısı : 8 562
Karizma = 50939


Sürekli maruz kaldığımız bir sızlanmadır bu. Çoğunlukla hatta belki de her zaman bu durumdan şikâyet eden erkeklerdir. Acaba evli ve çocuk sahibi olmak seksle bu kadar uyumsuz olmak zorunda mı?

İçinde yaşadığımız toplum bilinçli ya da bilinçsiz olarak sayısız toplumsal görevi olan 'birkaç kadın' yarattı; hepsi bir tane fiyatına. Tıpkı TV reklamlarındaki '3'ü 1 arada' şampuanlar gibi.

Her şeyden önce modern kadın kız arkadaş ya da sevgilidir ki bu ikisi hemen hemen aynı anlama gelir. Seks bu rol için gerekli bir şeydir ve sevgilirolünü gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Daha sonra evlendiğinde o artık sevgili değildir; eş rolünü benimser ya da evin 'yönetici unsuru' demek daha doğru olur.

Antik çağlardan beri bu böyle. Bebek doğduğunda kadın daha önce üstlendiği kız arkadaş sevgili eş rollerini unutarak bir 'öğretici unsur' haline gelir. Bütün ilgisi yavrusuna bakmak için farkında olmadan bu role odaklanır. Nihayet bir büyükanne ya da ihtiyar bir kadın olduğunda seks tamamen ortadan kalkar.

Büyükanne aseksüel cinsiyetsiz insan olarak görülür. Bu insanoğlunun yaşadığı süre boyunca cinselliğini kullanmasa bile seksüel olması sebebiyle tamamen yanlıştır. Partiye gitmek istediği için torunlarına bakmayı reddeden bir büyükanne düşünebiliyor musunuz? İmkânsız öyle değil mi? Bu hiç hoş karşılanmaz.

Bizim toplumumuzda büyükanne olmak tıpkı ikinci hamilelik yaşamak gibidir. Çocuklu bir kadın çalışıyorsa yeni bir rol daha üstlenir: Artık 'üretici unsur' haline gelmiştir. Michel Foucault'nun "Çalışmak arzuyu dizginlemek için icat edildi" demesi asla boşuna değildi. Kadınların bütün bu farklı sosyal rolleri çiftler arasında yarattığı seks problemleri dışında kimsenin sorgulamadığı 'normal' bir şey gibi kabul edilir.

CİNSEL ARZU HİÇ KAYBOLMAZ

Çoğu erkek eşleriyle aralarında ortaya çıkan bu problemin üstesinden başka kadın ile geliyor. Bu başta işe yarıyormuş gibi görünür. Ama dikkatli olunbunun işe yaramasının mantıklı bir açıklaması var: Kadın yeniden kız arkadaş sevgili olmak için öteki rollerini bir kenara bırakmıştır. Erkek o kadınla evlenirse uzun vadede o da eşinin yaptıklarının aynısını yapacaktır.

Birçok kadın hamilelikten sonra cinsel arzu hissetmediğini söylüyor. Cinsel arzu kadının fiziksel durumu ile hiç ilgisi olmayan zihinsel bir aktivite olduğundan bu besbelli yanlıştır. Aslında olan aklın başka şeye doğru yönelmesidir. Ayrıca söylediğim gibi cinsel arzu asla kaybolmaz. Sadece başka yöne odaklanır.

Bunun bir çözümü var: Çocuklarla iletişim kurmak. Kadın çocuklara zaman zaman anne ve babanın birbirini sevmesi gerektiğini anlatmalıdır. Kendilerine ayıracak zamanları olması gerekir; tabii ki bu çocukları artık sevmediklerini göstermez. Çocuklu kadınların bunu anlamasının zor olduğunu biliyorum; fakat tek çözüm yolu budur. Önemli olan bu noktayı dünyadaki en doğal şeymiş gibi anlatmaktır ve bu yüzden kötü anne olunmayacağına kendini inandırmak.

Kadın belli bir toplumsal rol üstlendiğinde toplumun ona verdiği diğer rolleri unutmuş gibi gözükür. Bu her kadının fark etmesi gereken büyük bir problemdir. Ben kadını her zaman cep çakısı ile kıyaslarım. Bilirsiniz çakının birçok fonksiyonu vardır: Bıçak tirbuşon tırnak törpüsü makas olabilir. Değişik fonksiyonları olmasına rağmen çakı hâlâ çakıdır. Kadınlarda da aynen böyledir.

Kadının değişik toplumsal rolleri olabilir ama o hâlâ kadındır. Sevgili eş çalışan büyükanne olabilir ama o hâlâ cinsiyeti olan bir insandır. Kadınlarda olan şey özellikle sevgili rolü olmak üzere diğer toplumsal rolleri unutarak hayatlarının belli bir kesiminde oynamaları gereken rolleri bütün olarak benimsemeleri. Sanki seks hayatlarının (sevgili rolünün) diğer aktivitelere nazaran daha az öncelikli olması gerekiyormuş gibi davranırlar. Bu besbelli bir hata. Yani bu problemin ikinci çözümü durumu anlamaktır. Biz kadınlar bir elin beş parmakları gibiyiz. Eğer eli kullanmak istiyorsak beş parmağı birden kullanmalıyız. Aksi halde el işe yaramaz ve bundan dolayı da eksik kalırız.

Erhan Ali ve kardeşi Ömer Kaan <3
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222 194


View Profile
Re: Evlenince Seks Hayatı Biter Mi?
« Posted on: Mayıs 20, 2024, 01:03:34 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? e-book, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? programı, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? oyunları, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? e-kitap, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? download, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? hikayeleri, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? resimleri, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? haberleri, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? yükle, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? videosu, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? şarkı sözleri, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? msn, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? hileleri, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? scripti, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? filmi, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? ödevleri, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? yemek tarifleri, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? driverları, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? smf, Evlenince Seks Hayatı Biter Mi? gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Demir Tava Gelir , Kömür Biter... Akıl Başa Gelir , Ömür Biter
Güncel Sorunlar & Hayat
Mavi_Kiyamet 3 3120 Son Mesaj Kasım 17, 2014, 11:10:35 ÖS
Gönderen : dishy
Büyü Evlenince Bozuluyor :p
Serbest Kürsü.
elze 1 1675 Son Mesaj Mayıs 27, 2012, 06:29:52 ÖS
Gönderen : cerebrite
Narsisist Erkeğin Seks Hayatı Da Sorunlu
Ruh Sağlığı
Asortik Hatun 0 693 Son Mesaj Ocak 24, 2013, 01:46:13 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Hayat Evlenince Mi Başlıyor
Evlilik ve Aile
Asortik Hatun 0 734 Son Mesaj Nisan 18, 2013, 12:49:16 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Evlenince Hayatımızda Ne Değişir
Evlilik ve Aile
Asortik Hatun 0 679 Son Mesaj Eylül 22, 2013, 07:50:58 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright 2011 Simple Machines SiteMap | Arsiv | Wap | imode | Konular