Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran  (Okunma Sayısı: 78 Kere Okundu.)
« : Haziran 06, 2018, 11:17:32 ÖÖ »
Avatar Yok

BaRaNwEb
*
Üye No : 243769
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 65
Mesaj Sayısı : 74
Karizma = 0


Halil Cibran 1883-1931 yılları arasında yaşamış Lübnan’lı şair, felsefe yazarı, ressam ve gerçeği arayan bir bilge olarak tanınır. Cibran tarafından yazılmış olan Ermiş kitap özeti yazarın bütün özelliklerini ve yazdığı kitapların özünü içinde taşıdığı için çok özel bir kitap olarak kabul edilir. Son zamanların en iyi düşünürlerinden biri olarak kabul edilen Cibran eserlerinde kullandığı dille de kolay anlaşılır olduğu için eserleri büyük ilgi görmüştür.

Halil Cibran Ermiş kitap özeti ile El Mustafa adındaki bir kahinden bahseder. El Mustafa Orphalese şehrinde on iki yıl geçirmiştir. Bu on iki yıl boyunca Orphalese halkına hayata ve insana dair bilgiler vermiştir. Bu bilgilerden faydalanmak için yanına ilk yaklaşan Mitra adında bir kadın olmuştur. Ermiş bir Mesih’midir yoksa sadece bir bilge midir bunu kitaptan anlamak mümkün olmamaktadır. Fakat kent olarak Orghalese’nin seçilmiş olması doğu bilgeliğinin batıya aktarılması olarak kabul edilir. Eser El Mustafa’nın kentten ayrılma kararı vermesiyle başlar. Artık bu kente verebileceği bir şeyi kalmadığını düşünen El Mustafa kendisini alacak gemiyi beklerken kendi içsel yürüyüşünü de yapmaktadır. Hüzünlüdür ve yolculuk zamanını beklerken çevresi Orghalese halkı tarafından sarılır. Mitra ondan bildiği her şeyi anlatmasını ister ve halk tarafından cevaplanması için sorular gelmeye başlar.

Halil Cibran tarafından yazışmış olan Ermiş kitap özeti halk tarafından El Mustafa’ya yöneltilen sorular ve El Mustafa’nın bu sorulara verdiği cevaplardan oluşmaktadır. El Mustafa’ya insan hayatına dair her konudan sorular gelir. Halk aşk, evlilik, çocuk, yemek, içmek, ev, ticaret, suç, ceza, sevinç, keder, yasalar, özgürlük, acı konularında sorular yöneltir ve El Mustafa bu soruları cevaplar. El Mustafa dünyadaki yaşamı bir rüya olarak kabul etmektedir. Ölüm ise onun için rüyadan uyanma ve geçek yaşama başlamaktır. El Mustafa için her ayrılış bir rüyanın bitmesi yani ölüm olmaktadır. Arkasından ise yeni bir rüya başlamaktadır.

El Mustafa aşka dair, evliliğe dair, çocuklara dair, vermeğe dair, yemek ve içmeye dair, çalışmaya dair, neşe ve kedere dair, evlere dair, elbiselere dair, alım ve satıma dair, suç ve cezaya dair, kanunlara dair, özgürlüklere dair, akıl ve tutkuya dair, ıstıraba dahil, kendini tanımaya dair, öğretmeye dair, dostluğa dair, konuşmaya dair, zamana dair, iyi ve kötüye dair, ibadete dair, hazza dair, güzelliğe dair, dine dair ve ölüme dair konularda halkı bilgilendirir. Kitap bu konuların anlatıldığı bölümlerden oluşmaktadır. El Mustafa kentten ayrılırken yaptığı veda konuşmasında insanı insana anlatmaya çalışmıştır. İnsanların yapmaları ve yapmamaları gereken şeylerin öğüt niteliğinde anlatıldığı bir kitaptır. Şiirsel bir dille yazılmış bir düzyazıdır ve insanoğlunu bilgilendirme amaçlıdır. El Mustafa’nın amacı hangi dine mensup olursa olsun insanlara Allah’ı anlatmak ve insanları Allah’ın çevresinde birleştirmektir
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.094


View Profile
Re: Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran
« Posted on: Şubat 21, 2019, 04:18:03 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran e-book, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran programı, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran oyunları, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran e-kitap, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran download, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran hikayeleri, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran resimleri, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran haberleri, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran yükle, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran videosu, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran şarkı sözleri, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran msn, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran hileleri, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran scripti, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran filmi, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran ödevleri, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran yemek tarifleri, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran driverları, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran smf, Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 672 Son Mesaj Eylül 03, 2010, 03:10:24 ÖS
Gönderen : Hephaestus
Özgür Ruh - Halil Cibran
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 380 Son Mesaj Mayıs 28, 2014, 12:23:08 ÖÖ
Gönderen : sanane_61
Umutsuz Aşık - Halil Cibran
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 395 Son Mesaj Mayıs 28, 2014, 12:56:06 ÖÖ
Gönderen : sanane_61
Mey'e Mektuplar - Halil Cibran
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 415 Son Mesaj Haziran 14, 2014, 08:55:14 ÖS
Gönderen : sanane_61
Ermiş Kitap Özeti – Halil Cibran 2
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
BaRaNwEb 0 68 Son Mesaj Haziran 06, 2018, 11:20:02 ÖÖ
Gönderen : BaRaNwEb


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular