Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü  (Okunma Sayısı: 199 Kere Okundu.)
« : Haziran 25, 2015, 01:43:52 ÖS »
Avatar Yok

Bendis
*
Üye No : 140261
Yaş : 30
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 3309
Mesaj Sayısı : 8.500
Karizma = 14451
Birleşmiş Milletler (BM) Kamu Hizmetleri Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye, "Kamu Hizmetlerinde Yeniliği Geliştirmek ve Teşvik Etmek" amacıyla dünya genelinde verilen ödüllerde birincilik ödülüne layık görüldü.

Birleşmiş Milletler, Kamu Hizmeti Forumu kapsamında 18 ülkeden 22 kuruluş arasından ödüle layık görülen ülkeleri açıkladı.

Buna göre, Türkiye, Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD), Afet Geçici Kent Yönetim Sistemi (AFKEN) projesiyle "Kamu Hizmeti Sunumunun Geliştirilmesi" kategorisinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

BM Ekonomik ve Sosyal İşler Dairesi (UNDESA) sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Wu Hongbo, yaptığı açıklamada, "Ödüller, dünyanın dört bir yanında vatandaşlara daha iyi hizmet götürmeye ve insanların hayatlarını iyileştirmeye yönelik birçok yaratıcı girişime vurgu yapıyor. Etkin kamu yönetiminin en iyi örneklerinin uluslararası platformlara taşınmasını sağlıyor" dedi.

Farklı kategoriler arasında değerlendirilen projeler arasında Tayland’da riskli hamilelik yaşayanların sağlık hizmetlerinden daha kolay yararlanması, Endonezya’da marjinalleştirilmiş kesimlere hizmetlerin arttırılması, İspanya ve Fransa’da toplumsal cinsiyet eşitliği, Filipinler’de özel ihtiyaçları olan gençlere yönelik eğitim, Hindistan’da hijyen tuvaletlere erişimin arttırılması, Güney Kore’de yoksul kesimlere güneş enerjisi sağlanması, Etiyopya’da konut yapımı gibi projeler yer alıyor.

Kolombiya’nın Medellin şehrinde bugün,  "2015 Sonrası Kalkınma Gündeminin Hayata Geçirilmesinde Yaratıcı Kamu Hizmetleri" teması ile başlayan forum, yarınki ödül töreniyle son bulacak.

Üç gün sürecek forumun, hükümet yetkilileri ve ilgili diğer taraflara tecrübelerini ve en iyi uygulamalarını paylaşacakları bir ağ oluşturma imkanı da sağlayacağı ifade ediliyor.

Dünya genelinden bakan, üst düzey bürokrat, sivil toplum temsilcisi, akademisyen, özel sektör, bölgesel ve uluslararası kuruluşlardan yaklaşık 800 katılımcı forumda bir araya geliyor. Forumda oturumların yanı sıra çalıştay ve uzman grup toplantıları, sergiler ve çalışma gezileri gibi etkinlikler de yer alıyor.

UNDESA’nın BM Kalkınma Programı (UNDP) ve BM Kadın Birimi (UN Women) ile ortaklaşa düzenlediği forum ve ödül törenine Kolombiya ev sahipliği yapıyor. Ödül alan diğer ülkeler ise şöyle:

Birincilik ödülleri: Türkiye, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ekvator, Estonya, Güney Kore, Hindistan, İspanya, Kenya, Meksika, Singapur, Tayland.

(AA)
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.149


View Profile
Re: Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü
« Posted on: Şubat 28, 2020, 09:02:16 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü e-book, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü programı, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü oyunları, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü e-kitap, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü download, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü hikayeleri, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü resimleri, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü haberleri, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü yükle, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü videosu, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü şarkı sözleri, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü msn, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü hileleri, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü scripti, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü filmi, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü ödevleri, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü yemek tarifleri, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü driverları, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü smf, Bm'den Türkiye'ye 'birincilik' Ödülü gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Nobel Ödülü
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
*GeLinCiKk 3 1033 Son Mesaj Mayıs 08, 2008, 10:54:21 ÖS
Gönderen : Sahin07
Fizik Nobel ödülü
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
*GeLinCiKk 6 1619 Son Mesaj Eylül 25, 2008, 11:41:54 ÖÖ
Gönderen : Asortik Hatun
Nobel Edebiyat Ödülü
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
*GeLinCiKk 3 807 Son Mesaj Mayıs 08, 2008, 10:53:58 ÖS
Gönderen : Sahin07
Nobel Barış Ödülü
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
*GeLinCiKk 3 726 Son Mesaj Mayıs 08, 2008, 10:54:11 ÖS
Gönderen : Sahin07
''biyolojik Mayın Tespit Sistemi''ne Birincilik
Bilim - Teknoloji ve Bilim Adamları
By.CeZa 0 477 Son Mesaj Kasım 16, 2008, 03:47:33 ÖÖ
Gönderen : By.CeZa


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular