Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin  (Okunma Sayısı: 674 Kere Okundu.)
« : Aralık 18, 2013, 10:41:46 ÖS »
Avatar Yok

Asortik Hatun
*
Üye No : 3762
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 13389
Mesaj Sayısı : 22.842
Karizma = 58066


Sevginizi İfade Şekliniz Eşinizden Beklentinize De Işık TutarSevginin adı bir olsa da çeşit çeşit sunumu ve ifade edilişi söz konusu. Evlilikte anlaşabilmek için eşlerin birbirlerinin dilinden anlıyor olması ve eşine sevgisini hissettirebilmesi önemli. Onun lisanıyla eşinize sevginizi gösterdiğinizde kendisini değerli ve özel hissetmesini sağlar, bir eş olarak olumlu davranış ve çabalarında daha istekli olmasına katkı sağlarsınız. Peki eşler birbirlerinin sevgi üslubunu nasıl yakalayabilirler? En çok hangi davranışlar sonucu çok sevildiklerini hisseder ve mutlu olurlar?

 Eşiniz yaptığında ya da yapmadığında sizi derinden etkileyen şeyler nelerdir? Ona muhabbetiniz ziyadeleştiğinde sevginizi kendisine nasıl belli edersiniz? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar muhtemelen aynı kapıya çıkacaktır. Ve sizin kendi sevgi dilinizi işaret edecek ipuçlarıdır. Meselâ eşiniz tarafından sevildiğinizi en çok size bir hediye aldığında hissediyorsanız, sizin dilinizde hediyeleşmek ağır basıyordur. Veya eşiniz sizi sözleri ile yaraladığında haddinden fazla üzülüyorsanız teşvik ve takdir sözleri sizin sevgi istasyonunuzu işaret ediyor demektir.

 Kendi iletişim yönünüzü tespit ettikten sonra “ben dili”ni kullanarak doğrudan kendinizi eşinize anlatabilirsiniz. “Bana iltifat ettiğinde, olumlu sözlerle yaklaştığında kendimi çok iyi hissediyorum ve daha iyi bir eş olma isteği duyuyorum” gibi ifadeler kendimizi anlattığımız ben diline örnektir. Ben dili evlilikte iletişim için vazgeçilmezdir. Böylelikle eşler karşısındakini suçlamadan kendilerini ifade etme imkanı bulurlar. Eşinizin sevgi frekansını doğru analiz etmek için aynı uygulamayı eşiniz için de yapmalı ve onun gönlüne giden yolu bulup kendi diliyle hitap etmelisiniz.

 Evdeki tamir işlerini halleden, çocuklarla ilgilenen, pazara giden, aile içerisinde yapılması gerekli işlere karşı sorumlulukla yaklaşan eşlere yaptıkları işlerden dolayı takdir ve teşekkür etmek onları sevindirir. Fakat sevgi anlayışı takdir sözleri duymak olan kişiler için bu tarz teşekkür sözleri ve olumlu yorumlar hayati önem taşır. Eşiniz için takdir sözleri önemliyse beğendiğiniz, takdir ettiğiniz yönlerini düşünün ve yeri geldiğinde güzelce paylaşın. Bilhassa sevdiklerinin yanında onunla ilgili olumsuz sözcüklerden kaçınmaya aksine ihya edici davranışlara ağırlık vermeye itina gösterin.

 Nitelikli Beraberlik İletişime Dinamizm Katar

 Birlikte kaliteli vakit geçirmek eşiniz için birincil derecede önemli ise siz çok hoşlanmasanız dahi bazı aktiviteleri planlamanız ve paylaşım alanları oluşturmanız yerinde olur. “Hayatı paylaşmak için evlendim” sözlerini duyduğunuz kişilerin sevgi stillerinde birlikte ve kaliteli vakit geçirmek ağırlık kazanmıştır. Eşiniz de böyle kimselerdense; haftada bir gün baş başa yemeğe çıkabilir, ailece parka gittiğinizde çocuklar oynarken sohbet edebilirsiniz. Mutfak alışverişini birlikte yapıp zamanınızı anlamlı hale getirebilirsiniz. Herkesin uyuduğu sabah saatlerinde birlikte yürüyüş yapabilirsiniz, haftalık izninizin bir gününde yalnızca ailenizle ilgili plan yapıp, piknik, gezi ya da akraba, eş-dost ziyaretleri düzenleyebilirsiniz. Yıllık izinlerinizde ülkemizin güzelliklerini beraber gezip görebilir seyahatler yapabilirsiniz. Yolculuklar, aile huzur ve mutluluğuna çok katkı sağlar. Mutfakta eşinize yardımcı olmak iletişim ve paylaşım için de fırsat verecektir. Akşamları çay sohbetlerinde birlikte kitap okuyup okunan kitabın mütalaasını yapabilirsiniz.

 Hediyeleşmenin muhabbeti arttırdığını bizzat Efendimiz (s.a.v) bildirir ve ümmetine tavsiye eder. Ara sıra eve gelirken (özel bir gün olmasa dahi) çiçek alın. Eşiniz özellikle armağan alındığında sevildiğini daha çok hisseden kimselerdense getirdiğiniz şeyin maddi boyutundan çok manevi değerine bakacak ve buradan kendisini önemsediğiniz, onun için kafa yorup bir şeyler yapmaya çalıştığınız mesajını çıkaracaktır. Bazen küçük bir kartpostal ya da duygunuzu ifade eden küçük notlar dahi sevginizi anlatmaya yeter.

 Kadın ev işlerine normalden fazla önem veriyorsa veya yemek yapmak, sizin çamaşırlarınızı yıkayıp ütülemek onun için en önemli işler arasındaysa sevgi anlayışında, emeğini sunma eğilimi var demektir. Aynı şekilde evin içindeki işlerde hanımına zevkle destek veren bir beyin sevgi anlayışı da yardım davranışları olabilir. Bu beye hanımı, sevgisini hizmetleriyle daha güzel ifade eder. Benzer şekilde eşine hizmete kendini adayan bir hanım, en çok eşi yardım ettiğinde sevildiğini anlayabilir. Çünkü kendisi sevgisini böyle göstermekle beklentilerini de belli etmiş olur. Böyle birinin eşi, destek vermeyi hayatının bir parçası haline getirmelidir. Bunun için belli bir reçete olmasa da tabii davranmak ve yapılan iyiliği başa kakmamak önemli adımlar olacaktır.

 Ev işlerinde hanımına destek olan Efendimiz (s.a.v) kendi işlerini de kendisi görmeye gayret gösterirdi. Bu tarz işlerde halis niyetli olmak Allah için eşine destek verme düşüncesiyle onun gönlünü almak, ahiretimiz için de kazanç vesilesi olacaktır. Günlük hayatta yapacağınız gösterişsiz, çoğu zaman fark edilmeyen küçük iyilikler, eşinizin giriştiği yeni bir uğraşta ona destek olmak ya da sadece onu dinlemek için zamanınızı ve enerjinizi ayırmak dahi onun kendisini değerli ve mutlu hissetmesine neden olacaktır. Onun mutluluğu ise size fazlasıyla geri döner. Ne demişler “Vermenin ödülü kendisidir”. İçinizden gelerek ve kendi seçtiğiniz yollarla verdikçe, inanılmaz bir huzur bulursunuz. Eşinize ve evinize yapacağınız yardımlar sadaka sevabı da kazandıracağından başta siz olmak üzere herkes kazançlı ve huzurlu olacaktır.

İhtiyaç olduğu anda su vermek, sofra kurulmasına yardım etmek, çöpleri dökmek, ara sıra evi süpürmek, yemek yapmada yardımcı olmak, çocukların okul ödevlerine yardımcı olmak, küçük bebek varsa ilgilenmek, günlük, haftalık, aylık ev temizliğine yardım etmek, pazar alışverişi yapmak, ütü yapmak vb. şeyler eşinize göstereceğiniz sevginin görünen kısmında önemli mesajlar verecektir.

 Bazı eşler gerçekten sevildiğini ancak fiziksel iletişimle anlayabilir. Böyle durumlarda sarılmak, elini tutmak, sıkıntılı zamanlarında başını omzuna dayamak gibi davranışlar her şeyden daha fazla sevgi mesajı verir. Eşinizin zor zamanlarında fiziksel yakınlığınız en büyük yardımdır. Genellikle hanımlar dokunularak sevildiklerini daha fazla hissederler. Fakat bu yakınlığa erkeklerin de ihtiyaç duyduğu muhakkak. Allah eşleri birbirlerinin örtüsü olarak nitelendirdiğine göre karşılıklı yakınlık duygusu mutlu ve huzurlu, sevgi dolu bir yuva için kaçınılmazdır. Sevgi anlayışında fiziksel yakınlık duygusu öne çıkan bir eşin, yakınlık gösterme davranışını reddetme, eliyle uzaklaştırma gibi davranışlar duygusal yıkımlara neden olabilir. O nedenle özellikle böyle eşlere karşı daha hassas olunmalı ve gereken ilgi gösterilmelidir. Efendimiz’in “Kişi hanımının yüzüne baktığı zaman, hanımı da onun yüzüne sevgiyle bakarsa Allah her ikisine de rahmet nazarıyla bakar. Erkek hanımının ellerini avucuna alınca o da kocasının ellerini tutarsa günahları parmaklarının aralarından dökülür, gider” sözleri fiziksel temasın önemini anlatmaya yeter.

“Bunca Yıldır Evliyim Eşimi Yeni Keşfettim”

Mutlu olmak için aynı sevgi diline sahip olmak şart değil. Psikolog Yasemin Yalçın Aktosun bazen farklı sevgi anlayışına sahip çiftlerin de sıcak bir atmosfer yakalayabileceğini hatırlatıyor. Burada öne çıkan konu eşini doğru okuyup onun ihtiyacını giderebilmek ve kendi sevgi anlayışına saplanıp kalmamak. “Ben buyum, sevgimi ancak böyle gösterebilirim” gibi bencil yollara girmemek gerekir. Çoğunlukla ön plana çıkan cinsiyet ayrımını da dikkate alıp erkeklerin başka, kadınların başka ilgi ve ihtiyaçlarının olabileceğini kabullenmek doğru bir davranış olacaktır.

 Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise eşini anlayabilmenin bazen yılları bulabildiğini bildiriyor. “Bunca yıldır evliyim, eşimin bazı huylarını yeni keşfettim’ diyenlerin ya da eşine sürekli sevgi gösterip karşılığını ancak yıllar sonra alan kişilerin sayısı hiç de az sayılmaz. Bazı kişiler, sevgilerini direkt olarak belli etmezler. Bu kişiler evliliklerinde sıkıntı yaşamamış da olabilir. Böyle durumlarda çiftlerin sevgi sitillerinin aynı veya yakın olduğundan ve her ikisinin de sevgilerini sözden çok davranışla gösterdiklerinden bahsedilebilir” şeklinde konuyu özetliyor.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Üyelerimizden Destek Bekliyoruz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.160


View Profile
Re: Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin
« Posted on: Mayıs 27, 2020, 02:32:39 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin e-book, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin programı, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin oyunları, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin e-kitap, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin download, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin hikayeleri, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin resimleri, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin haberleri, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin yükle, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin videosu, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin şarkı sözleri, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin msn, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin hileleri, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin scripti, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin filmi, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin ödevleri, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin yemek tarifleri, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin driverları, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin smf, Eşinizin Sevgi Dilini Keşfedin gsm
Yanıtla #1
« : Aralık 31, 2013, 09:06:44 ÖS »
Avatar Yok

karabalık
*
Üye No : 160936
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 105
Karizma = 1


5 sevgi dili diye bir kitap vardı eşimde bende okuduk , sonunda test vardi oradaki siralar cevap verdiğinizde sizin sevgi diliniz çıkıyor , eßimin 3 tane çıkmıştı 😛😜😃 çok güzel bir yazı teşekkürler  . 
Yanıtla #2
« : Ocak 19, 2014, 03:09:02 ÖÖ »
Avatar Yok

ftm16
*
Üye No : 150136
Nerden : Bursa
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 348
Karizma = 2


Teşekkür ederim.
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
3 Çeşit Sevgi Vardır, Acaba Sizin Sevginiz Hangi Tür Sevgi?
Çocuk Gelişimi
FeMoX 2 1815 Son Mesaj Mayıs 03, 2014, 12:02:05 ÖÖ
Gönderen : merve.semih
Eşinizin Maça Gittiğini Nasıl Anlarsınız?
Kadınca
Mavi_Kiyamet 0 502 Son Mesaj Kasım 09, 2011, 12:27:54 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Eşinizin Kalbini Açan Bir Anahtar Mutlaka Vardir
İslamda Aile
Asortik Hatun 0 384 Son Mesaj Haziran 04, 2013, 09:21:27 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Iletişimde Sen Dilini Mi Yoksa Ben Dilini Mi Kullanmalı?
Kariyer ve Kişisel Gelişim
Burc_ 0 410 Son Mesaj Haziran 27, 2013, 05:33:13 ÖS
Gönderen : Burc_
Iletişimde Sen Dilini Mi Yoksa Ben Dilini Mi Kullanmalı?
Kariyer ve Kişisel Gelişim
Asortik Hatun 0 285 Son Mesaj Temmuz 17, 2013, 08:29:28 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular