Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde  (Okunma Sayısı: 446 Kere Okundu.)
« : Ocak 23, 2010, 02:26:04 ÖÖ »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.788
Karizma = 55160


Çocukları ile küçük yaşlardan itibaren konuşan o­nlarla zaman geçiren ve sevgisini şefkati ile ifade eden babalar sağlıklı ve doğru seçimler yapan çocuklar yetiştiriyor...


Çocuğunuzun yaşamında en önemli rollerden birine sahipsiniz. Çocuğunuz ise hızla büyüyor ve geçen zamanı geri döndürmek mümkün değil.

İleride pişmanlıklar yaşamamak için çocuğunuzun yaşamınıza katıldığı ilk günlerden itibaren bir baba olarak üzerinize düşenleri en iyi şekilde yapmak için çaba göstermelisiniz.

İşte çocuklarınıza daha iyi bir baba olmak için dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bazıları:


***Çocuklarınızın annesine saygı gösterin

Bir babanın çocukları için yapabileceği en iyi şey o­nların annesine saygı göstermektir! Çocuklarınızın annesi ile evliyseniz evliliğinizi sağlam ve canlı tutmak için elinizden geleni yapın. Çocuklarınızın annesi ile evli olmasanız da o­na saygı göstermeniz ve o­nu desteklemeniz çok önemlidir. Anne-babanın birbirine saygı duyması ve bunu çocuklarına da hissettirmesi çocukların kendilerini güven içerisinde hissetmelerini sağlar. Çocuklar anne-babalarının birbirine saygı gösterdiğini gördüklerinde kendilerinin de kabul ve saygı gördüğünü hissederler.


***Çocuklarınızla zaman geçirin

Bir babanın zamanını nasıl geçirdiği o­nun için neyin önemli olduğunu çocuklarına gösterir. Çocuklarınız sizi devamlı başka şeylerle meşgul görüyorsa ne derseniz deyin kendilerini ihmal edilmiş hissederler. Çocuklara zaman ayırmanız başka şeylerden fedakarlık etmenizi gerektirse de o­nlarla zaman geçirmeniz çok önemlidir. Unutmayın çocuklar çok hızlı büyürler ve geçen zamanın geri getirilmesi mümkün değildir.


***Sözünüzün dinlenmesi hakkını kazanın

Babalar genellikle çocuklar yanlış bir şey yaptıklarında o­nlarla konuşurlar. Bu nedenle de annesinden "baban seninle konuşmak istiyor" cümlesini işiten çocuklar kaçacak yer ararlar. Çocuklarınız küçükken her konuda o­nlarla konuşmaya başlarsanız büyüdüklerinde daha zor konuları birlikte halletmeniz de kolaylaşır. o­nların fikirlerini ve sorunlarını dinlemek için zaman ayırın.


***Disiplini sevgiyle uygulayın

Tüm çocuklar disipline ve kendilerine yol gösterilmesine ihtiyaç duyarlar. Ancak disiplinde amaç cezalandırmak değil makul sınırları belirlemektir. Çocuklarınıza yaptıklarının sonuçlarını hatırlatın ve istediğiniz davranışları gösterdiklerinde bunu takdir edin. Sakin ve adil biçimde disiplin uygulamanız çocuğunuza olan sevginizin ifadesidir.


***Rol modeli olun

Babalar farkında olsalar da olmasalar da çocukları için rol modeli oluştururlar. Sevgi dolu bir baba ile zaman geçiren bir kız çocuğu erkeklerden saygı görmeyi hak ettiğini ve eşinden neler bekleyebileceğini öğrenerek büyür. Babalar dürüstlük tevazu ve sorumluluk göstererek oğullarına hayatta kendileri için nelerin önemli olduğunu öğretirler. Yaşam bir sahne gibi düşünülürse babaların en önemli rollerden birini oynadıklarını söylemek mümkündür.


***Siz de çocuklarınızın öğretmeni olun

Babaların çoğu öğretmenliği başkalarının yaptığı bir iş olarak görür. Oysa çocuklarına doğruyu ve yanlışı öğreten ve o­nları ellerinden gelenin en iyisini yapmaya teşvik eden babalar çocukların iyi ve doğru seçimler yaptığına şahit olacaklardır. Çocuklarının yetiştirilmesine katılımda bulunan babalar çocuklarının yaşamın temel derslerini öğrenmeleri için günlük yaşam örneklerini değerlendirme fırsatlarını da bulurlar.


***Yemekleri ailece yiyin

Birlikte yemek masasını paylaşmak (kahvaltı öğle veya akşam yemeği) sağlıklı aile yaşamı için büyük önem taşıyabilmektedir. Ayrıca herkesin farklı meşguliyetleri arasında bir araya geldiği aile yemekleri çocuklara yaptıkları ve yapmak istedikleri şeyler hakkında konuşma olanağı verir. Daha da önemlisi yemek masası ailenin her gün bir araya gelmesini ve aile olma duygusunun yaşanmasını sağlar.


***Çocuklarınıza kitap okuyun

Televizyonun çocukların yaşamına hakim olduğu bir dünyada babaların çocuklarına okumak için her fırsatı değerlendirmeleri çok önemlidir. Çocuklar en iyi yaparak görerek duyarak ve okuyarak öğrenirler. Çocuklarınıza küçük yaştan itibaren okumaya başlayın ve büyüdükçe kendi başlarına okumaya da teşvik edin. Çocuklarınıza kazandıracağınız okuma sevgisi yaşamları boyunca başarılı bir kişisel gelişim ve kariyer gelişimi göstermelerini sağlamanın en iyi yoludur.


***Şefkat gösterin

Çocuklar aileleri tarafından istendiklerini kabul edildiklerini ve sevildiklerini bilmenin verdiği güven duygusuna ihtiyaç duyarlar. Çocukların ebeveynlerini ve özellikle de babalarını rahatlatıcı biri olarak görmeleri gerekir ve babanın da her zaman o­nlara sarılarak kucaklayarak dokunarak şefkat göstermeye açık olması gerekir. o­nlara şefkatinizi göstermeniz sizin tarafınızdan sevildiklerini anlamalarının en iyi yoludur.


***Bir babanın görevinin hiçbir zaman bitmeyeceğini unutmayın

Çocuklar büyüdükten ve evden ayrılmaya hazır hale geldikten sonra bile akıl danışmak ve tavsiye almak için babalarına ihtiyaç duyarlar. Okul yaşamında yeni bir işe girerken ya da evlenip kendi ailelerini kurarken de babalar çocukların yaşamında önemli bir rol oynamaya devam ederler.

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde
« Posted on: Aralık 08, 2019, 07:15:48 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde e-book, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde programı, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde oyunları, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde e-kitap, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde download, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde hikayeleri, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde resimleri, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde haberleri, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde yükle, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde videosu, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde şarkı sözleri, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde msn, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde hileleri, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde scripti, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde filmi, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde ödevleri, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde yemek tarifleri, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde driverları, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde smf, Daha Iyi Bir Baba Olmak Elinizde gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular