Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak  (Okunma Sayısı: 446 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 10:02:28 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


Fedâle b. Ubeyd'den (Radıyallahu Anh) rivayet edildiğine göre, demiştir ki: Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem, namazında duâ eden bir adamın, Allah'a hamd ve Peygambere Salât getirmediğim işitti. Bu*nun üzerine Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem: "Bu adam acele etti" buyurdu ve sonra onu yahud başkasını yanına çağırıp şöyle dedi: "Siz*den biriniz namaz kılınca, önce yüce Rabbine hamd ve sena ile başlasın,sonra Peygambere (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) salât getirsin. Bundan sonra dilediği duayı yapsın.”

Ömer ibni'l-Hattab'dan (Radıyallahu Anh) rivayet edildiğine göre şöyle demiştir:

"Peygamberine (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) Salât olunmadıkça, duâ, yerle gök arasında durdurulur. Ondan hiç bir şey göğe yükselmez (Al*lah'ın kabulüne arzolunmaz). Salât getirildikten sonra kabule mazhar olur). "Ben de derim ki, duanın başında Allah'a hamd ve sena, son*ra da Peygambere salât getirmenin müstahab olduğunda âlimler birleş*mişlerdir. Yine bunlarla dua bitirilir. Buna dair nakledilen rivayet ve ha*berler çoktur ve bilinen şeylerdir.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak
« Posted on: Aralık 14, 2019, 10:33:27 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak e-book, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak programı, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak oyunları, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak e-kitap, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak download, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak hikayeleri, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak resimleri, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak haberleri, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak yükle, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak videosu, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak şarkı sözleri, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak msn, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak hileleri, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak scripti, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak filmi, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak ödevleri, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak yemek tarifleri, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak driverları, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak smf, Duaya Allah Teala'ya Hamd Ve Peygambere Salât Getirmekle Başlamak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular