Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor  (Okunma Sayısı: 523 Kere Okundu.)
« : Temmuz 23, 2009, 10:26:23 ÖÖ »

YalnızHayat53
*
Üye No : 7715
Nerden : Antalya
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 2955
Mesaj Sayısı : 6.344
Karizma = 7085


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Buna ister 'Kürt sorunu' deyin, ister 'Güneydoğu sorunu' deyin, ister 'Doğu sorunu' deyin, isterse yine son olarak adlandırılan 'Kürt açılımı' diyelim, ne dersek diyelim, bunun üzerinde bir çalışmayı başlattık" dedi. Erdoğan, söz konusu açılım konusunda İçişleri Bakanlığı'nın görevlendirildiğini, bakanlığın gerekli çalışmayı yaptıktan sonra hükümetin konuya nihai şeklini vereceğini ve kamuoyuna bu konuda açıklama yapılacağını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Suriye'ye düzenleyeceği çalışma ziyareti nedeniyle Esenboğa Havalimanı'ndan hareketi öncesinde açıklamalarda bulundu. Suriye ziyareti kapsamındaki görüşmelerin Halep kentinde gerçekleşeceğini kaydeden Erdoğan, kendisine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşlik edeceğini bildirdi. Türkiye-Suriye ilişkilerinin iktidarları döneminde farklı bir şekilde geliştiğini ve diplomatik zeminin her geçen gün daha da güçlenmeye devam ettiğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: "Gerek aramızdaki siyasi, diplomatik, ekonomik ve ticari ilişkiler boyutunda bu süreç aynı şekilde devam ederken Ortadoğu gelişmeleri üzerinde de tabii ki bu görüşmelerimizin, dayanışmamızın çok olumlu neticelerini alıyoruz.

Ve bu hızlı, olumlu gelişmelerin özellikle ülkemiz üzerinde meydana getirdiği bazı sorumluluklar hissediyoruz ve bunu da aynen uygulamaya devam ediyoruz. Şu anda Ortadoğu'da Türkiye'nin gerek Filistin-İsrail ilişkilerinde gerek Filistin'in kendi iç bünyesindeki barışa yönelik çalışmalarında gerek daha önce yaşadığımız Lübnan sürecinde aynı şekilde Suriye-İsrail ilişkilerinde, 5 raunt biliyorsunuz yürüyen bir süreç oldu, tabi şimdi yeniden bu sürece yönelik talepler söz konusu olabilir. Bu tür talepler gelebilir. Hatta gelmeye de başladı. Bunlar üzerinde çalışmaları sürdürmemiz ve sürece her bölgede hazır durumda olmak için de çalışmaları yapıyoruz."

Başbakan Erdoğan, ziyareti kapsamında Halep Üniversitesi'nin kendisine vereceği fahri doktora unvanı dolayısıyla düzenlenen törene de katılacağını ve akşam saatlerinde İstanbul'a döneceğini bildirdi.

-"BİZ BELLİ MESAFELER ALDIK"-

Başbakan Erdoğan, yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Kürt sorununun çözümüne ilişkin son günlerde özellikle AK Parti milletvekillerinden bir dizi açıklama geldi. Özellikle bazı modellerin devletin zirvesinde ele alındığı yönünde açıklamalar vardı. 15 Ağustos'tan önce de hükümetin bu konuda bir paket ya da çözüme ilişkin yeni adımlar atabileceği yönünde yorumlar da var.

Bu yönde bir çalışma var mı? Bu konuyla ilgili son durum nedir?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Kürt açılımı ile alakalı olarak gündeme getirilen konu bizim iktidarımız sürecisinde ele aldığımız bir meseledir. Bu, bizim partimizi kurduğumuz günden itibaren, eğer parti programımızı şöyle bir okuma imkanınız olursa, böyle bir fırsatınız olursa, orada bu konuyla ilgili çok açık, net 1.5 sayfalık bir açıklamayı göreceksiniz. Ben bunun adı üzerinde, başlık üzerinde konuşacak değilim. Buna ister 'Kürt sorunu' deyin, ister 'Güneydoğu sorunu' deyin, ister 'Doğu sorunu' deyin, isterse yine son olarak adlandırılan 'Kürt açılımı' diyelim, ne dersek diyelim, bunun üzerinde bir çalışmayı başlattık. Nitekim 2005 yılında biliyorsunuz Diyarbakır konuşmam var. Diyarbakır konuşmamda bugün tartışılan bir çok mesele o zaman tarafımdan dile getirildi.

O zaman eleştirenlerin hepsi sağolsunlar aynı şeyleri konuşmaya başladılar. Siyasetçisi de aynı şekilde entellektüel kesimi de hepsi bunu konuşuyor. Biz belli mesafeler aldık. Tabii biz siyasetçiler olarak nerede neyi yaptığımızı, kimle neyi yaptığımızı, yapmakta olduğumuzu açıklamak durumunda değiliz. Biz sadece sonucu konuşuyoruz. Ortada eserlerimiz var bizim. 'Bu eserler nedir?' dediğiniz zaman, kültürel sorunlarda neleri başardık? Ne deniliyordu? İşte televizyon, radyo, şu, bu falan konuşuluyordu. İktidarımız TRT Şeş olayını gerçekleştirmek suretiyle 24 saat bölge, bölge dışı, tamamen orada artık TRT yayın yapmaktadır ve bu yayında bir zenginlik söz konusudur. Her geçen gün de bu zenginlik artarak devam etmektedir. Daha sonra radyo devreye girmiştir. Bunu daha da geliştirme çalışmaları üzerinde duruyoruz."

-"BÖLGEDE GÖRÜLMEMİŞ YATIRIMLAR YAPTIK"-

Aynı şekilde üniversitelerde de çalışmaların başladığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, Kürtçeyi öğrenmek isteyenler için üniversitelerde Kürt Dili ve Edebiyatı bölümlerinin ihdas edildiğini söyledi. "Arkadaşlar, bunlar kendiliğinden olmadı" diyen Erdoğan, bu adımların AK Parti iktidarının ilgili kurumlarla görüşmeler yapmak suretiyle attığı adımlar olduğunu ifade etti. Bu adımları atmaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, hükümet olarak sosyo-ekonomik noktada bölgenin sorunlarını A'dan Z'ye inceleyip bu bölgede tarihinde görülmemiş yatırımlar yaptıklarını, alt yapı ve üst yapıdaki adımların devam ettiğini dile getirdi. Bu yatırımların değerinin 12-13 milyar lirayı bulduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Neredeyse ulaşılmadık köy kalmadı. Yok mu eksiklikler? Var. KÖYDES projeleri ile hep oralara ulaşıyoruz. Okullar...

Benim Doğu'daki, Güneydoğu'daki vatandaşım, ücra noktalardaki okullarda bilişim teknolojileri sınıflarını ne zaman gördü, nerede gördü? Şimdi gördü. Şimdi oralarda okullarımızda bilişim teknolojileri sınıflarında artık çocuklarımız bilgisayar öğreniyor. Tüm bunları yakaladık. Bakıyorsunuz bilboardlarda, vesaire ana dillerinde reklamlarını yapabiliyorlar. Bu noktada yasak yok.

Cezaevlerinde sıkıntılar vardı. Onları da kısa bir süre önce aştık ve cezaevlerinde de oradaki tutuklular veya mahkumlar aileleriyle anadilde görüşme yapabiliyorlar. Bunun da önünü açtık. Bunlar her geçen gün üzerine ilave edilerek geliyor. Bu süreci farklı bir merkeze taşımak isteyenler ve ülkemizi bu noktada adeta ayrıştırmak, bölme gayreti içerisine girenlere de kusura bakmasınlar biz 'evet' diyemeyiz. Bizim bunu bir birlik, beraberlik içerisinde ve bu ülkede Türkiye Cumhuriyeti ortak paydasında toparlayarak götürmemiz lazım. Aksi takdirde bu ülkeye yazık olur. Çünkü tarihine baktığımız zaman bu ülkede Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Abazası, Gürcüsü... Böyle bir ayrım yok. Hepsi birbiriyle omuz omuza vermiş, yeri gelmiş kucak kucağa böyle savaşta oturmuşlar biri birinin kucağında şahadet şerbetini içmiş. Bu günleri yaşamış bir milletiz. Ama şimdi bunu farklılaştırmak isteyenler var. Bizim iktidarımız böyle bir iktidar değildir. Tam aksine o dayanışmayı, o birlikteliği getiren, getirmeye gayret eden bir iktidardır.

 


Hayatta üç prensibim vardır her ne olursa olsun adaletten vazgeçmemek her ne olursa olsun acıda olsa dürüst olmak ve  her zaman kişilik sahibi olmak
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.143


View Profile
Re: 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor
« Posted on: Şubat 19, 2020, 07:18:30 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor e-book, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor programı, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor oyunları, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor e-kitap, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor download, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor hikayeleri, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor resimleri, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor haberleri, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor yükle, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor videosu, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor şarkı sözleri, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor msn, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor hileleri, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor scripti, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor filmi, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor ödevleri, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor yemek tarifleri, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor driverları, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor smf, 'en Parlak Senaryo' Gerçekleşiyor gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
The Witcher, 1.3 Yaması Ve Senaryo Editörü!
Oyun Haberleri
By.CeZa 7 1417 Son Mesaj Mayıs 07, 2008, 03:52:02 ÖS
Gönderen : mer_ve_g
Fotoğraflara Parlak Yıldız Efekti
Photoshop
By_CanavaR 2 976 Son Mesaj Nisan 19, 2010, 03:57:48 ÖS
Gönderen : Anqel*
Zamanda Yolculuk Sürekli Gerçekleşiyor Mu?
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
naberpravda 0 397 Son Mesaj Kasım 19, 2012, 01:43:49 ÖS
Gönderen : naberpravda
Senaryo Sandı Gerçek Çıktı
Televizyon & Radyo & Magazin
-minel- 2 567 Son Mesaj Kasım 17, 2014, 12:48:29 ÖÖ
Gönderen : katrina
Ingiliz Parasında Bir Ilk Gerçekleşiyor
Güncel Haberler
-Trinity- 0 334 Son Mesaj Nisan 24, 2016, 07:47:24 ÖÖ
Gönderen : -Trinity-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular