0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun  (Okunma Sayısı: 2636 Kere Okundu.)
« : Ocak 24, 2008, 05:03:17 ÖS »
Avatar Yok

MizantRopi
*
Üye No : 1244
Nerden : Ankara
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 331
Mesaj Sayısı : 2.889
Karizma = 1311


İçimizde bulunan en güzel şey sevgidir.İnsanları, hayvanları,doğayı,yaşlıları... ve en önemlisi hayatı sevmeliyiz.Hayattta büyük mutluluklar beklersek çok az mutlu oluruz.
Beğenmediğimiz huylarımızı değiştirmeliyiz,yapamıyorsak bunları kabul etmeliyiz.Kötülüklerin yer aldığı dünyamızda,sevgiye neşeye ve mutluluğa çok ihtiyacımız olacaktır.

Herkes çok güzel olamaz.Kendine özen gösteren bakımlı kişiler, dış güzellik denilince akla gelirler.Güzel olmak irade ve disiplin ister.Biraz kurallara uyarsak, kendi kendimize alışkanlık ediniriz.
1-Temiz olmak 2-Ortalama 8 saat uyumak 3-Düzgün, dinç ve kilo sorunu olmaması için egzersiz.
4-Düzenli beslenmek 5-Sigara içmemek 6-Saçlarımıza özen göstermek 7-Temiz olmak ve güzel bir koku sürmek 8-Cilt bakımı 9-Giyimimize özen göstermek 10-Gülümsemek

Çaba gösterirsek odamızı hayalimizdeki bir oda şekline getirebiliriz.Eğer çaba gösterip odamızı değiştirirsek,odamızda severek çalışır,düşlere dalıp kendi odamızda huzur buluruz.

Aldığımız şeyleri yerine koymalıyız,annemize arada sırada yardım etmeli,telefonla uzun uzun konuşmamalı,yüksek sesle müzik dinlememeliyiz.Birbirimize saygılı bir şekilde hitap etmeliyiz,lütfen vb. sözleri çok kullanmalıyız.Söylediklerimize dikkat etmeliyiz,konuklara hoşgörülü davranmalıyız,tutumlu olmalıyız,önemli günleri unutmamalıyız.

İlk izlenimlere önem vermeliyiz.Birisiyle tanışırken gülümseyin.

Yeni girdiğimiz toplulukta din ve politika tartışmalarına girmek.Bir şey istediğimizde lütfen, istediğiniz verildiğinde teşekkür ederim demek gerekir.Güzel konuşmak için sözcük dağarcığını geliştirmek,vurgulara dikkat ederek ve tane tane konuşmak gereklidir.
Karşımızdaki kişinin konuşma hataları olursa onları düzeltmemeliyiz.Nasıl olduğumuz sorulduğunda gerçek anlamda uzun uzun anlatmamalıyız.Kısaca iyiyim demeliyiz.
Konuşanın sözü bitene dek dinlemeliyiz,sözünü kesmemeliyiz.Dinlemeyi öğrenirsek pekçok şeyi zahmetsizce öğreniriz.

Telefonla arayan kimse,önce kendini tanıtmalıdır.Bir numarayı arıyorsak, söze numarayı sorarak başlamalıyız.Konuşamıyacak durumda isek kısa bir açıklama yapıp,daha sonra arayacağımızı söyleyip telefonu kapatmalıyız.
Telefonda gülümseyerek konuşmalıyız.Telefon mesajlarının olduğu bir yer oluşturmalıyız.Önemli telefon numaralarını açıkça görülebilecek biçimde yapıştırmalıyız.Evde yanlız olduğumuzda tanımadığımız biri aradığında, adımızı soyadımızı, evde yalnız olduğumuzu söylememeliyiz,küçük bir yalan söyleyebiliriz.

Gençler,büyüklerine daima yol vermelidir ve kapıyı tutmalıdır.Elimizdeki çöpleri yerler atmamalıyız.Sinemaya vaktinde gitmeleyiz,eleştirileri film sonrası söylemeliyiz.Tiyatroyada erken gitmleyiz.Plaj ve piknikte yeri seçerken oturan insanların yanına oturmamalıyız.Piknikteyim diye sofra kurallarını uymamazlık yapmamalıyız.Ayrılırken çöpleri toplayıp çöp kutusuna atmalıyız.Maçlarda en rahat
giysilerimizle gitmeli ve ilkel davranışlarda bulunmamalıyız.

Hafta sonu gezilerinde bu kuralları uygulamalıyız.1-Davet edilirsek eli boş gitmemeli,evin kurallarına uymalı ve sabhalrı günaydın der, hatırlarını sormalı, yardım teklif etmeli ve nezaket sözcüklerini bol kullanmalıyız.

Armağan vermek güzel bir duygudur.Hediyeyi alırken alıcağımız kişinin beğenisine göre seçmeliyiz.Hediye konusunda hep alıcı veya verici değil hem alıcı hem verici olmalıyız.

Hobi bilinçli bir çaba ister.Hobiler yaşantımıza zevk ve farklılık katar.Hobimize gerekli çabayı gösterimiyor ve öylesine yapıyorsak bu hobi değildir.

Arkadaşlarımızı görünce mutlu oluruz.Arkadaşlarımız yaşantımız ilerledikçe artar.Bütün bu dostluklar insanoğlunun kişiliğini göterir.Eski arkadaşlarımızdan kopmamalıyız.Bazen bir iki tane kötü arkadaşlarımız çıkabilir ama onlardan bir süre sonra onlarla arkadaşlığımızı kesmeliyiz.

Yeni arkadaşlar edinirken bunlara dikkat etmeliyiz.Saçlarımız,elleriniz giysileriniz temiz ve düzgün olmalıyız, hoşgörülü olmalıyız.Sınıftaki arkadaşlarımızı gülümseyerek selamlamalıyız, Arkadaşlarımızla konuşurken onları gerçekten dinlemeli ,sorun ve anlattıklarına ilgi duymalıyız,okulun tiyatro vb. koluna yazılmalıyız,arkadaş olmak istediğimiz kişilere yakın ama boğucu olmadan yaklaşmalıyız.

Kendini seven kişilinin diğerlerine de sevgi ve huzur verir.Henüz arakadaş edinmemiş bir genç için seçtiği arkadaşlarının tutumu çok önemlidir.Kız ve erkek arkadaşlığı bizlere evinizde öğretilen doğrular
ve yanlışlar doğrultusunda davranmalıyız.Tereddüte düşersek bir büyüğümüze veya aklını beğendiğimiz
bir arkadaşımıza söylemeliyiz.Kendimizi sevmeli ve saymalıyız.

Zamanı esneterek kullanmak için bunlara dikkat edilmelidir.Plân yapmak, not almak ,önemli ve önemsiz işleri birbirinden ayırmalıyız,iş bölümü yapmalıyız, bir iş için kesintisiz bir zaman ayırmalıyız,her gün kendimize dinlenme zamanı ayırmalıyız,işlerimizi son zamana bırakmamalıyız.

Herkes başarısız olmaktan korkar.Oysa asıl başarısızlık hareketsiz kalmak ve her şeyi sürekli ertelemek-
tir.Başarısızlıkları başarıya dönüştürmek elimzdedir.Her başarısızlığı başarıya bir adım daha olarak algılar-
sak başarılarımız da kendi bilek gücümüzle yaptığımız için mutlu oluruz.

Mutluluk sürekli değişen ufak tefek zevkler,renkler ve olaylardan oluşmaktadır.Mutlu olmak için çok başarılı olacağım derken, arkadaşlarımızı ihmal etmemeliyiz.Mutluluk tüm bunların farkına varabilmek,
bilincinde olmak ve hayatın güzellikleridir.
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2010, 02:33:11 ÖS Gönderen : SmBRN™ »
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 275.613


View Profile
Re: Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun
« Posted on: Kasım 28, 2020, 10:06:48 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun e-book, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun programı, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun oyunları, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun e-kitap, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun download, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun hikayeleri, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun resimleri, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun haberleri, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun yükle, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun videosu, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun şarkı sözleri, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun msn, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun hileleri, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun scripti, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun filmi, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun ödevleri, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun yemek tarifleri, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun driverları, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun smf, Bir Pırıltıdır Yaşamak - Ipek Ongun gsm
Yanıtla #1
« : Nisan 14, 2008, 05:31:35 ÖS »

mer_ve_g
*
Üye No : 1499
Yaş : 27
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 357
Mesaj Sayısı : 4.269
Karizma = 592


paylaşım için teşekkürler )=
Yanıtla #2
« : Mayıs 06, 2008, 06:32:11 ÖS »
Avatar Yok

*GeLinCiKk
*
Üye No : 2580
Yaş : Yok
Nerden : Rize
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 1966
Mesaj Sayısı : 12.263
Karizma = 28326


teşekkürler...
Yanıtla #3
« : Mayıs 10, 2008, 02:23:21 ÖÖ »
Avatar Yok

Musty*
*
Üye No : 2609
Yaş : 28
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 2624
Mesaj Sayısı : 16.848
Karizma = 50


paylaşım için Sağol.

Y.
Yanıtla #4
« : Mayıs 15, 2008, 09:24:09 ÖS »

BbuSHhHeE
*
Üye No : 1446
Yaş : 30
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 130
Mesaj Sayısı : 4.553
Karizma = 12372


bu kitap süper ya =)) tŞkler
Yanıtla #5
« : Mayıs 04, 2014, 02:30:10 ÖÖ »
Avatar Yok

orange
*
Üye No : 179556
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 0
Mesaj Sayısı : 4
Karizma = 0


Çok beğendiğim bir kitaptı. Paylaşım için teşekkürler Gülmek :)
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Ipek Ongun - Yaş Onyedi
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
By.CeZa 5 4673 Son Mesaj Ekim 07, 2015, 03:48:37 ÖS
Gönderen : aysemiha
Ipek Ongun « 1 2 »
Serbest Kürsü.
kübirix 19 7954 Son Mesaj Aralık 02, 2013, 09:05:03 ÖS
Gönderen : Setsuna
Ipek Ongun - Bir Genç Kızın Gizli Defteri « 1 2 3 »
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
Yıldızım 25 6686 Son Mesaj Ocak 29, 2016, 07:45:18 ÖS
Gönderen : Blackworld
Yıllar Sonra - Ipek Ongun
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
sanane_61 0 915 Son Mesaj Eylül 29, 2014, 11:17:44 ÖS
Gönderen : sanane_61
Ipek Ongun
Kim, Kimdir ?
Tourniquet 0 647 Son Mesaj Eylül 25, 2015, 10:51:35 ÖS
Gönderen : TourniquetTheme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular