Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Esnek Gövde Huzurlu Ruh  (Okunma Sayısı: 530 Kere Okundu.)
« : Mayıs 15, 2010, 07:08:48 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Yoga Nedir - Yoganın Sağlığa Yararları - Olumlu DüşünceStresten kurtulmak, bedeni esnekleştirmek, zihni berraklaştırmak, iç huzura ulaşmak. 'Sekiz basamaklı' bu yoga yolculuğuna her yaşta çıkmak mümkün.


Bugünkü Hindistan'ın bulunduğu topraklarda insanın özüne yakın yaşaması için sistemleştirilmiş bilgidir. Bedensel hareketlerle bedeni, meditasyonla zihni ve 'olumlu var oluşla' ruhu beslemek yogadır.

Yoga bir egzersiz mi, rahatlama tekniği mi?

Batı'da sadece bedensel kısmı ön plana çıktığı için yogayı egzersiz sanıyoruz. Oysa yogada hedef dış değil içtir. Yoga, bedeni ve soluk alışverişlerini kontrol ederek, zihin denetimini amaçlar. Bu sırada beden de esner.

Aynı zamanda bir rahatlama tekniğidir. Zihni ve ruhu dinlendirir, tüm bedeni huzura kavuşturur. Ama yoga sadece bunlarla tanımlanamaz. Yaşam tarzıyla, hafif ve toksik madde içermeyen beslenme şekliyle, nefes alıp verme teknikleriyle yaşamı tamamen kapsayan bir felsefe.


Yoga vücuda ne kazandırır?

Bugün dünyada uygulanan yoga (Astaunga Yoga), bedensel alıştırmalar (asanalar), solunum alıştırmaları, derin dinlenme, doğru beslenme ve meditasyon gibi bölümlerden oluşur. Genellikle yavaş hareketleri öğrenmek, iyi bir duruş, esneklik, dayanıklılık ve denge sağlar. İç organları güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu hareketler aynı zamanda bedenimizi fark etmemize ve onun üzerinde yoğunlaşmamıza yardımcı olur.

Yavaş ve ritmik bir biçimde nefes almak, zihni sakinleştirmede bir araçtır. Derin dinlenme tam gevşeme sağlar, olumsuz düşünceleri atmanıza yardımcı olur.

Beslenme hem bedenimize hem de zihnimize doğrudan etki yapar. Meditasyon zihnin berraklaşması, dinginliğe ulaşmasında bir üst aşamadır. Olumlu düşünme ve meditasyon derin bir manevi yaşantının kapılarını açar.

Hareketler, solunum egzersizleri, meditasyon? Hangisi daha önce yapılmalı?
Önce zihnin sakinleşmesini sağlamalıyız. Bu nedenle ilk olarak meditasyon, sonra nefes çalışmaları yapılmalı en son da hareketlere geçilmeli.

Yogada hedef nedir?

Yoga sekiz basamaklı bir yoldur. Bu sekiz basamak, insanın en dış var oluşundan içine, özüne doğru yapılan yolculuk gibidir. Nesnel dünya ile ilişkilerinde negatiflerinden arınma anlamına gelen birinci aşama 'yama', kendindeki pozitif yanları güçlendirme anlamına gelen ikinci aşama 'niyama', duruş ve vücut çalışmalarını içeren üçüncü aşama 'asana', nefes ve biyoenerji çalışmalarını içeren dördüncü aşama 'pranayama', dikkatin kontrolünü içeren beşinci aşama 'pratyahara', konsantrasyon çalışmalarını içeren altıncı aşama 'dharana', meditasyon çalışmalarını içeren yedinci aşama 'dhyana' ve evrenle bütünleşme aşaması olan sekizinci aşama 'samadhi.' Aslında Samadhi aşama değil sonuçtur.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Esnek Gövde Huzurlu Ruh
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 05:11:40 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Esnek Gövde Huzurlu Ruh e-book, Esnek Gövde Huzurlu Ruh programı, Esnek Gövde Huzurlu Ruh oyunları, Esnek Gövde Huzurlu Ruh e-kitap, Esnek Gövde Huzurlu Ruh download, Esnek Gövde Huzurlu Ruh hikayeleri, Esnek Gövde Huzurlu Ruh resimleri, Esnek Gövde Huzurlu Ruh haberleri, Esnek Gövde Huzurlu Ruh yükle, Esnek Gövde Huzurlu Ruh videosu, Esnek Gövde Huzurlu Ruh şarkı sözleri, Esnek Gövde Huzurlu Ruh msn, Esnek Gövde Huzurlu Ruh hileleri, Esnek Gövde Huzurlu Ruh scripti, Esnek Gövde Huzurlu Ruh filmi, Esnek Gövde Huzurlu Ruh ödevleri, Esnek Gövde Huzurlu Ruh yemek tarifleri, Esnek Gövde Huzurlu Ruh driverları, Esnek Gövde Huzurlu Ruh smf, Esnek Gövde Huzurlu Ruh gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular