Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Demirören'den Tarihi Acıklamalar.  (Okunma Sayısı: 555 Kere Okundu.)
« : Ekim 15, 2010, 11:35:52 ÖS »
Avatar Yok

By.TuRuT
*
Üye No : 773
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 19239
Mesaj Sayısı : 48.229
Karizma = 65203


Hedeflerimiz büyükse stadlarımız da büyük olması gerekiyor. Rahmetli Hasan Doğan ile projemize başladık. Stadımızın yerini taşımak istemedik. Bize kültür bakanlığından böyle bir teklif geldi. Kabul etmedik.

Hem belediye hem de tarihi doku olarak bürokratik engellerle karşılaştık. Ben özellikle bugün anakent belediye meclisine ve Başbakanımıza teşekkür edeiyorum. Prosedürler devam ediyor. Bir kaç gün içinde anıtlar kuruna projemiz gidecek. Projede onların görüşlerine göre değişmeler olabilir .Bizim hedeflerimiz mayıs sonu kazmayı vurmak. Sorunların yüzde 70'ini aştık. Anıtlar kuruluna vermeden proje detaylarını vermek istemiyorum. Yazılanların hiç birisi doğru değil. Hatta yüzde 99'u doğru değildir. Yapılacak proje Anıtlar kurulundan çıkacak projedir. Onların görüşleriyle hareket edeceğiz. Tek doğru 42 bin kişilik olmasıdır.

Herkes izinleri bekledi. Şuanda yapım için görüşmelerimiz oluyor. Alians firmasıyla görüşmelerimiz oldu. Yap işlet devret modeli ile yapacağız. Maliyetler bittikten sonra tekrar görüşeceğiz. Bir isim hakkımız, iki belirli bir miktar para da anlaşacağız. İhale dosyasını hazırlıyoruz.

Bizim yaptığımız görüşmelerde 200 ile 220 günlük kulanım projesi çıkartıyoruz. Konserler düzenlemek istiyoruz. Avrupada bile zeminler bozuluyor. Bakım önemli diğer nedenler sıcaklıktan kaynaklanıyor. Zeminin stadyum dışına taşınabilmesi için çalışmalar var. 45 ila 50 milyon dolarlar arasında proje masrafları çıktı daha da artabilir. 15 - 18 ay arası söyleniyor.  Ama 20-22 aya kadar uzayabilir. Mayıs'da başlarsak bir buçuk sezon kaybımız olacak. Projemiz var Stadyum yapım aşamasında Anadoluda maçlarımızı yapmak istiyoruz. Beşiktaş sevgisinin yeniden filizlenmesi için açılım istiyoruz.

Bir hafta içinde projeyi vereceğiz. Anıtlar kuruldan kısa sürede cevap bekliyoruz. Proje onaylandığı an hemen başlamak istiyoruz.

Benim en büyük projem Fulya projesidir. Süleyman Seba'nın değeri 500 milyon dolardır. Bizim anlaştığımız 30 senelik kiranın bedeli 450 milyon dolara denk geliyor. Beşiktaş kulübünün değeri Fulya'dan ortama senelik 15 milyon dolar, Akatlardan da 3 milyon dolar geliyor. Toplamda 18 milyon dolara yakın gayrimenkul değerimiz var.

Kıbrıs'ta Cumhurbaşkanı ve Başbakanıyla görüştük. 80 ile 100 dönüm arası bir araziyi Beşiktaş'a tahsis edecekler. Kıbrıs'ta futbol oynamak istiyoruz. Ambargoların kalkması için adım atıyoruz. Hazırlık maçlarını kıbrısta yapmak istiyoruz. Kampları orada yapabiliriz. 82 yılında bir kere Beşiktaş ile gitmiştik. Yine gitmek istiyoruz. Spor dostluk ve kardeşliktir Kıbrıs'taki ambargonun kalkması için çabaıyoruz.

OKULUMUZ AÇILIYOR

Elazığ'da Salı günü okulumuz açılıyor. Tamamen Beşiktaş kulübünün yaptığı bir okuldur. Biz sosyal projelere gücümüzün yettiğince destek vereceğiz.


BORÇLARIMIZI UZUN VAADELİ ÖDEYECEĞİZ

Geçen gün açıklanan rakam 230 trilyon Beşiktaş'ın borcu görünüyor. Borçlanmadan büyükmek imkansız. Borçlanmadan büyümek imkansız. Önemli olan borçlanırken dengeleri bozmamak. 75 Milyon dolarlık kredi ile Kısa vaadeli tüm borçlarımızı uzun vadeli ödemek için anlaşmalar yaptık. Fulya gelirleri ile de banka borçlarını kapatmak istiyoruz. 6 yıl sonra gelirlermizi tekrar kasamıza girecek.

UEFA'dan 8 milyon euroluk yasyın geliri alacağız. Forma satışlarının artmasını bekliyoruz. Sezon sonuna kadar çok iyi rakamlara gelecek.

Stadımız yıkılınca Fiyapi anlaşmamız sona erecek. Bizim her büyüğümüze saygımız var. Ama kulüplerin menfaati için böyle davranmak zorundayız. Bunu büyütmememiz gerekiyor.

IVERSON İLE GÖRÜŞÜYORUZ

Allen Iverson ile görüşmelerimiz devam ediyor. Karşılık olarak yazışmalarımız başladı. Kolay bir oyuncu değil. Kontrolü zor bir oyuncu anlaşmayı ona göre ayarlıyoruz. Q7 ve Guti büyük isimler ama Kleberson, Carew, Ailton, Ricardinho da büyük oyunculardı. Bizim en büyük avantajımız camianın istediği bir ismi getirmek oldu. Quaresma'yı taraftar çok istedi. Guti zaten tartışılmaz bir isim. Çizgimizi daima yukarı taşıyacağız. Tüm yöneticilerimizi başarısı hepsine çok teşekkür ediyorum. Guti'nin verdiği mesaj vardı. Beşiktaş Avrupa'nın en üst düzey takımlarından biri dedi. Ülkemiz için büyük reklam. Eskiden büyük paralara dahi gelmiyorlardı. Türkiye'yi farklı görüyorlardı. Guti ve Quaresma'nın yarattığı imaj çok önemli. İspanya'da Guti formalı çocukların olduğun duyuyoruz. Çok sevindirici gelişmeler. Bu işte şansda lazım 2 sene önce getiremezdik. Schuster'in olması çok büyük avantajımızdı. Guti ve Quaresma'nın gelmesinde etkisi çok büyük.

Hocamızın bize kulübün gelişmesi için katkıları olacaktır. Zamanla bunları oturup konuşacağız. Hocamız geldiğinden beri toplasan iki kere görüştüm. Ben bu olayı yönetim kuruluna bıraktım.

Ben hocamızla bir araya geldiğimde golf oynamak için biraraya geliyorum. Futbol olayı yönetici arkadaşlarımızın işi ben profesyonellere bıraktım işi. Artık tesisleşmek istiyoruz. En birinci hedefimiz stadyumu bitirmek. Sonra Kıbrıs için girişimlerde bulunuyoruz. Sonrasında yeni projeler geliştireceğiz. Yönetim olarak bunlarla uğraşacağız.

TRİBÜNLE OLAN SIKINTI ÇÖZÜLDÜ

Ben tribünde büyüdüm. Geçmişte yaşadığımız sıkıntılar çözülüyor. Tek hazmedeğimi eşimin yanında düştüğüm durum. Onursal Başkanımıza ve Sayın Bilgili'ye yapılanlarda doğru değil. Bu olayları çözmemiz gerekiyor. Hep beraber düzeltmek mücadele edip bu sorunları çözmemiz gerekiyor.

FEDERASYONLA SORUNUMUZ YOK

Eşit mesafede görünüyorlar. Bizim şahsi meselemiz olmuştur ama kavganın kimseye kavgası yok. Milli takımının başarısızlığı bizim bakış açımızı değiştirmez.

Kulüpler birliği ile ilgili sorun. Sayın Aziz Yoldırım'ın Rüştü ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle protesto ediyorum. Kulüpler birliğine katılmayacağız. Herhangi bir süre yok. Kulüpler birliği toplantısına ben katılmıyorum. Bizi temsilen bir yöneticimiz katılıyor. Başkan olarak ben katılmayacağım. Başkanlar birbirine saygı göstermezse, futbolda kimse kimseye saygı duymaz.

ARDA'YA YAPILANLARI KABUL ETMİYORUM

20 Yaşında bir gence yapılanlar doğru değil. Ama Arda'nın konuşmalarını da doğru bulanlar hata yapıyorlar. Seviyeyi yönetici, futbolcu ve basın bozarsa futbolumuzun iyi olmasını bekleyemeyiz. Yapılan hatalardan ders almamız gerekiyor.

EN BÜYÜK HATAM DEL BOSQUE

Her zaman söylerim en büyük hatam Bosque'yi göndermek oldu. Çalışan insan her zaman hata yapar. Bizim ömrümüzü futbol başarısı belirliyor. Başarılı olursak en büyük başkan başarısız olursak en kötü başkan oluyoruz. Bosque ile aramız hala iyi. Guti'ye Beşiktaş'a git diyecek kadar ilişkilerimizi iyi tutuyoruz. Hata yaptık ama iki kupa birden aldık. Bugün içinde belki ilerleyen yıllarda yaptıklarımız hata diyerek konuşulacak şuan da bunu bilemeyiz.

Luis Fabiano Brezilya'nın en büyük santraforu. Böyle bir oyuncunun Beşiktaş'a gelmek istemesi bizim konumumuzu gösteriyor. Şuanda Sivok gelecek transfer düşüncemiz yok. Fabiano ile ilgili teklifimiz sezon başında olmuştu. Şuan itibariyle yok.

ROBİNHO'YU TAKİP EDİYORUZ

Robinho'yu herkes takımında görmek ister. Robinho ile son güne kadar ilgilendik. Milan'a gittikten sonra mutlu değil. Serdar Adalı halen takip ediyor. O konuda sadece takipteyiz.


UEFA'DA BAŞARIYA İNANDIK

Bizim gibi herkes bize inanıyor. Şampiyon olmak istiyoruz. Bugün olmasa bile bir gün mutlaka UEFA Avrupa Ligi şampiyonu olacağız.

TEK RAKİBİMİZ KENDİMİZİZ

Ben şuna karşıyım 3 büyük kulüp her zaman şampiyonluk için iddaalıdır. Rakibim şu demek yanlıştır. Anadolu takımları Bursaspor ve Trabzonsporda her zaman iddaalıdır. Ama bizim en büyük rakibimiz kendimiziz. Rakibimiz şu demek hatadır. Trabzonspor'un futbolunu beğeniyorum. Kendi futbolumuzun da çok iyi olduğunu biliyorum. İzlerken keyif alıyorum.

4 aydır sürekli futbol oynuyoruz. Maalesef Trabzonspor maçına geliş süremiz sancılı oldu. Yıprandık. Özellikle kazanılmış bir maçtan sonra sonraki maçlar zor geçer. UEFA'da oynadığımız sürece bu tarz zorluklar yaşayacağız.

ÜÇ KULVARDA SADECE BİZ VARIZ

İzleme komitemiz var. Takımızı tamamen gençleştiremeyiz. Hocamızın bulacağı veya alt yapından gelen gençleri takıma yerleştireceğiz. Fakat sadece gençlerle de olmaz tecrübeli oyuncularda gerekiyor.

AMATÖRDE SPONSOR DESTEĞİ ŞART

Amatör şubeler büyük kulfet. Bir lira harcıyoruz ama gelir yok. Futbolda başarıyı kovalarken geliri olmayan branşlara para kaydırması yapıyoruz. Çok zor oluyor. Sponsor desteği kesinlikle şart. Tüm branşlarda şampiyonluk istiyoruz. Yeni bir yapılanmaya girdik. Ama önce sponsor bulmamız gerekiyor. Basketbol'da da iyi bir yapılanmaya gidiyoruz. Şuan da amatör şubelerde iyi yoldayız.

İLK SPONSPORLUĞU BİZ YAPTIK

Cola Turka ile ilk açılımı ben yaptım. Bu sene bitiyor sözleşmemiz ama öncelik hakkı yine onlarda. Sponsorluk anlaşmaları yapmak zorundayız. Taraftarımız bilinçlenmeli takımına lisanslı ürünlerle katkıda bulunmalı. Korsanla mücadele ederek bunu biz yapmaya başladık. Ve faydasını görüyoruz.

Bütçemizi bozmadan mücadele edeceğiz. Bütcemize denk takımlar kuracağız. Maddi gücümüz arttıkça kadrolarımızı daha da güçlü hale getireceğiz.

BJK TV KASIM'DA YAYINDA

Beşiktaş TV ile ilgili Mubiraz kardeşime teşekkür ediyorum. Malzemelerimiz geldi kurulumlar başladı. Digitürk ile anlaşmamız pazartesi başlıyor. Bugün de toplantıdaydım. Tahmin ediyorum Kasım ayında yayına başlıyoruz.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.125


View Profile
Re: Demirören'den Tarihi Acıklamalar.
« Posted on: Eylül 23, 2019, 12:46:41 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Demirören'den Tarihi Acıklamalar. e-book, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. programı, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. oyunları, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. e-kitap, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. download, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. hikayeleri, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. resimleri, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. haberleri, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. yükle, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. videosu, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. şarkı sözleri, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. msn, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. hileleri, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. scripti, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. filmi, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. ödevleri, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. yemek tarifleri, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. driverları, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. smf, Demirören'den Tarihi Acıklamalar. gsm
Yanıtla #1
« : Ekim 16, 2010, 10:25:54 ÖÖ »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5210
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Bayaa konuşmuş iyi de konuşmuş ama
Alıntı
Beşiktaş sevgisinin yeniden filizlenmesi için açılım istiyoruz.

Beşiktaş sevgisi hiç bitmemiş ki filizlensin..  Nanik-Nanik :P

Del Bosque içinse " son pişmanlık fayda etmez" deniyor bu durumda..


WebCanavari
Yanıtla #2
« : Kasım 28, 2010, 12:23:12 ÖS »
Avatar Yok

RedBeard
*
Üye No : 65261
Nerden :
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 26
Mesaj Sayısı : 409
Karizma = 9


Emeğine Sağlık Gülmek :)

Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular