Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak  (Okunma Sayısı: 314 Kere Okundu.)
« : Eylül 19, 2014, 11:45:42 ÖS »

sanane_61
*
Üye No : 99109
Nerden : Trabzon
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 9902
Mesaj Sayısı : 13.435
Karizma = 40589
Dikkat; beyinde karmaşık ve yaygın bir şebekenin, sağlıklı bir şekilde işlev göstermesi sonucu ortaya çıkan bir fonksiyondur. Birçok faktör dikkat becerilerinin olumsuz etkilenmesine sebep olur. Heyecan, stres, depresyon, kaygı bozuklukları bunlardan bazılarıdır. Dikkat eksikliği sorunu yaşayan öğrenciler, dikkatlerini gerekli durumda toparlayıp, kesintiye uğratmadan bir performans sergilemekte zorlanırlar. Zaten ana sorun da budur.
Acaba çocuğunuz ne kadar dikkatli? Onunla iletişim kurduğunuz zamanlar bir eksiklik var diye düşünüyor musunuz? Yoksa o unutkan mı ya da dikkatsiz? Mesela sabahları okula giderken her seferinde bir şeylerini mi unutuyor? Okuldan eve gelirken de sınıfta mı unutuluyor kalemler, defterler? Peki, ödevlerini yapmaya başladıktan kısa süre sonra sıkılıyor mu? Yani nasıl bir öğrenci? Ezberci mi öğrenci mi? Ezberliyor mu öğreniyor mu? Her zaman siz onunla berabersiniz ama yanınızdayken bile her zaman o sizinle beraber mi? Siz konuşurken sizi dikkatle dinliyor mu? Yapılan etkinliklerde zihninin dağıldığını hissediyor musunuz ya da oyun oynarken aslında oyun oynamadığını anlayabiliyor musunuz? Neyin ne zaman yapılması gerektiğini öğrendikçe uyguluyor mu? Büyürken etrafına verdiği dikkat gelişimine ne kadar artı katıyor? Çalışma ortamının düzenlenmesinde zorluk yaşıyor mu? Malzemelerini eksiksiz olarak temin ediyor mu? Düzenli ve programlı olarak ders çalışıyor mu? Uzun sürebilecek ödevlere sabır gösteriyor mu? Dersleri kaçırmadan sonuna kadar dinliyor mu? Kitap okuyor mu?
Peki; çocuk doğru bir şekilde mi büyüyor? Evet; çocuk eğitimi zor bir süreçtir. Bu zor süreçte engelleri aşmak elbette sabır, araştırma ve öğrenmeyle olacaktır. Dikkat eksikliği önemli bir sorundur. Bu kitap detaylı ve sade anlatımıyla size yardımcı bir rehber olacaktır...
(Tanıtım Bülteninden)


Türkçe
224 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
İstanbul, 2014
 ISBN : 9786055448486
Liste Fiyatı: 15.00 TL.


WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak
« Posted on: Aralık 10, 2019, 11:07:55 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak e-book, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak programı, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak oyunları, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak e-kitap, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak download, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak hikayeleri, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak resimleri, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak haberleri, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak yükle, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak videosu, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak şarkı sözleri, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak msn, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak hileleri, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak scripti, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak filmi, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak ödevleri, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak yemek tarifleri, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak driverları, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak smf, Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu Ve Dikkat Eksikliği - Özgür Ayhan Özkaynak gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  
Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular