Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor '  (Okunma Sayısı: 356 Kere Okundu.)
« : Haziran 14, 2013, 11:17:34 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676


Beşiktaş'ın başkan adayı Serdal Adalı, mali ve sportif yapıyı paralel olarak düzelteceklerinin altını çizerken; iki teknik direktörle temasta olduklarını ve Eto'o konusunda olumlu bir görüşme yaptıklarını söyledi.

Beşiktaş Kulübü'nün başkan adaylarından Serdal Adalı, 16 Haziran'da yapılacak seçim öncesinde NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Siyah-beyazlı kulüpteki mali tablonun, gerçeği yansıtmadığını ifade eden Adalı, göreve gelmeleri halinde 75 milyon dolarlık bir kaynak yaratacaklarını belirtti. Ayrıca transfer çalışmalarına da başladıklarını söyleyen Serdal Adalı, iki teknik direktörle temas halinde olduklarını belirtirken, Samuel Eto'o ile olumlu bir görüşme yaptıklarını açıkladı.

Kongre öncesi camiaya önemli mesajlar da veren Adalı; "Bu kongre, Beşiktaş'ın önündeki büyük bir şans. Bu seçim, benim açımdan da büyük şans olacak. Bu seçim, Beşiktaş'ın 3 yılını belirleyecek bir seçim değil, bundan sonra Beşiktaş'ın vizyonunu-hedefini belirleyecek bir seçim. Çok kuvvetli bir mali yapı olması lazım, bunun paralelinde de sportif başarıyı kazanacak çok iyi bir takım olması lazım. Bizim önümüzdeki birinci hedef, şampiyonluk..." şeklinde konuştu.

"KURUMSALLAŞMA ADINA YAPILMASI GEREKENLER VAR"
Siyah-beyazlı camiada yıllardır kurumsallaşma ve profesyonelleşme adına yapılması gerekenler olduğunun altını çizen Serdal Adalı, "Kurumsallaşma adına senelerdir Beşiktaş'ta yapılması gerekenler var. Son 1 senesinde de herkesin beklentisi, yapılan yönetim kurulunda kurumsallaşmayı yerine oturtmaktı. Beşiktaş'ı profesyonellerle yönetme arzusu vardı. Ancak geldiğimiz noktada, 18 kişi başlayan yönetim kurulu, en son 6 kişi kaldı" dedi.

"GEÇEN SENE, BEŞİKTAŞ ADINA KAYIP SENEDİR"
Geride bıraktığımız sezonun, Beşiktaş adına kayıp sezon olduğunu iddia eden Adalı, "Bana göre geçtiğimiz sene, Beşiktaş adına kayıp bir senedir. Devre arasına 3 puanı geride bitirip, 2-3 takviye ile ikinci devreye başlansa, Beşiktaş şampiyonluğun en kuvvetli adayı olurdu. Bir de işin mali kısmı var. Sayın başkan, geldiğindeki borçlardan bahsedip duruyor. Dün de bazı rakamlar açıklandı ancak sayın başkan, insanların gözünün içine bakarak yanıltmaya devam ediyor. Makama olan saygımızdan dolayı bazı şeyleri söyleyemiyoruz. Herhalde başkanın biraz sinirleri bozuk, ağzından çıkanları kulağı duymuyor" diye konuştu.

"AÇIKLANAN BORÇ 580 MİLYON DEĞİL 450 MİLYONDU"
Fikret Orman'ın ilk göreve geldiğindeki mevcut borcun, aslında 430 milyon olduğunun altını çizen Siyah-beyazlı kulübün başkanlık adayı, "İlk başlandığında açıklanan borç, 580 milyon liraydı. Daha sonra bu rakamın doğru olmadığı, gerçek rakamın 450 milyon lira olduğu anlaşıldı. Arada 130 milyon liralık bir fark var. İnsanların gözünün içine bakarak, 'Biz borcu 470 milyona indirdik' demek doğru değildir. Ben aslında 430 milyon lira olan borcun, nasıl oldu da 480 milyona çıkarıldığını açıklamasını isterdim sayın başkandan" ifadelerini kullandı.

"CEZAEVİNDEN BEŞİKTAŞ'A TRANSFER YAPTIM"
Fikret Orman'ın Alves transferi konusunda yanıldığını belirten Adalı, o dönemde kendisinin cezaevinde olduğunu söyleyerek, "Sayın başkan Fikret Orman, Yıldırım Demirören'in 3'te 1'lik döneminde benim yer aldığımı söylemiş. Ama benim sadece 15 aylık bir yöneticiliğim var. Yaptıklarım ortada, yaptığım transferler de ortada. İlk sene harcadığım 11 milyon 300 bin euro, iki sezonda da harcadığımız para 22 milyon euro. Şu anda Fernandes'i satıyoruz deseniz, bu paranın yarısını çıkarırsınız. Kaldı ki benim transferlerim arasında Mustafa Pektemek, Cenk Gönen ve Veli Kavlak da var. Geçtiğimiz gün sayın başkani, Alves'i aldığımı söyledi. O tarihe bakarsa benim nerede olduğumu görür. Cezaevinden transfer yapmadım ama cezaevinden Beşiktaş'ın borcunu ödedim" şeklinde konuştu.

"40 MİLYON ZARAR EDEN ŞİRKET BORÇ ÖDEYEMEZ"
Kulübün senelik zararının 40 milyon lira civarında olduğu halde, borçların ödenmesinin imkansız olduğunun da altını çizen Beşiktaş'ın başkan adayı Adalı, "Beşiktaş'ın bir an önce derlenip, toparlanması lazım. Şu anda çok pembe bir tablo sergileniyor, ancak bu aldatmacadan başka bir şey değildir. Bu sene 40 milyon euro civarı zarar etme öngörülüyor. 40 milyon zarar eden bir şirketin, borç ödeme gibi bir durumu olamaz, mantığa ters. Ağuston ayından sonra Beşiktaş'ta yeniden bir mali sıkıntı yaşanacak. Biz de bunları inceledik. Kısa vadedeki borçları, uzun vadeye yaymışlar. Değişen bir şey yok. 210 milyon lira civarından ödenen bir rakam var. Ama bu zaten ödenmesi gereken bir rakamdı, oraya oturuyorsanız onu da ödeyeceksiniz. Sayın başkan şu megaloman halinden vazgeçsin" dedi.

"ŞAHSİ KEFALETLERİMİZLE 75 MİLYON DOLAR KAYNAK YARATTIK"
Mali tabloyu inceledikten sonra 75 milyon dolarlık bir kaynak yaratmaları gerektiğini anladıklarını ve bunu da şahsi kefaletleri ile halledeceklerini belirten Adalı, "Aday olduktan sonra şu mali tabloyu de gördükten sonra, bizim çok acil 75 milyon dolarlık kaynak bulmamız lazımdı. Biz de kendi şahsi kefaletlerimiz, bu kaynağı yarattık. Ağustos ayından sonraki ödemeler için bir nefes almak lazım. Ayrıca stat gelirlerimiz de yok. Hatta nerede oynayacağımızı da sır gibi saklıyolar. Bizim duyduğumuz, yarım sezon Kadıköy'de, yarım sezon da Arena'da oynanacağı yönünde" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ TEK BAŞINA YÖNETİLECEK KURUM DEĞİL"
Bir önceki seçimde neden aday olmadığı yönünde kendisine sorular geldiğini ve bunu da yanıtlama ihtiyacı duyduğunu ifade eden Adalı, "Bizim 14 ay önceki derdimiz, mali tablo filan değildi. O gün de 50 milyon euro para lazımdı, bugün de o para 75 milyon dolar oldu. Her şeyden önce Beşiktaş, öyle ani bir kararla, tek başına yönetilecek bir kurum değil. Öncelikle çok iyi bir ekip olması lazım. Yönetimde çok iyi hukukçunuz olması lazım, iyi iş adamları lazım. Kurumsal yapıyı da çok iyi bilen insanlar olması lazım. Geçtiğimiz dönemde, Beşiktaş'a manevi katkı yapabilecek kime gittiysek, nasihat alıp döndük. Hüsnü Güreli ile günlerce hesaplar üzerinde çalıştık. Gerçi son anda Hüsnü Bey de vazgeçince, yanımda kimse kalmadı" diyerek sözlerini sürdürdü.

"SPORTİF BAŞARI İLE MALİ TABLO PARALEL YÜRÜMELİ"
Sportif başarıyı yakalamadan, mali olarak da düzlüğe çıkmanın çok zor olduğunu belirten Adalı, "Sportif başarı ile mali tablo, paralel yürür. Yani sportif başarıyı yakalayamadan, hedeflediğiniz mali tabloyu yakalamanız mümkün değil. Fenerbahçe ve Galatasaray'la şu anda aramızda, hem sportif olarak, hem mali olarak fark var. Eğer bu farkın açılmasına izin verirsek, ara açılırsa Beşiktaş'ı artık 3 büyüklerin arasında saymazlar. Hatta dilim varmıyor ama şu anda saymıyorlar bile. Beşiktaş'ın şampiyonluktan başka hedefi yok. Bizim için üçüncülük ile beşinciliğin farkı yok. Şampiyon olmadıktan sonra başarılı olamazsınız" ifadelerini kullandı.

"STADIN 15 AYDA BİTMESİ İMKANSIZ"
Göreve gelmeleri durumunda mevcut stat projesi üzerinden devam edeceklerini ancak 15 ayda bu projenin tamamlanmasının imkansız olduğunu altını çizen Serdal Adalı, "Stat konusunda, mevcut projeyi uygulamaktan başka çaremiz yok. Keşke bu proje çizilirken, stadın parça parça yapılması dizayn edilseydi. 1 senede bitireceğini iddia ediyor sayın Orman, ama bana gerçekçi gelmiyor. 12 ay diye söyleniyordu ama şimdi 15 aya çıktı bu süre. Giderek artıyor, 24 aya doğru gidiyoruz. Yüksele yüksele gerçek rakama geleceğiz. İstanbul'un ortasında bir stat yapıyorsunuz ve bunun 12-15 ayda bitme olasılığı yok. Biz yine de çizilen projeye devam edeceğiz öncelikle" dedi.


"ETO'O BEŞİKTAŞ'A SICAK BAKIYOR"
Transfer çalışmalarına da başladıklarını ve Kamerunlu yıldız Samuel Eto'o ile görüştüklerini söyleyen Adalı, bu oyuncunun Beşiktaş'a karşı bir sempati duyduğunu belirterek, "Dün arkadaşlar İtalya'da Eto'o için bu oyuncunun menajerleri ve avukatları ile buluştu. Gayet sıcak ve olumlu baktı. Çarşı grubumuzun Eto'o ile ilgili pankartlarından dolayı, Beşiktaş'a bir sempatisi varmış. Sıcak bakıyor o da. Söylenilen rakamlar da öyle çok yüksek değil. Ayrıca bonservisi de elinde, bir bonservis parası ödemeyeceğiz. Bunu finanse etmek için, bazı düşüncelerimiz var. Şu anda en yüksek ücreti alan yabancı oyuncumuzun ücreti kadarı kulübe yansır, kalanını da ben ve yönetici arkadaşlarım cebimizden karşılarız. Tabii ki bu iş, biraz vizyon meselesi. Zamanında ben Madrid'den eve döndüğümde, Guti'yi aldım dedim çocuklarıma. Onlar bile inanmadı" şeklinde konuştu.

"2 TEKNİK DİREKTÖR İLE GÖRÜŞÜYORUZ"
Yurt dışından iki teknik direktör ile temasta olduklarını söyleyen ve bu isimlerden takvsiyeler aldıklarını belirten Serdal Adalı, "İki teknik direktörler görüşüyorum. İkisi de çok iyi hoca. Hatta, 'Acaba onlar Türkiye'ye gelir mi?' diye düşündürecek isimler. Bu isimlerle oturup görüştüğümüzde, detayları konuşuyoruz. Onlardan aldığımız tavsiyelerle oyuncu bakıyoruz. Yurt dışından, mevcut şartlarda gelebilecek en iyilerini getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

"BENİM VİCDANIN İLK GÜNKÜ KADAR RAHAT"
UEFA'nın şike konusunda yürüttüğü soruşturmayla ilgili, herhangi bie ceza almayı beklemediğini ve vicdanının çok rahat olduğunu vurgulayan Adalı, "Ben ilk günden bu yana söylüyorum ve artık söylemekten de yoruldum. İlk gün Avusturya'daki kamptan nasıl vicdanım rahat geldiysem, ne kadar cezaevinde kaldığım dönemde vicdanım rahatsa, şimdi de aynı vicdani rahatlık içerisindeyim. Ben ne yaptığım ve neyi yapmadığımı çok iyi biliyorum. Dosya ortada ve bugüne kadar camianın içerisinden, 'sen şunu yapmışsın' diyebilecekleri tek bir kelime yok. Şimdi UEFA müfettişinin hazırladığı rapor, 16 yargılamanın kopyası alınmış ve tercüme edilmiş. Bize hiçbir şey sormadan rapor hazırlanmış" şeklinde konuştu.

"FİKRET ORMAN'IN SAMİMİYETİNE İNANMIYORUM"
Son gelişmelerin ardından başkanlık adaylığından çekilmeyi düşünmediğini belirten Serdal Adalı, başkan Fikret Ormanın da samimiyetine inanmadığını ifade ederek, "UEFA'nın, yerel mahkemelerin kararı ile ceza verme yetkisi yok. Eğer ceza vereceklerse, TFF'nin Etik Kurulu'nun raporu doğrultusunda ceza verebilirler. Kaldı ki o raporda, benim ve kulübün suçsuz olduğu var. UEFA raporunun açıklanmasından 10 gün öncesinde, bu seçimin tek adayla olacağı ve çarşamba günü her şeyin değişeceği lafları, özellikle belirtilmişti. Benim çekilmemi gerektirecek bir şey yok, benim için çok rahat. Kulübe yakın insanların bu söylemlerde bulunmasının ardından, açıkcası Fikret Orman'ın samimiyetine de inanmıyorum" ifadelerini kullandı.
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2013, 11:18:29 ÖS Gönderen : imge34 »

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.125


View Profile
Re: ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor '
« Posted on: Eylül 23, 2019, 11:51:57 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' e-book, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' programı, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' oyunları, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' e-kitap, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' download, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' hikayeleri, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' resimleri, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' haberleri, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' yükle, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' videosu, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' şarkı sözleri, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' msn, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' hileleri, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' scripti, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' filmi, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' ödevleri, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' yemek tarifleri, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' driverları, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' smf, ' Eto'o Beşiktaş'a Sıcak Bakıyor ' gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Çok Kötü Bakıyor Bu Yaa « 1 2 3 4 »
Komik Resimler
mer_ve_g 31 4336 Son Mesaj Şubat 23, 2012, 11:34:19 ÖS
Gönderen : eku
Eşinizin / Sevgilinizin Spor Aktivitelerine Katılmasına Sıcak Bakıyor Musunuz? « 1 2 3 »
Anketler
Musty* 26 2198 Son Mesaj Haziran 15, 2013, 04:35:13 ÖÖ
Gönderen : angelical
Kayserispor Seneye Bakıyor..
Anadolu Takımları
mEkansIz_qEnc 0 458 Son Mesaj Mayıs 11, 2009, 06:25:13 ÖS
Gönderen : mEkansIz_qEnc
Ellerinize Bakıyor Musunuz?
Moda & Güzellik
Mavi_Kiyamet 4 976 Son Mesaj Ekim 27, 2009, 12:55:51 ÖÖ
Gönderen : KumraLım
Yön Levhasına Bakan Bir Daha Bakıyor!
Güncel Haberler
-Trinity- 0 308 Son Mesaj Ekim 05, 2015, 04:00:27 ÖS
Gönderen : -Trinity-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular