Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan  (Okunma Sayısı: 183 Kere Okundu.)
« : Haziran 06, 2018, 12:33:41 ÖS »
Avatar Yok

BaRaNwEb
*
Üye No : 243769
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 65
Mesaj Sayısı : 74
Karizma = 0


Nouman Ali Khan’ın Türkçe ilk kitabı olan Dirilt Kalbini İslami bir üslupla ve şeri kurallara uygun olarak edebiyatımıza kazandırılmıştır.

Dirilt Kalbini kitap özetiyle kitabın içeriğine kısaca bir göz atalım: Teknolojinin gelişmesiyle yalnızlaşan insanoğlu, ailesine çevresine hatta kendisine karşı büyük bir uçurum içerisindedir. Gençler artık tozlu raflara kalın kitaplara bakmıyor ve kısacık ahir ömürlerinde zamanlarının yoksunluğundan ve kendilerine yetememekten sürekli olarak yakınıyorlar. Hâlbuki kimin ne zaman öleceği, gelecek planlarının hangisinin gerçek hangisinin yalan olacağı bilinmiyor.


 
Biz insanoğlu hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamaktan daha fazla keyif alırız. Çünkü ölmek, ahirette yüce yaratanın karşısına çıkmak fikri çok zordur. Bununla yüzleşemeyiz. Fakat bu fikri tamamen unutmuş da değiliz. Hz. Muhammed (s.a.v) bir hadisinde ‘hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın’ buyurmuşlardır. Allah her insana belli bir ömür biçmiş, bu ömür vesilesiyle hepimiz çizilen kader yolumuzda mutlak sona doğru adım adım yol almaktayız. Değiştiremeyeceğiz yegâne kaderimiz olan ölüme ne kadar hazırız ne kadar değiliz düşünmek bizim boynumuzun borcudur.

Yaşadığımız süre boyunca iyi şeyler yapmalı Allah’ın ve kullarının hoşnut olacağı adımlar atmalıyız kim cennete gider kim gitmez bilinmez fakat tedbir kulun tevekkül Allah’ın işidir. Dirilt Kalbini adlı eserinde yazar Nouman Ali Khan bize Kur’an’da geçen ayetlerden, bu ayetlerin içerisinde geçen ifadelerin dil özelliklerinden de bahsetmiştir. Bu eşsiz kıymetli eser yazarın Türkçeye çevrilmiş olan ilk eseridir. Diğer eserlerini de raflarda görmek isteriz.


 
İslami bir yazar olan Nouman Ali Khan 36 yaşında genç bir yazar aynı zamanda okutmandır birçok üniversite Arapça dersler vermiştir. Son yıllarda internette hızla yayılan videoları ile oldukça popüler olmuştur. Dirilt Kalbini kitap özetine bakacak olursak birkaç alıntıya yer verelim: ‘Allah’ın bize ihsan ettiği ve bizim kesinlikle ihtiyacımız olan onlarsız yaşayamayacağımız o kadar çok şey var ki. Allah hiç durmadan veriyor, veriyor, veriyor.’ Bir diğer alıntı ise ; ‘Birine yardım ettiğiniz zaman siz onları onurlandırmazsınız, onlar sizi onurlandırırlar. Hesap gününde sizin için şahit olurlar. Günahlarınız için mağfiret olurlar.’ Alıntılardan da anlaşıldığı üzere sade ve anlaşılır dili ile oldukça beğenilen yazarın birçok eseri bulunmaktadır.

Son olarak Dirilt kalbini kitap özeti ‘İnsanlar bana gelip diyor ki : ‘Çok fazla dua ediyorum Allah dualarıma cevap vermiyor. Her şeyden önce şunu kabullenin, Allah sadece size değil bütün âleme veriyor. Hem iman edenlere hem de iman etmeyenlere veriyor. Onların da işleri, çocukları, mutluluğu, sofrada yemekleri, terfileri oluyor; onlar da hastalanıyor ve şifa buluyorlar. Yani, dua eden de etmeyen de bu dünyada sıkıntı ve zorluk çekiyor. Allah ikramını ve ihsanını sadece inananlara da inanmayanlara da veriyor. Hiç durmadan ihsanda buluyor ve ne zaman vereceğine de o karar veriyor.’
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.094


View Profile
Re: Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan
« Posted on: Şubat 20, 2019, 04:08:03 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan e-book, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan programı, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan oyunları, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan e-kitap, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan download, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan hikayeleri, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan resimleri, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan haberleri, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan yükle, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan videosu, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan şarkı sözleri, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan msn, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan hileleri, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan scripti, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan filmi, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan ödevleri, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan yemek tarifleri, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan driverları, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan smf, Dirilt Kalbini Kitap Özeti – Nouman Ali Khan gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
70 Kitap Özeti ( Önbilgi )
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
iBRaHiMiNe 5 1585 Son Mesaj Ağustos 01, 2010, 02:03:51 ÖS
Gönderen : Anqel*
Filler De Hatırlar Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
Musty* 0 679 Son Mesaj Temmuz 25, 2008, 10:29:24 ÖÖ
Gönderen : Musty*
Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 672 Son Mesaj Eylül 03, 2010, 03:10:24 ÖS
Gönderen : Hephaestus
Kar - Orhan Pamuk Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 799 Son Mesaj Temmuz 01, 2010, 02:06:31 ÖS
Gönderen : Anqel*
Yerel Yönetimler Tüm Kitap Özeti
AÖF 4. Sınıf Ders Notları
Asortik Hatun 0 518 Son Mesaj Temmuz 29, 2013, 02:44:52 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular