Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler....  (Okunma Sayısı: 2614 Kere Okundu.)
« : Mart 24, 2008, 08:36:44 ÖS »

xxRuzqaRxx
*
Üye No : 2
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 1920
Mesaj Sayısı : 13.557
Karizma = 56


Dünyanın en çok söylenen şarkısı "Happy birthday to you" dur. Şarkının asıl kaynağı Amerika'lı iki kız kardeşe aittir. Orijinal adı " Good Morning to All" yani " hepinize günaydın"dır.
# En fazla asfaltlı yola sahip ülke Fransa'dır.
# Her iki taraf da kan bağışında bulunursa,
Fransa Cumhuriyeti ya da kısaca Fransa, (Fransızca République Française), Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, Monako, Andorra ve İspanya ile komşu olan, Batı Avrupa'da bir ülkedir. Avrupa Birliği'nin kurucu üyesidir.

Paraguay'da düello yapmak yasaldır.
# Kış aylarında,

ALINTI
Paraguay Cumhuriyeti Güney Amerika kıtasının ortasında bulunan ve kuzeybatıda Bolivya, kuzeydoğuda Brezilya, güneyde ve batıda Arjantin ile komşu olan bir devlet. Denize en yakın yeri 1600 km olan Paraguay, 19° 16’ ve 27° 35’ güney enlemleriyle 54° 16’ ve 62° 37’ batı boylamları arasında yer alır.

Moskova'daki buz pateni pistleri 250 bin metrekarelik bir alanı kaplar.
# Dünyanın bir numaralı domuz üreticisi ve tüketicisi Çinlilerdir.
# Bugüne kadar ölçülmüş en büyük buz dağı, 200 mil uzunluğunda ve 60 mil genişliğindedir ve Belçika' dan daha büyük bir yüzölçümüne sahiptir.
# Bugüne kadar kaydedilmiş en büyük dalga, 1971 yılında Japonya'nın İshigaki Adası'nda 85 metre yüksekliğine ulaşmıştır.
# Herhangi bir okyanusun en uzak olduğu nokta Çin'dir.
#
Moskova Rusya Federasyonu’nun başşehri. Rusya’nın batı kesiminde yer alır. Dış sınırlarını kabaca Moskova Çevreyolu’nun çizdiği yaklaşık 1000 km2lik bir alanı kaplar. Siyâsal konumuyla târih boyunca önemli bir rol oynayan Moskova halen ülkenin en büyük şehri ve önde gelen sanâyi, kültür, bilim ve eğitim merkezidir. Nüfûsu 9 milyon civârındadır.

Rusya'da doğudan batıya doğru seyahat edilirse, yedi saat kuşağı geçilir.
#
Rusya Federasyonu dünyanın en büyük ülkelerinden biri. Kuzeyinde Kuzey Kutup Denizi; doğusunda Pasifik Okyanus; batısında Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya, Ukrayna, Moldavya, Baltık Denizi; güneyinde Kazakistan, Moğolistan, Çin, Gürcistan, Azerbeycan, Hazar Denizi, Kuzey Kore, Karadeniz yer alır.

Norveç'in kuzeyinde, her yaz 14 hafta gece gündüz güneşli geçer.
#
Norveç Krallığı İskandinavya Yarımadasının kuzeyini ve batısını ihtivâ eden, Batı Avrupa’nın en kuzeyinde kalan bağımsız bir krallık.

Hindistan`da oyun kağıtları yuvarlaktır.
#
Asya’da bulunan ve yüzölçümü bakımından dünyada yedinci, nüfus bakımından ikinci sırada yer alan devlet. Kuzeyinde Keşmir ve Çin, kuzeydoğusunda Nepal ve Bhutan, doğusunda Bangladeş ve Birmanya, güneydoğusunda Seylan, güneyinde Hint Okyanusu, kuzeybatısında Pakistan bulunur. Üçgene benzeyen Hindistan yarımadası, ülkenin en büyük kısmını kaplar. Ülkenin kapladığı alan 3.287.590 km2 olup, kuzey-güney uzunluğu 3200 km, batı-doğu uzunluğu ise 2400 kilometredir.

Mexico City her sene 25 cm kadar batıyor.
#

Buckingham Sarayında 602 oda bulunuyor.
# Amerika`da her saat 40 kişi kanserden hayatini kaybediyor.
# Global ısınma yüzünden yükselen deniz seviyesi 2050 yılında Shangai ve deniz kıyısındaki diğer Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak. Bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak.
# Hindistan'daki yıllık doğum sayısı, Avustralya'nın toplam nüfusundan fazladır.
# Eiffel Kulesi'nin tepesine çıkana kadar 1792 basamak vardır.
# Amerikan havayolları, uçuşlarda yolculara sunduğu kahvaltılarda her tepsiden bir zeytini kaldırarak 1987 yılında 40 bin dolar kar etmiştir.
#
Asya’da bulunan ve yüzölçümü bakımından dünyada yedinci, nüfus bakımından ikinci sırada yer alan devlet. Kuzeyinde Keşmir ve Çin, kuzeydoğusunda Nepal ve Bhutan, doğusunda Bangladeş ve Birmanya, güneydoğusunda Seylan, güneyinde Hint Okyanusu, kuzeybatısında Pakistan bulunur. Üçgene benzeyen Hindistan yarımadası, ülkenin en büyük kısmını kaplar. Ülkenin kapladığı alan 3.287.590 km2 olup, kuzey-güney uzunluğu 3200 km, batı-doğu uzunluğu ise 2400 kilometredir.

Sahra Çölündeki Tidikelt kasabasına on yıl boyunca hiç yağmur yağmamıştır.
#
Sahra Çölü, ya da Büyük Sahra Çölü, Afrika'nın kuzeyinde, kıtanın ortası ile kuzeyini ayıran 9.000.000 km² büyüklüğünde dev bir çöldür. Sahra sözcüğü Arapça'daki "sahara" sözcüğünden gelme olup "çöl" anlamındadır.

Norveç’in kuzeyinde, her yaz 14 hafta gece gündüz güneşli geçer.
#
Norveç Krallığı İskandinavya Yarımadasının kuzeyini ve batısını ihtivâ eden, Batı Avrupa’nın en kuzeyinde kalan bağımsız bir krallık.

Peru’da hiç umumi tuvalet yoktur.
#
Peru Cumhuriyeti Güney Amerika’nın batı kıyısında 0°3’-18°24’ güney enlemleri ve 69°55’-81°21’ batı boylamları arasında yer alan ve kuzeybatısında Ekvador, kuzeydoğusunda Kolombiya, doğusunda Brezilya ve Bolivya, güneyinde Şili ve batısında Pasifik Okyanusu ile çevrili bağımsız bir Lâtin Amerika ülkesi.

Avustralya’daki tuvaletlerin sifon suları saat yönünde akar.
# ABD’de, yaşları 20 ile 29 arasında olan zenci eerkeklerin üçte biri ya hapiste ya da gözaltında tutulmaktadır.
# İngiltere’deki bütün kuğular kraliçenin malıdır.
# Los Angeles'ın uzun şekli, "El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los
# Angeles de Porciuncula" ve gerçeğinin %3.63'üne kadar kısalabiliyor:"LA"!
# Bugüne kadar kaydedilmiş en büyük dalga, 1971 yılında Japonya’nın İshigaki Adası’nda 85 metre yüksekliğine ulaşmıştır.
# Aktif bir volkanik dağı olmayan tek kıta Avusturalya
# Bugüne kadar ölçülmüş en büyük buz dağı, 200 mil uzunluğunda ve 60 mil genişliğindedir ve Belçika’dan daha büyük bir yüzölçümüne sahiptir.
# Kış aylarında, Moskova ‘daki buz pateni pistleri 250 bin metrekarelik bir alanı kaplar.
# Yeni Zelanda, dünyadaki her türlü iklimin yaşandığı tek ülkedir.
# Suudi Arabistan’da hiç ırmak yoktur.
# Herhangi bir okyanusun en uzak olduğu nokta Çin’dir.
# En fazla asfaltlı yola sahip ülke Fransa’dır.
# Indiana üniversitesindeki ana kütüphane her yıl bir inç daha çöküyor çünkü, mühendisler binayı kaplayacak bütün kitapların ağırlığını hesaplamamışlar.
# Dünyanın en büyük şeker ihracatcısı Küba’dır
# Meksika'nın doğu kıyıları her yıl bir iki inç daha suya batıyor.
# Amerika'da insanların işe yürüyerek en çok gittiği eyalet Alaska.
# Eskimolar asla bahse girmez.
# Eskimo dilinde kar yağışlarının farklarını tarif etmek için kullanılan yirmiden fazla sözcük vardır.
# Monako'nun ulusal orkestrası ordusundan daha geniş bir kadroya sahiptir
# Her dört Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor.
# Amerika'da satışa sunulan ilk cd, Bruce Springsteen'in "Born in theusa" albümüdür.
# Her iki taraf da kan bağışında bulunursa, Paraguay'da düello yapmak yasaldır.
# Eiffel Kulesi'nin tepesine çıkana kadar 1792 basamak vardır.
# Dünyanın en büyük çanı 1733'te Kremlin'de yapılan Çar Kolokol Çanı. Ancak 216 ton ağırlığındaki bu çan, bugüne kadar hiç çalmadı. Nedeni de gerçek bir karamizah örneği olarak görülebilir. Çanın saklandığı yerde yangın çıkınca, akıllı bir arkadaş yangını suyla söndürmeye karar veriyor. İyice ısınmış olan çan, üzerine su dökülünce çatlıyor ve kullanılmaz hale geliyor.
# İkinci Dünya Savaşı'nda ABD'liler, yarasaları bomba ikmali için kullanmayı denemişler.
# Amerika'da yılda 12 milyar muz yeniyor Eski yerli Amerikalılar aslında hiç hindi yemezmiş, çünkü bu kadar yavaş bir hayvanı öldürmek tembellik göstergesiymiş.
# Şemsiye ilk kez 1740'da Connecticut'ta kullanılmış.
# Her yıl 40000 ABD'li tuvaletler yüzünden fiziksel sorunlar yaşıyor.
# Suudi Arabistan'da hiç ırmak yoktur.
# Herhangi bir okyanusun en uzak olduğu nokta Çin'dir.
# En fazla asfaltlı yola sahip ülke Fransa'dır.
# Indiana üniversitesindeki ana kütüphane her yıl bir inç daha çöküyor çünkü, mühendisler binayı kaplayacak bütün kitapların ağırlığını hesaplamamışlar.
# Dünyanın en büyük şeker ihracatçısı Küba'dır.
# Dünyanın en genç anne babası Çin'deydi.
« Son Düzenleme: Nisan 11, 2008, 05:38:52 ÖS Gönderen : zizilita »

Siz ne derseniz deyin Ne yaparsanız yapın ben dimdik duruyorum ~ Arkamdan vurun, aldatın, hakaret edin, isterseniz zamanla yerle bir edin Ama ben hepinzle baş edicek kadar `GÜÇLÜYÜM ! Sanal alem oyun aleminiz ,
İlahi sizler ;
Aileniz kreşe göndereceği yere ,Sizi sanal aleme salmış !
Şimdi hepiniz yerle birsiniz ama ayakta olan benim - Kaçınız gerçekten oturup dinlediniz ki içimdeki beni ?
Size göre kişilk değil, dişilik önemli değilmi ~
UMRUMDA BİLE DEĞİLSİNİZ ~
SİZ KİMSİNİZ Kİ TAKICAM SİZİ ?
Verdiğiniz değer kadar huzur veririm size .
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.853


View Profile
Re: Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler....
« Posted on: Haziran 18, 2018, 03:41:25 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... e-book, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... programı, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... oyunları, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... e-kitap, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... download, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... hikayeleri, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... resimleri, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... haberleri, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... yükle, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... videosu, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... şarkı sözleri, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... msn, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... hileleri, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... scripti, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... filmi, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... ödevleri, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... yemek tarifleri, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... driverları, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... smf, Ülkeler hakkında ilginç-kısa bilgiler.... gsm
Yanıtla #1
« : Nisan 11, 2008, 05:39:51 ÖS »
Avatar Yok

*GeLinCiKk
*
Üye No : 2580
Yaş : Yok
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1966
Mesaj Sayısı : 12.265
Karizma = 28326


Amerika'da yılda 12 milyar muz yeniyor Eski yerli Amerikalılar aslında hiç hindi yemezmiş, çünkü bu kadar yavaş bir hayvanı öldürmek tembellik göstergesiymiş.
 ne gaRip inanıslar vaRya Paylaşm için Sağol.
Yanıtla #2
« : Nisan 13, 2008, 10:21:03 ÖS »

Lady32
*
Üye No : 3262
Yaş : 31
Nerden : Isparta
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 134
Mesaj Sayısı : 3.585
Karizma = 54


enteresan paylasim icin Sağol.
Yanıtla #3
« : Nisan 25, 2008, 02:04:51 ÖÖ »

By.CeZa
*
Üye No : 293
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 12191
Mesaj Sayısı : 28.686
Karizma = 148


paylaşım için teşekkürler..

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
Yanıtla #4
« : Mayıs 25, 2008, 02:35:47 ÖÖ »

Ebru$h
*
Üye No : 547
Yaş : 26
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 212
Mesaj Sayısı : 2.934
Karizma = 328


TşkLR
Yanıtla #5
« : Ekim 26, 2012, 09:24:00 ÖS »
Avatar Yok

asya20
*
Üye No : 111236
Nerden : Denizli
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 173
Karizma = 3


enteresan emeğinize sağlık Gülmek :)
Yanıtla #6
« : Ocak 16, 2014, 06:58:04 ÖS »

ozlemim
*
Üye No : 157826
Nerden : Denizli
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 268
Karizma = 0


# Yeni Zelanda, dünyadaki her türlü iklimin yaşandığı tek ülkedir.

pardon bizim ülkemiz hep kış mı yaşıyor ? Gülmek :)

Paylaşım için teşekkürler...
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Photoshop Filter Hakkında Bilgiler
Photoshop
YabanGulum64 6 1423 Son Mesaj Nisan 07, 2008, 03:58:55 ÖÖ
Gönderen : By.CeZa
ilginç nickler
MSN & ICQ Messenger
Robert 8 1700 Son Mesaj Temmuz 03, 2009, 12:57:26 ÖÖ
Gönderen : BemaGül
2077 Yılından Ilginç Bir Ss
Championship Manager
By.TuRuT 1 1213 Son Mesaj Ocak 23, 2010, 09:19:09 ÖS
Gönderen : metin216


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular