Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz  (Okunma Sayısı: 959 Kere Okundu.)
« : Temmuz 21, 2008, 07:24:29 ÖS »

By.CeZa
*
Üye No : 293
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 12191
Mesaj Sayısı : 28.686
Karizma = 150


KİTABIN ADI Büyük Kuruluşlar İnsanı Nasıl Değerlendiriyor.
KİTABIN YAZARI Jac FITZ-ENZ
YAYINEVİ VE ADRESİ Sabah Kitapçılık
BASIM TARİHİ Eylül 1999
KİTABIN YAYIM MAKSADI Araştırma

KİTABIN ÖZETİ :

Dört yıl boyunca binden fazla şirket üzerinde derinlemesine yapılan araştırmalar sonucunda insanın “değer” olarak yönetiminde en iyi ve en kalıcı uygulamaları aşağıda sıralanan on madde içerisinde özetlemek mümkündür.

Çelişkiden en iyi uygulamaya

Dengeli değer belirleme

Çekirdek bir stratejiye bağlılık

Kültür – sistem bağlantısı

Çok yönlü yoğun iletişim

Risk sahipleriyle ortaklık

İşbirliği

Yenilik ve risk

Rekabet tutkusu

Dünya üzerinde en iyi uygulamalar

ÇELİŞKİDEN EN İYİ UYGULAMAYA

Yaşam bir çelişkidir. İç içe geçmiş insanı ve finansal değerlere odaklanmış, uzun dönemli bir çekirdek stratejiye bağlılık, kültür ve sistemlerin bağlantısı yaygın ve çok boyutlu iletişim, şirket içinde ve dışında ortaklık, iyi planlanıp yönetilen risk alma ve yenilik ve sürekli gelişme dışında asla tatmin olmayan bir rekabet tutkusudur.

DENGELİ DEĞER BELİRLEME

İnsani değerler arasında güvenlik ve büyüme fırsatları verilir. Üretim değerleri kalite, hizmet ve verimliliği içerir. Finansal değerler, satışlar, pazar payı, sermaye getirisi vb. ifade edilir. Bütün değer ölçümleri sonucunda son kararı müşterilerinin verdiği gerçeğine gelir.

ÇEKİRDEK BİR STARETİJİYE BAĞLILIK

Eldeki bütün araştırmalar uzun dönemli başarının çekirdek bir staretijiye uzun dönemli bağlılık gerektirdiğini doğrulamaktadır. Bu üst düzey yönetimin, kalıcı ve kurum oluşturabilmesinin ikinci yoludur. Değerlerle staretejik bağlılık bir arada, kuruluşun üç yapısal temelinden ikisini oluştururlar. Üçüncüsüde kültürdür.

KÜLTÜR – SİSTEM BAĞLANTISI

Kültür şirket değerleri ve uzun dönemli bir staretejiye bağlılıkla birlikte bir kuruluşun temelidir. Kültür şirketin inanç sistemiyle ondan kaynaklanan davranış normlarından oluşur. Güçlü bir şirket kültürü finansal performansıda olumlu etkileyebilir. Bunu önce değerler ve inanç sistemi aracılığıyla insanlar arsında bağlantı kurarak yapar. Kültürün işletme ve idare sistemiyle bağlanıp bilinçli olarak kullanılabilecek bir gücü vardır.

ÇOK YÖNLÜ YOĞUN İLETİŞİM

Entellüktüel sermayeyi harekete geçirmek için kullandığımız yöntem iletişimdir. Verilerin ve bilgilerin değerli olabilmeleri için hareketli olmaları gerekir. İnsanlarla bilgiler iletişime girmezse hiçbir şey olmaz. İletişim merkezi bir iştir. İletişim aynı zamanda ortalıklarda, ekip çalışmasında, iş birliklerinde ve geleceğe yönelik staratejik planlamada da kritik bir değişkendir.

RİSK SAHİPLERİYLE ORTAKLIK

Ortaklıklar proje ya da programın sonuçlarının ötesinde pek çok yarar sağlarlar. Çeşitli fonksiyonlardan insanlar bir araya gelince, doğal olarak birbirleri hakkında bilgi edinir ve birbirlerinin bakış açısını takdir etmeye başlarlar. Öğrenmek ve birlikte büyümek fırsatını kazanırlar. Ufukları genişler ve hem daha verimli, hem de bir kez daha kendine güvenli bir hale gelirler.

İŞBİRLİĞİ

İşbirliği ve ortaklık yöntem açısından hemen hemen aynıdırlar. Her ikisi de kendi bölümünün dışındakilerle çalışmasını gerektirir. Başlıca fark, işbirliğinin genelde bir fonksiyon bünyesindeki disiplinler arasındaki engelleri ve yanlış anlamaları ortadan kaldırmasıdır.

YENİLİK VE RİSK

Yenilikçi bir risk kültürü oluşturmak, insanların ceza kaygısı duymadan fikirlerini denemelerine güvenmek demektir. Başarısız olduğunuz da ondan ders almalısınız , yoksa onu tekrarlamak zorunda kalırsınız. Risk ile başarısızlık ceza görmek değil, öğrenmek demek olduğunda insanlar risk alabilir. Tanıma, risk alıcı davranışları teşvik etmek için her şeyden daha etkilidir.

REKABET TUTKUSU

Sürekli gelişme asla tatmin olmamanın kurumsal bir değer haline getirilmesinden güç alır. Bu Bham’lerin kültürünün bir parçasıdır. Bütün süreçlerin her zaman gözden geçirilebileceğini ve geçirilmesi gerektiğini herkes bilir. Bu sürekli gelişme baskısı, maliyet kısıntısı, verimlilik artışı, kalite yada hizmet gibi konularda küçük ya da büyük, ama sürekli bir iyileşme sağlar. Lider olduğunuzda pazarı, kendi güçlü olduğunuz noktalara göre biçimlendirebilirsiniz. Bu da sürekli arayı açmanıza yarar.

DÜNYA ÜZERİNDE EN İYİ UYGULAMALAR

İnsan kaynakları, doğrudan maliyet düşüşlerinin yanı sıra personel sorunlarının sayısında da bir düşüş beklemektedir. Artan idari faaliyete oranla personel ilişkilerine daha çok zaman ayrılmaktadır.

Zaman kullanım uygulamasının etkinliğinin yanıtı ortadadır. Eğer bu uygulama insan kaynaklarında etkili bulunmasaydı, bütün kurumsal hizmetler bölümünü kapsayacak biçimde genişletilmezdi. Etkinlik az düzeyde ölçülebilir. Maliyet yönetimi, hizmet gelişimi ve personel memnuniyetidir.

Link
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2010, 12:59:59 ÖS Gönderen : SmBRN »

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 10:33:09 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz e-book, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz programı, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz oyunları, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz e-kitap, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz download, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz hikayeleri, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz resimleri, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz haberleri, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz yükle, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz videosu, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz şarkı sözleri, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz msn, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz hileleri, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz scripti, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz filmi, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz ödevleri, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz yemek tarifleri, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz driverları, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz smf, Büyük Kuruluşlar Insanı Nasıl Değerlendiriyor - Jac Fitz-enz gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Burs Veren Kuruluşlar « 1 2 3 4 5 »
Üniversiteler
iBRaHiMiNe 49 17191 Son Mesaj Aralık 02, 2015, 11:34:50 ÖS
Gönderen : Nergül
Atatürk'ün Kurduğu Kurum Ve Kuruluşlar
Atatürk Köşesi
Hephaestus 2 859 Son Mesaj Nisan 29, 2012, 12:15:42 ÖS
Gönderen : Liza
Özürlülere Hizmet Veren Kurum Ve Kuruluşlar
Engelliler Forumu
-o_o-GökhaNur-o_o- 0 979 Son Mesaj Mart 07, 2012, 01:01:05 ÖS
Gönderen : -o_o-GökhaNur-o_o-
Atatürk'ün Kurduğu Kuruluşlar
Atatürk Köşesi
pineapple 0 484 Son Mesaj Mayıs 06, 2013, 07:12:48 ÖS
Gönderen : pineapple


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular