Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı  (Okunma Sayısı: 400 Kere Okundu.)
« : Kasım 29, 2014, 04:18:45 ÖS »

imge34
*
Üye No : 117785
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 6025
Mesaj Sayısı : 10.493
Karizma = 36676


Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı Arnavutköy Belediyesi “Aileye Destek, Eğitime Destek” sloganıyla başlattığı yardım kampanyasında; üniversiteyi kazanmış ve üniversitede eğitim hayatına devam eden bin 700 öğrencinin ailesine, maddi destekte bulunuyor.

Arnavutköy Belediyesi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yaptığı eğitim yardımlarının yanı sıra üniversiteyi kazanmış ve üniversite eğitimine devam eden öğrencilerin ailelerine; yardım ederek, eğitime tam destek sunuyor.


“Aileye Destek, Eğitime Destek” Arnavutköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sonucunda, Arnavutköy İlçesi’nden il içi ve il dışında eğitim hayatına devam eden bin 700 üniversite öğrencisinin ailesine, eğitim yardımında bulunuyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından banka hesaplarına yatırılacak yardım desteğinin; ilk ödemesi yapılmaya başlanırken, 2. ödemesi ise Mart Ayı sonunda yapılacak.

Arnavutköy Kapalı spor Salonu’nda gerçekleştirilen üniversite öğrencilerinin ailelerine destek programında konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “ Aslında yerel yönetim, halkıyla iç içe olan yönetimdir. Vatandaşlar, seçilmişlerle bir arada olmalı ve mutluluklar ile hüzünleri paylaşmalıdır. Arnavutköylüler olarak bizler büyük bir aileyiz. Zor günlerimiz oldu. Bundan sonra güzel günlerimiz olacak. bugün burada geleceğimizi etkileyecek bir çalışmanın içerisindeyiz. Yavrularımızın geleceğini etkileyecek; ailelerimize ve öğrencilerimize katkısı olacak bir husus için bir araya geldik. Çağ çok değişiyor. Çok ciddi anlamda dünya gelişiyor. Buna bağlı olarak ülkemiz de gelişiyor. Bilgi ve teknoloji çağında, çocuklarımızın çok daha iyi şartlarda yetiştirilmesi gerekiyor. Tabi ki iyi şartlarda yetiştirmek için imkânlar sağlamak ve bu imkânlarla beraber onların daha başarılı olarak hayata atılmalarını temin etmemiz gerekiyor” dedi.

Başkan Baltacı: “Eğitim Seviyemiz Artırmalıyız” Başkan Baltacı: “Biz gençlerle yan yana geldiğimiz zaman hep şunu ifade ediyorum. Vakitlerimizi boşa geçirmeyelim. Donanımlı insanlar olarak hayata atılalım. Zira dönem şartları gerçekten acımasız. Bugün Türkiye genelindeki eğitim ortalaması maalesef ortaokul düzeyinde. Bu eğitim ortalamasını mutlaka yükseltmemiz gerekiyor. Mutlaka üniversite bitirmeli ve yetenekli etkin insanlar olarak hayata atılmalısınız diyorum. Bizlerde çocuklarımızın hayata daha iyi atılması için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Arnavutköy’de ciddi sayıda genç nüfus var diyen Başkan Baltacı: “ Bu genç nüfusun önemli bir kısmı ortaokul, lise ve üniversitede eğitimlerine devam ediyor. Genç nüfusumuza yapacağımız en büyük yatırım, eğitim seviyemizi artırmak olacak. Bunun içinde ilçemizde milli eğitim camiamızı güçlendiriyoruz. Okullarımızın imkânlarını artırıyoruz. Öğrencilerimizin okul eğitimlerine destek verecek, ARGEM eğitim birimlerimizi kurduk. Öğrencilerimiz, okul eğitimlerinin yanında sosyal alanda da kendi becerilerini ARGEM kurumlarımızda geliştirebiliyorlar. Sosyal alanda ve okul derslerine yönelik eğitimlerinin yanında; hem milli hem manevi değerlerimiz öne çıkaracak eğitimler vermeye gayret ediyoruz. ARGEM şubelerimizde on bin kayıtlı öğrencimiz var. 4 bin öğrencimiz ise aktif olarak, ARGEM kurumumuzdan eğitim alıyor” şeklinde konuştu.

Başkan Baltacı: “ Bu Yıl Eğitim Yardımını Artırdık” Üniversite okuyan öğrencilerin ailelerine yaptığımız yardımı, bu sene de artırarak devam ettik diyen Başkan Baltacı: “ Birkaç senedir devam ettiğimiz çalışmamızı bu yıl daha nitelikli hale getirdik. Şükürler olsun ben sayıyı görünce mutlu oldum. Çünkü geçen sene biz bin civarında öğrencimize destek olabilmiştik. Çünkü müracaat o civardaydı. Bu yıl çok şükür bin 700 civarında olmuş. Biz de müracaatlara olumlu cevap vermişiz. Demek ki Arnavutköy her geçen gün eğitim anlamında; daha çok gelişen, daha çok eğitimli insanın olduğu yer olmaya devam ediyor” diye ifade etti.

Her şeyin en güzeline çocuklarımızın layık diyen Başkan Baltacı: “ Ama âcizane bir kardeşiniz olarak çocuklarımızı çift kanatlı olarak yetiştirelim. Bir yandan bu dünyasını kurtarırken diğer yandan da ahiretlerini kurtarmak için çalışsınlar. Samimi güzel insanlar olarak; milletine, memleketine, devletine faydalı bireyler olarak hizmette bulunsunlar” diyerek konuşmasını tamamladı.

imgenin şiddetiyle çoğalır anlam
parçalana parçalana

geçtiğimiz yollardan

onca yaprak düşer
birkaç şiir kalır yalnızca
o derin ağaçlardan

kendi sesimize uyandığımız rüyalarda "Murathan Mungan"
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.148


View Profile
Re: Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı
« Posted on: Aralık 09, 2019, 09:04:16 ÖS »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı e-book, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı programı, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı oyunları, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı e-kitap, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı download, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı hikayeleri, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı resimleri, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı haberleri, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı yükle, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı videosu, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı şarkı sözleri, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı msn, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı hileleri, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı scripti, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı filmi, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı ödevleri, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı yemek tarifleri, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı driverları, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı smf, Bin 700 Aileye Eğitim Yardımı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
65 Aileye Yardım
Güncel Haberler
Salvatore 1 528 Son Mesaj Eylül 13, 2009, 06:34:31 ÖS
Gönderen : -LoSS AnGeL-
Mardin'de 4 Bin Aileye Kömür Yardımı Yapıldı
Güncel Haberler
Salvatore 3 624 Son Mesaj Kasım 07, 2009, 07:30:11 ÖS
Gönderen : -LoSS AnGeL-
Aileye Yardım Edin
Beyin Fırtınası
panaromic 0 706 Son Mesaj Şubat 29, 2012, 08:07:37 ÖS
Gönderen : panaromic
Günahın Aileye Yansıması
Masal ve Hikayeler
sanane_61 0 431 Son Mesaj Ekim 09, 2013, 07:30:05 ÖS
Gönderen : sanane_61
Neslişah Aileye Girdi
Televizyon & Radyo & Magazin
sanane_61 2 513 Son Mesaj Ocak 30, 2014, 09:39:00 ÖS
Gönderen : Burc_


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular