Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Dort Gundur Acim..  (Okunma Sayısı: 461 Kere Okundu.)
« : Mayıs 22, 2010, 01:54:08 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55161


"Dört gündür açım!" [hz.peygamberin hayatı]

Resulullah efendimiz bir gün kızı hazret-i Fatıma'nın evine uğrayıp durumlarını sordu. Hz. Fatıma ; "Babacığım! Üç günden ber yavrularımla bir şey yiyip içmedik. Açlığa sabrediyoruz. Benim ki mühim değil. Fakat Hasen ve Hüseyn'in durumu beni çok üzüyor" diye cevap verdi.
Bunun üzerine Server-i alem efendimiz; "Ey Fatıma! Canım kızım! Sen üç günden beri açsın. Ben ise dört gündür acım" buyurdular. Mübarek torunları Hz. Hasen ve Hüseyn'in aç olmalarına çok üzüldüler...
Hz. Ali çalışıp kazanarak mübarek torunlara bir şeyler almak ve onları doyurmak için yola çıktı. Medine'den dışarı çıktıkları sırada bir kuyu başında develerini sulamaya çalışan bir köylü gördüler.
Yanına yaklaşıp; "Ey arabi! Develerini ücretle sulatmak için birisine ihtiyacın var mı?" buyurdular. Köylü "Evet. Ben de böyle birini arıyordum. İstersen gel develerimi sula! Çektiğin her kova için üç hurma veririm" dedi.
Hz. Ali kabul buyurup suyu çekmeğe başladı. Dokuz kova çıkarmıştı ki kovanın ipi birden kopuverdi ve kova kuyunun içinde kaldı. Bunu gören köylü hiddetle yerinden kalkıp Hz. Ali 'nin yüzüne eliyle vurmak talihsizliğinden bulundu.
Sonra sekiz kova suyun karşılığında yirmi dört hurma verdi. Buna oldukça üzülen Hz. Ali ellerini kuyuya uzattı. İçindeki kovayı alıp kuyunun başına koydu ve oradan ayrıldı.
Köylü hayretinden dona kalmıştı! Eli bu kadar derin kuyunun dibine nasıl yetişmişti?!. Yoksa bu zat geleceği bildirilen dinin bir mensubu mu idi? Bu düşünceler içinde hayrete düşen köylü; "Onun Peygamberihak peygamberdir. İnandım!" dedi.
Biraz önce gösterdiği cür'ete işlediği büyük cinayete pişman oldu. "Böyle bir kimseye kalkan eller kesilmeli kemikleri kırılmalıdır" diyerek bir eline kılıcını alıp bileğine hızla indirdi... İstediği olmuştu.
Pek büyük bir acı duymuştu ama artık kalbi rahattı. Kesilen elini diğer eline alıp doğru Mescid-i Nebi'ye geldi. Eshab-ı kiramdan Peygamberlerinin nerede olduğunu sordu. Kerimesine gittiğini bildirdiler. Hazret-i Fatıma'nın evini öğrenip gitti:
O sırada Peygamber efendimiz torunları hazret-i Hasen ve hazret-i Hüseyn'i mübarek dizlerine oturtmuş getirdiği hurmaları yediriyordu.
Köylü yaptığı hatanın büyüklüğünü düşündükçe çıldıracak gibi oluyor gözlerinden çeşme gibi yaşlar döküyordu.
Bu hal üzere hazret-i Fatıma'nın evine geldi ve kapıyı çaldı. İçerden Alemlerin Efendisi nur saçarak bir güneş gibi dışarı çıktılar. Köylü Efendimizi görür görmez "İnandım sen Allah'ın Resulüsün! Yaptığıma pişman oldum beni affet ya Resulallah!" diyerek yalvardı.
Sevgili Peygamberimiz; "Elini niçin kestin?" diye sorunca; "Sana inanmış mübarek yüze vuran bu eli taşımaktan haya ettiğim için!.. Canım sana feda olsun ya Resulallah!" dedi.
Merhamet deryası sevgili Peygamberimiz köylünün elinden kopuk eli alıp "Bismillahirrahmanirrahim" diyerek kanlar akan bileğine bitiştirdi. El Allahü teâlânın izniyle Peygamber efendimizin bir mucizesi olarak eski haline geldi. Allahü teâlâ herşeye kadirdir herşeye gücü yeter.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Dort Gundur Acim..
« Posted on: Ocak 26, 2020, 11:15:40 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Dort Gundur Acim.. e-book, Dort Gundur Acim.. programı, Dort Gundur Acim.. oyunları, Dort Gundur Acim.. e-kitap, Dort Gundur Acim.. download, Dort Gundur Acim.. hikayeleri, Dort Gundur Acim.. resimleri, Dort Gundur Acim.. haberleri, Dort Gundur Acim.. yükle, Dort Gundur Acim.. videosu, Dort Gundur Acim.. şarkı sözleri, Dort Gundur Acim.. msn, Dort Gundur Acim.. hileleri, Dort Gundur Acim.. scripti, Dort Gundur Acim.. filmi, Dort Gundur Acim.. ödevleri, Dort Gundur Acim.. yemek tarifleri, Dort Gundur Acim.. driverları, Dort Gundur Acim.. smf, Dort Gundur Acim.. gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular