Duyurular
Covid-19 ( Korona ) Virüsü nedeniyle siteye giriş-çıkış 'lar da ellerinizi en az 20 saniye yıkamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ciddiye ALIN.

Webcanavari.NET Yönetimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Biz Nice Zalimler Gördük..  (Okunma Sayısı: 841 Kere Okundu.)
« : Ekim 06, 2009, 04:34:19 ÖS »
Avatar Yok

Mavi_Kiyamet
*
Üye No : 26505
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 12252
Mesaj Sayısı : 47.787
Karizma = 55161


• Sadece içinizden zulmedenlere erişmekle kalmayacak olan bir azaptan sakının ve bilin ki Allah azabı çetin olandır. (Enfal 8/25)
Biz Nice Zalimler Gördük...
• Onlar bir tuzak kurdular. Farkında değillerken Allah da bir tuzak kurdu. Bak onların tuzaklarının sonucu nasıl oldu: Biz onları ve kavimlerini topyekûn helâk ettik. İşte zulümleri yüzünden harabeye dönmüş evleri! Şüphesiz bunda bilen bir kavim için bir ibret vardır. (Neml 50-52)

• Eğer Allah insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler ne de öne geçebilirler. (Nahl 16/61)

• İşte biz kazanmakta oldukları günahlar sebebiyle zalimlerin bir kısmını diğer bir kısmına böyle musallat ederiz. (En’am 6/129)

• Nice memleketleri helâk ettik. Onlara azabımız gece uykusuna dalmışken yahut gündüz istirahat hâlinde iken gelmişti. Azabımız kendilerine geldiğinde “(Biz bunu hak ettik.) Gerçekten biz zalimler olmuştuk” demekten başka söyleyecekleri kalmamıştı. (A’raf 7/45)

• Sakın Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.(İbrahim 14/42)

• Halkı zulmetmekteyken helâk ettiğimiz böylece duvarları çökmüş çatılarının üzerine yıkılmış nice memleketler nice kullanılmaz kuyular nice muhteşem saraylar vardır! Zalim oldukları hâlde mühlet verdiğim sonra da kendilerini azabımla yakaladığım nice memleket halkları vardır. Dönüş yalnız banadır. (hac 22/4548)

• ve askerleri yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladılar ve gerçekten bize döndürülmeyeceklerini sandılar. Biz de onu ve askerlerini yakaladık ve onları denize attık (Orada boğuldular). Zalimlerin sonunun nasıl olduğuna bak! Biz nimetler içinde şımaran nice memleket halkını helâk etrmişizdir. İşte kendilerinden sonra içlerinde pek az oturulmuş yurtları! (O yurtlara) biz varis olduk biz. Rabbin ülkelerin merkezî yerlerine kendilerine âyetlerimizi okuyan bir peygamber göndermedikçe oraları helâk edici değildir. Zaten biz halkları zalim olmadıkça memleketleri helâk etmeyiz. (Kasas 28/39405859)

• Zulmedenleri o korkunç uğultulu ses yakaladı da yurtlarında diz üstü çökekaldılar. Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez. (Hud 11/67113)

• Biz onlardan önce kendilerinden daha zorlu nice nesilleri helâk ettik de ülke ülke dolaşıp kaçacak delik aradılar. Kaçacak bir yer mi var? (Kaf 50/36)

• Zalimler hangi devrilişle devrileceklerini görecekler. (Şu’ara 26/227)

Şimdi soralım vicdanlara; firavun ordularını denizde boğan adili mutlak bu asrın firavni güçlerini helak edemezmi? Nemrut ordularını sivrisineklerle Ebrehe ordularını ebabil kuşlarıyla helak eden kadiri mutlak bu asrın zalimlerini cezalandıramazmı?...

Şu hadisi şerif tüm zalimlerin kulağına küpe olsun. “mazlumun bedduasında korkun. Zira onunla Allah (cc) arasında perde yoktur.”

Zafer yakındır Allah'ın izni ile..

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 314.021


View Profile
Re: Biz Nice Zalimler Gördük..
« Posted on: Nisan 06, 2020, 01:29:25 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Biz Nice Zalimler Gördük.. e-book, Biz Nice Zalimler Gördük.. programı, Biz Nice Zalimler Gördük.. oyunları, Biz Nice Zalimler Gördük.. e-kitap, Biz Nice Zalimler Gördük.. download, Biz Nice Zalimler Gördük.. hikayeleri, Biz Nice Zalimler Gördük.. resimleri, Biz Nice Zalimler Gördük.. haberleri, Biz Nice Zalimler Gördük.. yükle, Biz Nice Zalimler Gördük.. videosu, Biz Nice Zalimler Gördük.. şarkı sözleri, Biz Nice Zalimler Gördük.. msn, Biz Nice Zalimler Gördük.. hileleri, Biz Nice Zalimler Gördük.. scripti, Biz Nice Zalimler Gördük.. filmi, Biz Nice Zalimler Gördük.. ödevleri, Biz Nice Zalimler Gördük.. yemek tarifleri, Biz Nice Zalimler Gördük.. driverları, Biz Nice Zalimler Gördük.. smf, Biz Nice Zalimler Gördük.. gsm
Yanıtla #1
« : Ekim 06, 2009, 06:40:23 ÖS »

Anqel*
*
Üye No : 21465
Nerden : Yurt Dışı
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5209
Mesaj Sayısı : 17.797
Karizma = 50130


Güzelmişş Paylaşim için teşekkürler.

WebCanavari
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Rihanna, Hande'yi Taklit Mi Etti ? Bugünleride Gördük...
Televizyon & Radyo & Magazin
Elysa Cornelia. 3 973 Son Mesaj Ağustos 07, 2012, 03:36:33 ÖS
Gönderen : Rose Sun Black
Neler Gördük Biz? - Engin Köklüçınar
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 339 Son Mesaj Eylül 05, 2014, 12:44:59 ÖÖ
Gönderen : sanane_61


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular