Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para  (Okunma Sayısı: 496 Kere Okundu.)
« : Temmuz 02, 2011, 12:51:08 ÖS »
Avatar Yok

@sen@
*
Üye No : 74554
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 693
Mesaj Sayısı : 4.117
Karizma = 8


Türkiye bankamatik, memurdan sonra şimdi de bankamatik milletvekiliyle karşı karşıyaTürkiye bankamatik, memurdan sonra şimdi de bankamatik milletvekiliyle karşı karşıya. 170 milletvekili hiçbir iş yapmadan yıllık 154 milyon TL alacaklar.

Mazbatasını alan ama yemin etmeyen CHP ve BDP'li 170 milletvekili hiç iş yapmadan devletten ayda 1.4 milyon TL alacak. Tüm giderler eklendiğinde iş yapmayan vekillerin devlete maliyeti aylık 12.8, yıllık ise 154 milyon TL'yi buluyor

Genel seçimlerde yaklaşık 14 milyon seçmenin oyunu alarak Meclis'e gelen ancak yemin etmeyerek hiçbir faaliyette bulunamayacak 134'ü CHP'li, 36'sı BDP'li toplam 170 vekilin iş yapmasa da masrafları devletin kasasından çıkacak.

Tüm özlük hakları, tedavi hizmetleri ve yollukları da dahil edildiğinde devlete ayda kişi başı 16 bin 394 liraya mal olan her vekilin cebine ayda net 8 bin 200 lira ücret girecek.

Toplam rakamlar gözönünde bulundurulduğunda kamunun sırtındaki fatura daha da kabarıyor. 550 milletvekiline hizmet veren TBMM'ye bu yıl 513 milyon lira bütçe ayrıldı.

Bu para, yemin edip Meclis'te çalışan AK Parti ve MHP'lilerle birlikte TBMM'nin yüzde 30'unu oluşturan CHP ve BDP'li vekiller için de harcanacak. Meclis bütçesinin yaklaşık üçte biri protestocu vekillere gidecek. Bu vekillerin gideri yıllık toplam 154 milyon lira aylık ise 12.8 milyon lirayı bulacak.

İŞ YOK PARA VAR

170 vekil yemin etmeseler de maaşlarını almaya devam edecek. Milletvekillerine tanınan tüm özlük haklarından da yararlanacak. Vekiller, Meclis'te kendilerine verilen oda ve personeli kullanabilecek. Ancak yasama faaliyetlerine katılamayacak.

Başkanlık divanı ve komisyonlara üye olamayacak. Genel kurul ve komisyon çalışmalarında söz alamayacak. En önemlisi yasa teklifi veremeyecek.

Meclis adına yapılacak yurtiçinde ve dışında hiçbir göreve dahil edilemeyecek. Yani hiçbir iş yapmadan para alacakları için bankamatik vekil olacaklar.

HER BİRİNE AYDA 16 BİN 394 TL ÖDENİYOR

Meclis bütçesinden milletvekillerinin personel giderlerine 94.1 milyon lira, sosyal güvenlik prim giderleri için 1.9 milyon lira, her türlü yolluklar, hizmet alımları, tedavi ve cenaze giderleri de dahil 12.2 milyon lira ayrılmış durumda. Tüm giderler hesaplandığında her bir vekile aylık 16 bin 394 lira para ödeneceği ortaya çıkıyor.

Webcanavari.Net
Rapcanavari.Net
Rockcanavari.Net
KadincaForum.Net
VideoCanavari.Net
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
E-book
Film İndir, Film İzle
Albüm ve Parçalar
Rap Rock Genel
Diziler
Yerli Filmler
Yabancı Filmler
Tüm Oyunlar
Oyun İndir
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.020


View Profile
Re: Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para
« Posted on: Nisan 04, 2020, 05:16:20 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para e-book, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para programı, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para oyunları, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para e-kitap, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para download, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para hikayeleri, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para resimleri, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para haberleri, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para yükle, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para videosu, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para şarkı sözleri, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para msn, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para hileleri, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para scripti, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para filmi, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para ödevleri, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para yemek tarifleri, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para driverları, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para smf, Chp Ve Bdp'li Vekillere Hazırdan Para gsm
Yanıtla #1
« : Temmuz 02, 2011, 12:53:13 ÖS »
Avatar Yok

MahzaŞermi
*
Üye No : 12798
Nerden : Kayseri
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 769
Mesaj Sayısı : 5.619
Karizma = 15653


Sadece gülüyorum..

Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular