0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak  (Okunma Sayısı: 526 Kere Okundu.)
« : Ocak 27, 2010, 05:44:03 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 27
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60062


Sual:

Bazı kimseler Hazret-i Ali için, Ali aleyhisselam diyorlar. Böyle söylemek uygun mudur?CEVAP: Aleyhisselam, ona selam olsun demektir; ama bu tabir Peygamberler için söylenir. Sahabi, âlim ve veli için söylenmez. Söylenirse kavram karışıklığına sebep olur. Hazret-i Ali’ye peygamber diyenler de, Ali aleyhisselam diyorlar. Bunun için Peygamber olmayana aleyhisselam dememelidir. Asırlardır, din kitaplarında böyle bildirilmiştir. Yeni bir şey çıkarmak da uygun olmaz.

Hazret-i Ali, Eshab-ı kiramdandır. Bir erkek sahabi için, radıyallahü anh denir. Bir âlim için, rahmetullahi aleyh denir. Bir veli için, kuddise sirruh denir. Ölmüş bir mümin için de, merhum veya rahmetli denir. Gayrimüslim ölü için bu ifadeleri kullanmak caiz olmaz. Toprağı bol olsun denebilir. Bu deyimleri değiştirmek yanlış olur.Cinsel sapıklıklarSual: Ateistler, (Müslüman ülkelerde cinsel ilişkiler [zina] günah sayılarak, cinsel duygular baskı altında tutulduğu için homoseksüellik gibi sapıklıklar ortaya çıkıyor) diyorlar. Gayrimeşru ilişkiler günah olmasaydı acaba bu kadar yaygınlaşma olmaz mıydı?

CEVAP: Tam tersine daha da çok olurdu. Allah’tan korkmayanlar bile, toplumdan çekindiği için gayrimeşru ilişkilerden ister istemez uzak kalıyorlar. Batı ülkelerinde cinsel özgürlük vardır. Hiçbir baskı da yoktur. Hatta bazılarında eşcinsel evliliklere dahi kanunla izin veriliyor. Buna rağmen Avrupa, özellikle İngiltere cinsi sapıklarla doludur. Ateistlerin maksadı, cinsel sapıklıklardan rahatsız olduklarını ifade etmek değildir. İslamiyet’e olan düşmanlıklarından dolayı, böyle iddialar ortaya atıyorlar.Hayızlı iken kabir ziyaretiSual: Kadınların, hayızlı iken kabir veya türbe ziyaret etmelerinde bir mahzur var mıdır?


CEVAP:


Kabir ziyaretini abdestli yapmak müstehab ise de, hayızlı iken ziyaret etmek de caizdir. Büyük zatların, hele kendi hocasının kabrini hayızlı iken ziyaret etmek, edebe aykırı olur. Ziyarete giderken abdestli olmalı, hatta guslederek gitmek çok iyi olur. Kadınlar her gün kabir ziyareti mi yapıyor da, hayızlı iken kabir ziyaretine ihtiyaç duyulsun. Ama bir ihtiyaç olunca, hayızlı iken de ziyaret edilir.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak
« Posted on: Kasım 26, 2020, 01:32:47 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak e-book, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak programı, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak oyunları, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak e-kitap, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak download, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak hikayeleri, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak resimleri, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak haberleri, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak yükle, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak videosu, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak şarkı sözleri, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak msn, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak hileleri, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak scripti, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak filmi, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak ödevleri, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak yemek tarifleri, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak driverları, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak smf, Dini Tabirleri Yerinde Kullanmak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular