Duyurular
WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
WeBCaNaVaRi Toolbar'ı Kurdunuz mu ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak  (Okunma Sayısı: 457 Kere Okundu.)
« : Şubat 03, 2010, 07:00:19 ÖS »

-LoSS AnGeL-
*
Üye No : 12693
Nerden : Tekirdağ
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5276
Mesaj Sayısı : 23.373
Karizma = 45516


3G+ teknolojisi ile hız kazanan “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi, 500.000 gence ulaşarak bilgi teknolojileri eğitim programlarında önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye Vodafone Vakfı’nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat için Gençlik Derneği ile başlattığı “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi ilk günden bu yana 500.000 gence ulaşarak başarısını kanıtladı.

Türkiye’nin genç potansiyelini harekete geçirmeyi ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde gençlerin daha etkin rol almasını amaçlayan proje, dünyanın mobil iletişim lideri Vodafone’un 3G+ teknolojisi ile ivme kazanıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı’nın “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi, nüfusun yarısının genç bireylerden oluştuğu ülkemizde, yeni teknolojilere adapte olmak ve bilgiye yurdun en ücra köşelerinden bile hızlı bir şekilde erişmek isteyen gençlere benzersiz bir olanak sunuyor. Proje kapsamında WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.bilgitoplumu.net
adresi üzerinden verilen Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası eğitimi (ECDL) ile 1 milyon gencin bilgi teknolojileri konusunda eğitilmesi ve ileride meslek hayatına daha avantajlı olarak başlaması hedefleniyor.


50 ilde gönüllü olarak çalışan Bilişim Elçileri ile bilişim teknolojilerinin gençler arasında yaygınlaştırılmasının amaçlandığı projede, sosyal ve fiziksel dezavantajlı gençlerin sosyal hayata entegre olması ve bilgi işlem teknolojileri alanındaki istihdam boşluğunun doldurulması planlanıyor. Projenin ana hedef kitlesini 30 yaş altındaki gençler oluşturuyor ve program dahilinde özellikle genç kızlar ile kadınlara yardımcı olunması amaçlanıyor.

Proje kapsamında, bilgisayar ve internet bilgisi olmayan gençlere yüz yüze ve internet üzerinden temel bilgisayar eğitimi veriliyor. Gönüllü eğitim ekibi, gençlerin karşılaşabileceği sorunları çözmek için bölgesel danışmanlık hizmeti de sunuyor. Proje kapsamındaki gençler, programın internet portalı üzerinden, Türkiye’de yapılan diğer gençlik çalışmaları ve bilgi teknolojilerinde gerçekleştirilen yeniliklerle ilgili bilgi edinebiliyor. Böylelikle, Türkiye'nin en büyük eğitim ve gençlik ağı ile gençlerin forumlar aracılığıyla çeşitli projeleri tamamlamasına olanak tanınıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Onay, BBK’nın elde ettiği başarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Projenin başlangıç tarihi olan Aralık 2008 tarihinden bu yana yapılan çalışmalarla hedeflediğimiz 1 milyon gencin yarısına ulaşmış bulunuyoruz. Ülkemizin bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde özellikle geleceğimiz olan gençlerin bilgiye ulaşımının önündeki engellerin ortadan kaldırılması için yaptığımız çalışmalara hızla devam ediyoruz. Değişen ve gelişen teknolojik dünyaya uyum sürecine odaklandığımız bu proje ile gençlerimizin bilişim alanındaki kapasitelerini geliştirmeyi ve bilgiye erişimlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, dönüşüm sürecinde yapılan bu çalışmaların amaçlarına daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaşılabilmesi için etkin iletişimin gerçekleştirilmesi konusundaki faaliyetlerimizi de sürdürüyoruz” diye konuştu.

3G teknolojisinin Türkiye’de hayata geçmesiyle birlikte yeni bir aşamaya geçen bilgi toplumu dönüşüm programı ile internet şimdiye dek olmadığı kadar özgür ve çok daha demokratik bir ortam haline geldi. Bilgiye erişmek isteyen herkes her an, her yerden mobil internet erişimi sağlayan 3G+ teknolojisi ile dünyaya bağlanabiliyor. Kullanıcıların Türkiye’nin en ücra köşelerinden bile ADSL internet erişimi olmayan noktalara ulaşmasını sağlayan 3G teknolojisi, bilgisayar ve internet kullanımı düşük olan genç nüfusa yeni iletişim olanakları sağlıyor.

Diğer Sitelerimizi Ziyaret Ettiniz mi.?

Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

4EverRAP: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rapcanavari.net

4EverROCK: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.rockcanavari.net

Twilight Saga FAN: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.twilightturkiye.com

FlashOyun: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.flashoyuncu.net
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.119


View Profile
Re: Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak
« Posted on: Ağustos 23, 2019, 09:49:13 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak e-book, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak programı, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak oyunları, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak e-kitap, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak download, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak hikayeleri, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak resimleri, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak haberleri, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak yükle, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak videosu, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak şarkı sözleri, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak msn, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak hileleri, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak scripti, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak filmi, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak ödevleri, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak yemek tarifleri, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak driverları, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak smf, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak gsm
Yanıtla #1
« : Şubat 14, 2010, 01:15:02 ÖS »

cadı_kız
*
Üye No : 28085
Yaş : 25
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 378
Mesaj Sayısı : 3.856
Karizma = 13164


teşekkürler. biLgiler için

*Her yaranın bedeLini gözLer çeker..!
GözLer ağLar, gözLer sevdiğni görmk ister..!
Her gece uykuLarn böLünür , hayaLi hep gözLerinin önündedir , kör oLmak istersn bazen , birdaha görmemek , güLüşLerini görmemek ..! KaLP AğLarken onun güLüşLerini görmemek..!

iMza : 'cadı_kız  *
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  



Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular