0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: El Bakımı Ve Temizliği  (Okunma Sayısı: 404 Kere Okundu.)
« : Ocak 26, 2013, 12:30:24 ÖS »

SaviorAngel
*
Üye No : 20558
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5336
Mesaj Sayısı : 8.562
Karizma = 50938


El Bakımı ve Temizliği

EL en önemli dış organlarımızdan biridir. İnsanı hayvanlardan ayıran özelliklerin başında gelen el, günlük hayattaki her türlü işimizin yükünü çeker. Elsiz, meslek hayatında hiçbir iş Yapamıyacağımız gibi, soyunup giyinmek, yıkanmak vs. gibi en basit günlük işlerimizi de yapamaz hale geliriz. Eller, gene önemli bir dış organımız olan ayakların aksine kapalı değildir. Yüzümüz ve başımızla beraber sürekli olarak açıkta bulunan tek organımız ellerdir. Karşımızdakilerle her türlü maddi temasımızı ellerimiz vasıtasiyle sağlarız. Bu bakımdan da el, önemle üzerinde durmaya değer.

 El bakımının ilk şartı, şüphesiz bu çok değerli organımızı çarpma, ezilme, yaralanma, yanma gibi olaylardan korumak, devamlı olarak bize faydalı olmasını sağlamaya çalışmaktır. Ellerin temizliği de el bakımının ilk şartlan arasındadır. Yabancılarla temasımızı sağhyan ellerimiz daima başka gözler önünde olduğundan, yüz, giyim, saç için gösterdiğimiz bakım ve itinayı ellerimize de göstermek zorundayız.

Ellerimizi bakımlı ve güzel bulundurmak için bazı basit kaidelere uymak kâfidir. Bu kaidelerin başında temizlik gelir. El ve tırnaklar temiz oldukları ölçüde göze güzel görünürler. Temizlikten sonra gelen, ellerin yumuşaklığını korumak, çatlamasını önlemektir. Sürekli olarak sıcak, soğuk sularla iş gören ev kadınlarının elleri, eğer tedbir almazlarsa, çatlar. Elin üstündeki çatlaklar zamanla iş görmeyi zorlaştıracak derecede acır. Buralardan girecek mikroplar türlü iltihaplara, deri hastalıklarına sebep olabilir. Bulaşık, çamaşır gibi işler de elin derisini bozar.

Bütün bunlara meydan vermemek için, vaktinde tedbir almak, eli dış etkilerden korumak gerekir. Elleri korumanın en iyi yolu, şüphesiz ev işlerini görürken eldiven kullanmaktır. Eldiven kullanılmadığı takdirde, Özel kremler sürerek el derisini beslemek, soğuk ve sıcaktan korumak gerekir. Bu kremler deriyi yumuşatır ve besler, çatlamayı önler.

El bakımı konusunda Türk hanımlarının kullandığı klâsik bir madde vardır: Limon suyu. Hattâ çok limon israf etmemek için de kullanılmış limonların kabuğunu sürmekle yetinirler. Bu. deriyi yumuşatır, cildi korur. Limon suyuna bir-iki damla gliserin damlatılırsa daha da faydalı olur.

El bakımında önemle üzerinde durulacak bir başka nokta da tırnak temizliğidir. Tırnaklan her gün temizlemek. daha doğrusu tırnağı devamlı olarak hiç kir toplanmıyacak şekilde kesik bulundurmak lazım dır. Tırnaklarını uzatanların tırnak temizliğine büyük bir dikkat gösterilmesi gerekir.

 

Erhan Ali ve kardeşi Ömer Kaan <3
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.164


View Profile
Re: El Bakımı Ve Temizliği
« Posted on: Eylül 21, 2020, 09:06:29 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: El Bakımı Ve Temizliği e-book, El Bakımı Ve Temizliği programı, El Bakımı Ve Temizliği oyunları, El Bakımı Ve Temizliği e-kitap, El Bakımı Ve Temizliği download, El Bakımı Ve Temizliği hikayeleri, El Bakımı Ve Temizliği resimleri, El Bakımı Ve Temizliği haberleri, El Bakımı Ve Temizliği yükle, El Bakımı Ve Temizliği videosu, El Bakımı Ve Temizliği şarkı sözleri, El Bakımı Ve Temizliği msn, El Bakımı Ve Temizliği hileleri, El Bakımı Ve Temizliği scripti, El Bakımı Ve Temizliği filmi, El Bakımı Ve Temizliği ödevleri, El Bakımı Ve Temizliği yemek tarifleri, El Bakımı Ve Temizliği driverları, El Bakımı Ve Temizliği smf, El Bakımı Ve Temizliği gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ayak Temizliği
Cilt Hastalıkları
mEkansIz_qEnc 5 1385 Son Mesaj Ekim 28, 2010, 05:34:48 ÖÖ
Gönderen : Mavi_Kiyamet
Giysilerin Temizliği
Güncel Sorunlar & Hayat
FeMoX 1 1078 Son Mesaj Ağustos 21, 2008, 11:59:35 ÖÖ
Gönderen : lonely
Tek Taş Yüzüklerin Temizliği
Kadınca
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 560 Son Mesaj Mart 06, 2012, 09:51:47 ÖÖ
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Ev Temizliğin’de Perde Temizliği
Kadınca
SaviorAngel 0 391 Son Mesaj Ocak 26, 2013, 12:32:49 ÖS
Gönderen : SaviorAngel
Cildi Güzelleştirmek Için Cilt Bakımı Ve Temizliği Şart!
Moda & Güzellik
*Nox* 1 4327 Son Mesaj Mayıs 31, 2015, 08:26:01 ÖS
Gönderen : FLORİS


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular