Duyurular
Uzun süredir sunucu kaynaklı yaşanan problemlerden ötürü özür dileriz. Yeni sunucu'ya geçiş yaptık ve artık sorunsuz olarak yayın hayatına tekrar başlamış bulunmaktayız. Problem ve Sorunlarınız için SaviorAngel adlı Adminimize P.M ile ulaşabilirsiniz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları  (Okunma Sayısı: 347 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 08:18:18 ÖS »

Hephaestus
*
Üye No : 26057
Yaş : 26
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 4838
Mesaj Sayısı : 13.562
Karizma = 60061


Çocuk ve Bebeklerde Ağlama - Çocuklarda Sinirlilik - Sinir krizleri - Çocuk ve Bebeklerde Ağlama Nedenleri


Çocuklarda şiddetli ağrı, müthiş ağlama ve feryat krizleriyle kendisini belli eder. Bu ağlamanın, anne-babasının ilgisini çekmek is -teyen çocuğun şımarıklık ağlamalarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Çevrenin paniğe kapılması ve korkusunu, sıkıntısını ifade etmesiyle, nöbet daha da şiddetlenir. Çocuğun ağlamalarına yüzünün sapsarı solması da eşlik ederse, bunu bir tehlike işareti olarak kabul etmek gerekir.

Dikkat! Çocukların çoğu, çevresindekilerin davranışları kendilerini buna iterse, ağlamalarının şiddetini daha da artırır. Dolayısıyla acısının gerçek önemini ortaya çıkarmak gerekir.
Anne-babanın güven verici davranışlarına rağmen çocuk bağırmaya ve inlemeye devam ederse, neresinin ağrıdığı araştırılmalıdır: "Göster yavrum, neren uf olmuş!" uyarısına, çocuk birçok yerini göstererek yanıt verirse, aslında sizinle biraz eğleniyor demektir: Bütün bu noktaların birden ağrıması imkânsızdır. Kendisini bunun için azarlamayın, çünkü gelecek sefer "dikkatinizi çekmek" için başka şey icat edecektir.

Daha küçük bebeklerde ağlamalar ciddiye alınmalıdır: Bir süre durduktan sonra feryat-figanın düzenli denecek aralıklarla yeniden başlaması, sinsi bir ağrının belirtisidir.

Tedavi ve Yapılması gereken

Önce sebebin somut bir şey olup olmadığını araştırın (bezindeki iğnenin batması gibi)...
Kulaklarının arkasına hafifçe dokunarak, ağrının şiddetlenip şiddetlenmediğini kontrol edin (kulak iltihabı).

Başka belirtiler araştırın:
— Biberonu reddetmek;
— Ateş yükselmesi...
Ağlama ve feryat devam ediyorsa, çocuğu doktora götürün.

Çocuklarda Sinirlilik ve Sinir krizleri

Çocuklarına aşırı düşkün bazı ailelerin çocukları, karakterlerine göre şiddeti değişen etkileyici gösteriler eşliğinde, "öfke nöbetleri" geçirebilirler: Öksürük krizi, nefes kesilmeleri, çırpınmalar, kısa süreli bayılmalar, "hıçkırık spazmları" gibi. Anne-babanın tarafsız bir şefkat ifadesi, çok kez bu isyanları geçirmeye yeter.Buna karşılık telaşa kapılmak, üzüldüğünü belli etmek, çocuğun gösterisini şiddetlendirebilir.

Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.125


View Profile
Re: Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları
« Posted on: Eylül 21, 2019, 10:53:05 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları e-book, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları programı, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları oyunları, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları e-kitap, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları download, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları hikayeleri, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları resimleri, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları haberleri, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları yükle, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları videosu, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları şarkı sözleri, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları msn, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları hileleri, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları scripti, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları filmi, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları ödevleri, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları yemek tarifleri, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları driverları, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları smf, Çocuklarda Ağlama Ve Sinir Hastalıkları gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular