Duyurular
Giyims.com Açıldı! Birbirinden farklı kategorilerde, Erkek Giyim ve Bayan Giyim 'in kaliteyle buluşma adresi, 3d secure güvenli ödeme sistemi, İster kredi kartıyla, İster bankamatik kartınızla ve/veya Havale / Eft yöntemi ile Dilerseniz Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz.

WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
GİYİMS.COM

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Emret Komutanım  (Okunma Sayısı: 1804 Kere Okundu.)
« : Haziran 25, 2008, 10:17:41 ÖS »
Avatar Yok

[MasaL]
*
Üye No : 193
Yaş : 30
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2126
Mesaj Sayısı : 5.892
Karizma = 42
Asker ocağı, memleketin tüm fertlerinin, adalet, eşitlik ve vatanseverlikle eridiği bir potadır.

Asker ocağında, ülkenin tüm zenginlikleri bir karavanada kaynar ve lezzetinden yenmez adeta. Emret Komutanım, işte bu karavanın aşçısıdır.

Ankaralı Gökhan Sırım, Trabzonlu Cemal Hekimoğlu, İstanbullu Rıdvan Sarı. İzmirli Fikri Zihni Parlak, Sivaslı Mehmet Karatren, Konyalı Şemsi Güneş, Mersinli Tansel Teneke, Rizeli İdris Fındıkoğlu…..Hepsi 56. Piyade Er Eğitim Alayı’nda bir araya gelirler ve küçük bir Türkiye panoraması oluştururlar.

Vatani görevleri sırasında yaşadıkları hasretlikleri, arkadaşlıkları, üzüntüleri, acı tatlı anıları ve vatan söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan göreve gidişlerini ekran karşısında izlerken, hepimiz kendimizden bir şeyler buluruz bu hikayelerde.

Ya benzerlerini yaşamışızdır ya da bir yakınımızdan dinlemişizdir.

Yalnız bizim bölükteki askerler biraz haşarıdır, haylazdır. Bizim erlere sorarsanız; onlara göre sorun yoktur. Çünkü sorunu yaşayan komutanlardır.

Levent Üsteğmen, Kerim Asteğmen, Ahmet Başçavuş, Numan Uzman Çavuş bizimkileri disiplin altına almak ve çakı gibi asker yapabilmek için biraz fazla emek harcamak zorundadır.

Fakat bu haylaz ve haşarı bölük, tam kaybettiklerini düşündüğümüz en kritik anda hemen tek vücut olup komutanlarının yüzünü kara çıkarmamaktadırlar.

Tabi hikayemiz sadece alayda geçmiyor. Bir de askerlerin hafta sonu çıktıkları çarşımız ve bu çarşının en gözde mekanı olan pastanemiz var.

Pastanemizin gözde mekan oluşu sadece pastalar yüzünden değildir. Jumbo Gökhan için böyle olabilir ama en azından Parlak, Tembel, Sarı, İdrus, Neyzen ve diğer erler için pastadan daha önemli güzel mi güzel kızlar vardır burada.

Asker arkadaşlıkları unutulmaz denir; bunun nedenini her hafta Emret Komutanım’ı izlerken daha iyi anlayacağız. Çünkü, askerlikte en önemli şey dayanışmadır. Sivil hayata göre çok daha zor şartlar altında yaşanan askerlikte, yurdun dört bir köşesinden gelmiş bu insanlar ayakta kalmanın, moralli olmanın dayanışma ile, dostlukla, arkadaşlıkla mümkün olduğunu gösterecekler bize. PİYADE KIDEMLİ ÜSTEĞMEN LEVENT YILMAZ

Askerlerin hem çok sevdiği hem de saygı duydukları Levent Üsteğmen, çocuklarını gece uyurlarken seven bir baba edasıyla askerleri üzerinde titremektedir. Herkesin umudunu kestiği anlarda bile bu haylazlar bölüğüne güvenmektedir. Ve bizimkiler de eskileriyle yenileriyle Levent Üsteğmen’in yüzünü kara çıkarmamaktadır.


Karakterler


PİYADE ASTEĞMEN KERİM

Bir an önce evlenmek istemekte, her karşısına çıkana “niyetim ciddi” diyerek dalmaktadır; gördüğüne âşık görmediğine bulaşık durumu yani… Güzeller güzeli Alev hemşire, son favorisidir. Ama kime niyet kime kısmet hesabı, Alev hemşire değil, Narin hemşire hoşlanmaktadır Astek Kerim’den. Kerim, bir taraftan Alev hemşireye ulaşmaya çalışırken bir taraftan da Narin hemşireden kaçmaya çalışmaktadır. Yorucu bir aşk üçgeni…

Bu arada astek Kerim müzmin baş belası Cemal’e, memlekete gitmesi için izin vermemiş ve Cemal de firar edip askerliğini yakmıştır. Kerim, Cemal’in kendisiden nefret ettiğini ve intikamını alacağını düşündüğü için bunalıma girmiştir. Uykuları kaçmakta ve Cemal’i kabus olarak görmektedir. Ve Kerim’in kabusu Cemal, cezasını çekip alaya döner.


PİYADE ER CEMAL HEKİMOĞLU, TRABZON

Biricik Müjdesinin, Dursun’la evleneceğini duyan Laz Cemal, firar edip düğünü basmıştır. Ama ne yazık ki yanlış düğüm basmıştır. Müjde’nin evlendiği falan yoktur ama Cemal’in askerliği yanmış, 6 ay da hapis yatmıştır. Cezası biten Laz Cemal’i birliğine geri getirirler. Tenzili rütbeye gidilmiş ve çavuş rütbesi alınmıştır. Eski görevine, nizamiyeye geri verirler Cemal’i…


PİYADE ONBAŞI ER GÖKHAN SIRIM

Her daim aç… Onu bundan iyi tanımlayacak hiçbir kelime yok. Yiyecek bir şey bulamazsa üstünü başını bile yiyebilir. Toraman bir arkadaş olduğundan koğuşçu yapmışlar ama o devamlı yemekhanenin kapısında dolaşmakta. Yemekhaneciye “buna fazladan yemek vermeyeceksin” diye emir vermişler. Bu durum Parlak Fikri ve Tembel Teneke’nin işine yarıyor. Yemek verip işlerini gördürüyor, haytalıklarına ortak ediyorlar Jumbo’yu… Jumbo bazen kıdemliliğini ve (onbaşılığını) arkadaşlarına karşı dozun kaçırarak kullanmaktadır.


PİYADE ER RIDVAN SARI, İSTANBUL

Hasta Fenerbahçeli… Babası da, dedesi de öyleymiş. Hafta sonları Fenerbahçe’nin maçlarına gidebilmek için elinden ne gelirse yapıyor. Ahmet Başçavuş defalarca uyarmış ama yine de üniformasının altına Fenerbahçe forması giymekte direniyor. Sıhhiyeci… Hemşirelerle arası çok iyi… Komutanlardan ya da arkadaşlarından biri ona soyadıyla seslenmeye görsün; Sarııı! Dayanamıyor Rıdvan: Laciveeeert! Başı kaç kere belaya girdi bu yüzden


PİYADE ER ZİHNİ FİKRİ PARLAK, İZMİR

Zihni’nin Fikri’nin parlaklığı sadece ismiyle sınırlı kalmış. Ama o kendini öyle zeki sanıyor ki… Her daim, Tembel Teneke’yle beraber haytalık peşinde… Diğer askerler de bazen sıkıştıklarında, çıkış yolu olarak hep Parlak’tan bir zekice plan beklemektedir. Ama kılavuzları Fikri olunca, burunları da dertten kurtulmuyor. Yazıcı… Sevdiği ve sıkça kullandığı tekrar lafı, “Güseeeeeel!..”


PİYADE ER MEHMET KARATREN, SİVAS

Yeni gelen acemilerden biri… Sakin, gönül adamı ama haksızlığa tahammül edemeyen bir tarafı var. Neyzen’le iyi arkadaş oluyorlar.


PİYADE ER TANSEL TENEKE, MERSİN

Tembel kelimesi onun tembelliğini açıklamak için yetersiz kalıyor. İlkokulu 6, ortaokulu 4, liseyi 5 senede bitirebilmiş. Konu kaytarmaksa, dünyanın en zeki adamı ama onun dışında düşünmeye bile üşeniyor. En iyi arkadaşı Parlak Fikri… Kantinci…


PİYADE ER İDRİS FINDIKOĞLU, RİZE

Yeni gelen acemilerden biri… Laz Cemal’i toprağı olarak belleyip yakın olmaya çalışıyor. Ne var ki Laz Cemal, soyadından dolayı İdris’i kanlısı sanıyor ve köşe bucak kaçıyor. Daha sonra aralarında bir kan davası olmadığını anlıyor ve dost oluyorlar. Artık iki Laz birlikte alaydakileri duman ediyorlar. İdris’in bir özelliği de bazen (her bölümde bir kere) hiç es vermeden makineli tüfek gibi konuşmakta ve karşısındakini felç etmektedir.


PİYADE ER ŞEMSİ GÜNEŞ, KONYA

Yakışıklı, temiz yüzlü, romantik bir delikanlı… Bir kıza âşık ama aşkını hiçbir zaman söyleyememiş. Çoğu zaman hayal âleminde dolaşıyor. Ney çalıyor. Bu yüzden arkadaşları “Neyzen” diye çağırıyorlar. İlerleyen bölümlerde, yakışıklılığı, saflığı ve iyi yürekliliğiyle Vişne’yle aralarında bir aşk ilişkisi başlayacaktır.


PİYADE ÇAVUŞ NUMAN AK, ADANA

Bölük çavuşu… Arkadaşlarına kök söktürüyor. Haliyle seveni de yok. Dayı hareketleri, bir kabahat işlendiğinde hemen komutanlara yetiştirmesi yüzünden tam bir baş belası… Lakabı ‘Akrep’ Askerlere uzaktan “Huooop, yeşilli!..” diye seslenmeyi ve hepsini birden baktırtmayı çok seviyor. Bundan haz alıyor.


ALEV HEMŞİRE

Seksi hemşire.. Bütün askerler hastası olmuş.. Astek’in rüyalarını süslüyor… Ahmet Başçavuş da peşinde…


NARİN HEMŞİRE

Eli ağır, kendisi ağır bir hemşire… O da Astek Kerim’e yanık. Ama Astek devamlı kaçıp duruyor Narin’den…


ÇİKOLATA, 3 kardeşin en büyüğü, esmer güzeli Nilüfer… Üniversite 2. sınıfta… Babalarının pastanesinde okuldan vakit buldukça ve hafta sonları çalışıyor. Ailesiyle beraber yaşıyor. Biraz şımarık ve ukala tavırları yüzünden, başta atışsalar da zaman içinde Karatren’le birbirlerinden hoşlanacaklar.


KARAMEL, Kardeşlerin ortancası. Biraz da saf olanı…


VİŞNE, Kardeşlerin içindeki en küçüğü ve romantik olanı. Çikolota ve Karamel kadar girişken değildir. Bir yanış anlaşılma sonucu incittiği Neyzen’le aralarında romantik bir aşk ilişkisi başlayacaktır.


PİYADE KIDEMLİ BAŞÇAVUŞ AHMET ŞAHİN

Artık emekliliğine sayılı günler kalmış olan Ahmet Başçavuş, yeni albayın etkisi altında sertleşmiştir. Bir yandan da emeklilik günlerinin, emekli olduktan sonra yerleşeceği kasabanın hayalini kurmakla geçer günleri…


PİYADE ALBAY BURHAN SEZER

Yeni alay komutanı… Uzun süre doğuda ve kıta görevlerinde bulunmuş, zor şartlarda askerlik yapmaya ve askerlerinin de bir zor şartlara uyum sağlamasına alışkın, çok sert bir komutan. Gözde Rayban gözlükleri, boynunda fularıyla nereden ve ne zaman karşınıza çıkacağını bilemiyorsunuz; alayı her daim teftiş ediyor. Fazlaca espri anlayışı yok. Levent üsteğmene, kahraman bir asker olduğu için saygı duysa da yöntemlerini ve askerlere karşı yumuşak davranmasını tasvip etmiyor.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.169


View Profile
Re: Emret Komutanım
« Posted on: Ağustos 05, 2020, 01:26:56 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Emret Komutanım e-book, Emret Komutanım programı, Emret Komutanım oyunları, Emret Komutanım e-kitap, Emret Komutanım download, Emret Komutanım hikayeleri, Emret Komutanım resimleri, Emret Komutanım haberleri, Emret Komutanım yükle, Emret Komutanım videosu, Emret Komutanım şarkı sözleri, Emret Komutanım msn, Emret Komutanım hileleri, Emret Komutanım scripti, Emret Komutanım filmi, Emret Komutanım ödevleri, Emret Komutanım yemek tarifleri, Emret Komutanım driverları, Emret Komutanım smf, Emret Komutanım gsm
Yanıtla #1
« : Haziran 25, 2008, 10:31:29 ÖS »
Avatar Yok

FeMoX
*
Üye No : 570
Yaş : 30
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 2803
Mesaj Sayısı : 5.853
Karizma = 39


eskisi güseldi yha..onun yerini tutamaslar Gülmek :)

Anahtar Kelime: Forum, Mp3, Program, Film, Webcanavari, Makale, Eğitim, Video, Resim, Upload, SMF, Vb, MyBb, Html, Visual Basic, Karikatür, Komik Resimler, Haberler, Güncel, Destek, İsimden Adres Bul, Seo, WebMaster, İstanbul, İzmir, Ankara, Oyun, Download, Counter Strike, Knight Online, İndir, Ceza, Sago, Ayben, Kolera, Pit10, ŞanıŞer, Memleket, Google, Yahoo, Bing, FaceBook, Sohbet, Radyo, Arkadaşlık, HitOfDevil, English Boards, Döviz Kuru, NoteBook Driver, RapCanavari, RockCanavari, Mp3Canavari, Face, Netlog, Sugar.
Yanıtla #2
« : Haziran 26, 2008, 03:00:17 ÖS »
Avatar Yok

mEkansIz_qEnc
*
Üye No : 588
Yaş : 30
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 3519
Mesaj Sayısı : 17.287
Karizma = 17406


1 kaç böLüm izLedim . Komik 1 Film .

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Yanıtla #3
« : Haziran 30, 2008, 02:49:17 ÖS »
Avatar Yok

Musty*
*
Üye No : 2609
Yaş : 28
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 2624
Mesaj Sayısı : 16.848
Karizma = 50


güzel flim show'da iken hep baktım  Göz Kırp.

Y.
Yanıtla #4
« : Temmuz 07, 2008, 02:57:12 ÖS »

ebru_cq
*
Üye No : 719
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 418
Mesaj Sayısı : 3.965
Karizma = 4018


paylaşım için Sağol.
Yanıtla #5
« : Temmuz 07, 2008, 06:42:50 ÖS »
Avatar Yok

shadutlee_08gs
*
Üye No : 4565
Yaş : 27
Nerden : Balıkesir
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 21
Mesaj Sayısı : 706
Karizma = 80


eskiden güzeldi
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular