Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf  (Okunma Sayısı: 124 Kere Okundu.)
« : Haziran 06, 2018, 12:04:53 ÖS »
Avatar Yok

BaRaNwEb
*
Üye No : 243769
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 65
Mesaj Sayısı : 74
Karizma = 0


Gündüz Vassaf tarafından yazılan Boğaziçi’nde balık kitap özeti çeşitli öykülerden oluşuyor. Kent yaşamını bilmeyen insanların yaşadığı bir şehir olarak kabul ettiği İstanbul’u bu kez Boğaz’ın derin sularından anlatıyor. İçinde öyküler ve şiirler bulunan bu kitap mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yerini alıyor. İnsan hakları kadar şehir haklarının da olduğunu savunan yazar İstanbul katliamının bir son bulması gerektiğini savunuyor.

Gündüz Vassaf Boğaziçi’nde balık kitap özeti ile okuyucuyu dokuz farklı öyküyle buluşturuyor. Hayvan esas alınarak yazılan kitap sayısı çok az hele balıkla ilgili kitap yok denecek kadar az diyen yazar insanın kendine olan düşkünlüğünün hiçbir canlının yaşamasına olanak vermediğini vurguluyor. İstanbul’un bir katliam kenti olduğunu ve insanın bu kente verdiği zararın ölçülemeyeceğini söylüyor.


 
Kent yaşamını bilmeyen ve kent kurallarını hiçe sayan insanların yarattığı tahribatın geri dönülemez seviyelere ulaştığını vurguluyor. Tarih boyunca en çok fethedilmek istenen şehir konumunda olan İstanbul’un bizim ellerimizde yok olma sürecini öyküleri ile anlatıyor. Siyasi rantın çekiciliği ile gözü para bürümüş insanların bir beton yığınına çevirdiği kent can çekişiyor. Sadece kente değil denize verilen zararın boyutlarını ve Boğaz’da balık yaşamının nasıl sona erdiğini etkili bir dille anlatıyor.

Gündüz Vassaf tarafından kaleme alınan Boğaziçi’nde balık kitap özeti içinde yer alan öykülerle, şiirlerle ve ressamlara ait resimlerle okuyucuyu bambaşka bir boyuta taşıyor. Kitabın içinde yer olan öyküler okuyucunun İstanbul’a boğazın derin sularından baktırmayı amaçlıyor. İnsanlığın bugünlere nasıl geldiği ve nasıl olup da bu kadar vahşileştiği kitabın ana teması.

İnsanların içinde yaşadığı kente düşüncesizce verdikleri zarar ve siyasetin son halinin ne kadar içler acısı olduğunu vurguluyor. Kente sahip çıkmak isteyen insanların itilip kakılmasını, diğer insanların ise duyarsızlığını işliyor. İstanbul’u İstanbul yapan Boğaziçi’nin katledilmesine seyirci kalındığını anlatıyor.


 
Bir zamanlar Boğaziçi’nde yaşayan balıklar hakkında bilgi veriyor ve balıkların yok oluşunu anlatıyor. Fethedildim, Yağmalandım, Nice donanma demir attı sularımda, Gelen giden bayrak dikti topraklarıma, Bayrağım yok, Dinim yok, Sadakat aramayın bende, Biri gider öteki gelir ben kalırım kitapta yer alan ve “balık sırtı” diye tanımlanan öyküler. İnsanoğlunun her yeri fethetme arzusunun yol açtığı vahim durum ve bir kentin nasıl yok edildiği Boğaz’da yaşayan balıkların gözünden anlatılıyor. Kitap kendini Boğaz’ın derin sularında, bir balığın gözüyle İstanbul’a bakabilme cesareti gösterebilecek insanlar için yazılmış.

Kitaptaki öyküler gerçek üstü olarak tanımlanabilir. Öyküler insanların ihtiraslarını hicvediyor ve şiirlerle, resimlerle tamamlanıyor. Komet, Balkan Naci İslimyeli, Argun Okumuşoğlu ve Mehmet Güleryüz bu kitap için özel resimler çizmiş. Ayrıca kitapta Oktay Anılanmert, Ali Arif Ersen ve Şiir Özbilge resimleri de var. Yazar okurun gerçekle düş arasında gidip gelmesini sağlayacak bir kurgu yapmış ve bu kurgu ile gerçekleri görmesini amaçlamış.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.093


View Profile
Re: Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf
« Posted on: Şubat 16, 2019, 04:23:58 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf e-book, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf programı, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf oyunları, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf e-kitap, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf download, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf hikayeleri, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf resimleri, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf haberleri, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf yükle, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf videosu, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf şarkı sözleri, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf msn, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf hileleri, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf scripti, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf filmi, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf ödevleri, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf yemek tarifleri, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf driverları, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf smf, Boğaziçi’nde Balık Kitap Özeti – Gündüz Vassaf gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
70 Kitap Özeti ( Önbilgi )
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
iBRaHiMiNe 5 1583 Son Mesaj Ağustos 01, 2010, 02:03:51 ÖS
Gönderen : Anqel*
Filler De Hatırlar Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
Musty* 0 679 Son Mesaj Temmuz 25, 2008, 10:29:24 ÖÖ
Gönderen : Musty*
Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 670 Son Mesaj Eylül 03, 2010, 03:10:24 ÖS
Gönderen : Hephaestus
Kar - Orhan Pamuk Kitap Özeti
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
kFi 1 798 Son Mesaj Temmuz 01, 2010, 02:06:31 ÖS
Gönderen : Anqel*
Yerel Yönetimler Tüm Kitap Özeti
AÖF 4. Sınıf Ders Notları
Asortik Hatun 0 517 Son Mesaj Temmuz 29, 2013, 02:44:52 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular