Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu?  (Okunma Sayısı: 659 Kere Okundu.)
« : Eylül 30, 2013, 06:39:27 ÖS »

sanane_61
*
Üye No : 99109
Nerden : Trabzon
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 9902
Mesaj Sayısı : 13.435
Karizma = 40589


Epilepsi beyinde bir grup nöronun aşırı uyarılması ile oluşur.

Beyinde uyarılan bölgeye ve şiddete bağlı olarak hastada bayılma,el ve kol atması ,unutkanlık, mide bulantısı ..gibi bir çok belirtiler oluşur.Her sara hastası eli kolu kasılıp ağızdan köpük gelerek bayılmaz .Bazen sadece ağızda hafif çekilme…gibi basit belirtiler verir.

Eğer sara hastalığının sebebi belli değilse primer epilepsi adını alır.Beyinde oluşan ,kaza ,tümör,operasyon..vs gibi sebeplere bağlı epileptik nöbet oluşuyorsa buna sekonder epilepsi denir.Primer epilepsi yeni doğandan ergenlik dahil olan süre içinde oluşur.Bazı istisnalar hariç ileri yaşta olan sara nöbetlerinin altında beyni etkileyen tümör vs gibi hastalıkların çıkma ihtimali fazladır.

Sebebi belli olan epilepsilere sekonder epilepsi dendiğini söylemiştik.Epilepsi hastalığının büyük çoğunluğunu oluşturan  primer epilepsi hastalığının sebebi  ile ilgili  bir çok çalışma yapılsa da ,henüz   kesin sebebi  belli değildir.Bir hastalığın sebebi belli değilse  tedavisi de tam değildir.Epilepsi hastalığının da tedavisi uzun sürelidir.Nöbetler ilaçla önlense de bazen hastalık şifa ile sonuçlanmaz.

Dünyada vede ülkemizde epilepsi hastalığı sanıldığından çok daha fazladır.Bu yüzden bu hastalığın araştırılmasına büyük bütçeler ayrılmaktadır.A.B.D de bulunan ve dünyada tıp alanında ciddi ve güvenilir  bir merkez olan  MAYO CLİNİC te epilepsi ile ilgili yapılan son çalışma THE JUMA NETWORK dergisinin mayıs 2012 sayısının 69. Sayfasında yayınlanmıştır. Bu çalışmada epilepsi hastalığında kullanılan ilaçlara rağmen nöbetleri  kontrol altına alınamayan hastalar üzerinde çalışmalar yapılmış ve yapılan tetkikler  ve radyoloji sonucunda  bu hastalarda otoantikorlar  tespit edilmiştir.Bu hastalığın sebebinin otoimmun kökenli yani vücudun savunma mekanizması bozuklığuna  bağlı olduğu öne sürülmüştür.Hastalara immunsistemi düzenleyici  ve güçlendirici özellikte olan immunglobilin  ve de  kortizon  tedavisi yapıldığında  hastaların kliniğinde düzelme gözlenmiştir.Bu sonuç yüz güldürücü olmuş ve hastalar kadar doktorlarıda umutlandırmıştır.

Özellikle çoçukluk çağında sık görülen epilepsi hastalığının vucudun savunma mekanizması bozukluğuna bağlı olma ihtimali, çocukların gelişmesi ve hastalıklara karşı henüz savunma mekanizmalarının  tam oluşmadığı ve oluşma sürecinde olduğu göz önüne alınırsa ,çok yüksektir.İsrail schneider çocuk tıp merkezinde yapılan çalışmalar sonucu  dirençli epilepsiye sebep olan glutamat reseptör antikorları tespit edilmiştir. 16  Mart 2012 swiss pediatric nöroloji derneği toplantısında otoimmun epilepsi ilgili bir çok çalışma sunulmuştur.Bu ve buna benzer bir çok çalışma vardır.

Hastalıkla otoimmunite arasında ilişki kurulması ve ve yapılan çalışmalardaki doğrulayıcı sonuçlar epilepsi hastalığının tedavisinde de heyecan yaratmıştır.Özellikle dirençli epilepsilerde hastaya uygulanan immunsistemi kuvvetlendiren immunglobilinler  ve immunsistemi baskılayan yani vücudun kendi hücresinin ,yine kendi hücresine verdiği zararı önleyen kortizınlar   henüz kullanılan epilepsi ilaçları ile beraber verildiğinde nöbetleri önleyici etkilerinin çok fazla olduğu gözlenmiştir.Günümüzde kullanılan epilepsi ilaçları nöbetleri önlemeye yöneliktir.Tedavi süreçleri uzun ve zahmetlidir.Hastalığın şifa ile sonuçlanması tam kesin değildir.  Yapıalan bu son çalışmalar epilepsinin tedavisini kolaylaştıracak yöndedir.


WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.136


View Profile
Re: Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu?
« Posted on: Ekim 20, 2019, 06:02:14 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? e-book, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? programı, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? oyunları, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? e-kitap, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? download, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? hikayeleri, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? resimleri, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? haberleri, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? yükle, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? videosu, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? şarkı sözleri, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? msn, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? hileleri, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? scripti, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? filmi, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? ödevleri, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? yemek tarifleri, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? driverları, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? smf, Epilepsi Hastalığının Tedavisi Bulundu Mu? gsm
Yanıtla #1
« : Nisan 16, 2014, 07:22:55 ÖS »

yaprak_ece
*
Üye No : 175692
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 48
Karizma = 0


kesinlikle tedavisi yok sadece ilaçlarla uykuyo yatıyo bu hastalık 8 yıldır kullandığım ilaçlarla sadece bir seneden beri bayılmıyorum Ağlıyorum.
Yanıtla #2
« : Ekim 04, 2014, 09:36:37 ÖS »
Avatar Yok

Konexx
*
Üye No : 195541
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 59
Karizma = 0


teşekkürler
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Şizofreni Hastalığının Seyri
Ruh Sağlığı
||TeXaS|| 1 738 Son Mesaj Ekim 04, 2014, 09:37:04 ÖS
Gönderen : Konexx
Epilepsi'nin Nedenleri Ve Stres'in Epilepsi'ye Etkisi
Ruh Sağlığı
SaviorAngel 0 623 Son Mesaj Şubat 05, 2012, 12:47:52 ÖS
Gönderen : SaviorAngel
Faranjit Hastalığının Belirtileri
Alternatif Tıp
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 497 Son Mesaj Mart 31, 2012, 02:54:30 ÖÖ
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Tiroid Hastalığının Belirtileri
Kadın Hastalıkları
Honey_Face 2 503 Son Mesaj Haziran 11, 2014, 12:20:08 ÖS
Gönderen : saturser
Göğüs Kanseri Tedavisi Için Kilit Gen Bulundu
Kanser Hastalığı
imge34 0 877 Son Mesaj Ocak 14, 2015, 12:04:50 ÖÖ
Gönderen : imge34


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular