0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz  (Okunma Sayısı: 1427 Kere Okundu.)
« : Eylül 19, 2014, 10:08:21 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6024
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36677


Çene ekleminizde bir ses duyduğunuzda mutlaka doktora başvurun. Çünkü bu durum ilerlerse çenenizi daha fazla açmakta zorlanabilir ve inanılmaz ağrılar çekebilirsiniz.Dişimiz ağrıdığında ya da dişle ilgili herhangi bir problemimiz olduğunda hemen bir diş hekimine koşarız. Oysa bazı operasyonlar diş hekimlerince değil, sadece ağız ve çene cerrahisi uzmanları tarafından gerçekleştirilebiliyor. Örneğin gömülü bir 20 yaş dişinin cerrahi operasyonla alınması ya da bazı cerrahi çene-eklem rahatsızlıklarının tedavisi gibi.
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Doğuhan Taşçı, ağız, diş ve çene cerrahisi ile ilgili operasyonlar ve cerrahi gerektiren işlemler hakkında bilgi verdi.
En çok hangi şikayetlerle doktora başvuruluyor

Dr. Doğuhan Taşçı'ya göre hastalar genellikle çene cerrahlarına; diş eksikliğine bağlı olarak çene kemiğinde erime, eksik dişlerin yerine implant uygulanması, kanal tedavisi, 20 yaş dişi, çene eklem ağrısı gibi şikayetleriyle başvuruyor.
İmplant diş eksikliği tedavisinde ilk seçenek

Dr. Taşçı, dental impalantların diş eksikliğinde en doğru ve en uygun tedavi seçeneği olduğunu söylüyor. Neden olarak, eskiden diş eksikliği tedavisinde kullanılan yöntemler olan kuron ve köprü yöntemlerinin uygulanabilmesi için sağlıklı dişlerin kesildiğini, oysa implant tedavisinde sağlıklı dişlere herhangi bir müdahalede bulunulmadığını belirtiyor.
İmplantlar %99,1 oranında başarılı

Dr. Taşçı, imlant tedavisinin başarı oranı ve kimlere uygulanabileceği sorularına şu yanıtları verdi: “Genel istatistik implantların %99,1 oranında başarılı olduğu yönündedir. İmplant çürümez ama eğer temiz bakılmazsa nasıl bir dişte diş eti iltihabı oluyorsa implantın etrafında da diş eti iltihabı oluşabilir. Diş implantları herkese uygulanabilir, sadece bazı sistemik problemli hastalarda önlemler almak gerekir. Bizim en çok çekindiğimiz hasta grubu şeker hastası olan ya da kemoterapi tedavisi gören hastalardır. Fakat bu tarz hastalıklarda da kendi sistemik durumlarını takip eden doktorlarıyla iletişime geçilerek bu hastalara da dental implantları rahatlıkla uygulayabiliyoruz.”
20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli mi

Dr. Taşçı, 20 yaş dişlerinin genellikle problem çıkardığını, bu problemlerin başlıcalarının ağız kokusu, diş eti iltihabı, çene kırıkları ve hatta o bölgede tümör ve kist oluşumu olduğunu belirtti. Ayrıca en sağlıklı 20 yaş dişi bile en azından bir önündeki dişin çürümesine neden olduğunu belirtti.
Çene eklemi ağrıları, diğer ağrılara neden olabilir

Çene cerrahlarının en sık karşılaştıkları problemlerden bir diğeri de çene-eklem rahatsızlıklarıdır. Taşçı'ya göre söz konusu rahatsızlığın iki sebebi var. Eğer alt çene ve üst çene düzgün bir şekilde kapanmıyorsa, yıllar içerisinde eklemlere dengeli yük binmediği için zamanla problem olmaya başlar. Çene eklem rahatsızlıklarının bir diğer nedeniyse travmadır. Kişi herhangi bir sebeple çene bölgesine veya yüz bölgesine bir travma almışsa, herhangi bir sebeple kronik travmalar varsa, bunlar da eklem rahatsızlığına yol açabilir.
Çene eklemlerinden çıkan sesler ne anlama gelir

Dr. Taşçı, “Çene eklemi kompleks bir yapıdır. Aslında alt çene üst çeneye değil, direkt kafa kaidesine bağlı olarak hareket eder. Ve iki kemik arasında bir yastık bulunur. Çene hareketi esnasında bu yastığın deformasyonundan dolayı bir ses gelir. Bu sesi duyan hastalarımız muhakkak çene eklemi tedavisine başlamak zorundadır. Çünkü bu durumun bir ileri seviyesi, o sesin çıktığı andan itibaren daha fazla çeneyi açamamaktır ve söz konusu durumda inanılmaz ağrılar meydana gelir" şeklinde konuştu.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz
« Posted on: Kasım 27, 2020, 11:26:21 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz e-book, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz programı, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz oyunları, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz e-kitap, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz download, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz hikayeleri, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz resimleri, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz haberleri, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz yükle, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz videosu, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz şarkı sözleri, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz msn, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz hileleri, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz scripti, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz filmi, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz ödevleri, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz yemek tarifleri, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz driverları, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz smf, Çene Ekleminizde Ses Mi Duyuyorsunuz gsm
Yanıtla #1
« : Ocak 11, 2015, 03:18:54 ÖS »
Avatar Yok

Nergül
*
Üye No : 181218
Nerden : İzmir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 45
Karizma = 0


teşekkürler Gülmek :)
Yanıtla #2
« : Ocak 11, 2015, 04:40:51 ÖS »
Avatar Yok

hanımelisi
*
Üye No : 169960
Nerden : Balıkesir
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1
Mesaj Sayısı : 1.786
Karizma = 18


bilgi paylaşımı için teşekkürler
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Çene
A - B - C
Asortik Hatun 1 957 Son Mesaj Eylül 05, 2010, 08:47:02 ÖS
Gönderen : ...hulya...
Ne Duyuyorsunuz
Serbest Kürsü.
Furkan 0 661 Son Mesaj Kasım 08, 2009, 11:09:22 ÖÖ
Gönderen : Furkan
Çene Kemiği
Biyoloji
Anqel* 0 539 Son Mesaj Ocak 27, 2012, 02:55:33 ÖS
Gönderen : Anqel*
Çene Deformiteri
Ağız ve Diş Sağlığı
Asortik Hatun 0 483 Son Mesaj Ocak 05, 2013, 05:35:16 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Üst Çene Kırıkları
Ağız ve Diş Sağlığı
Asortik Hatun 1 783 Son Mesaj Haziran 24, 2014, 01:51:16 ÖÖ
Gönderen : çiyaTheme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular