Duyurular
27.10.2007 yılında kurduğumuz webcanavari.net Bugün itibariyle 12. yaşına girmiş bulunmaktadır. Bu uzun süre zarfında desteklerini esirgemeyen eski / yeni ve mevcutta bulunan yönetim kadromuza, saygıdeğer üyelerimize teşekkür ederiz.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı  (Okunma Sayısı: 386 Kere Okundu.)
« : Mayıs 03, 2015, 11:13:38 ÖÖ »

SaviorAngel
*
Üye No : 20558
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bayan
Konu Sayısı : 5336
Mesaj Sayısı : 8.561
Karizma = 50938


İstanbul Beyoğlu’nda yaşayan Sirvant Markoviç 1990’da, eşi ise 1997’de öldü. Sahipsiz kalan 1 milyon TL’lik daireleri Gümüşsuyu Muhtarlığı’na dönüştü. Sirvant Markoviç’in ABD’deki kızı Alice Boronkay, Muhtar Çiğdem Nalbantoğlu’ndan geriye dönük 90 bin TL kira talep etti. Nalbantoğlu, Yanoş Markoviç’in İngiltere’deki kardeşi Paula Sachs’a ulaşmak için harekete geçti. Daire ise bu arada 3’üncü bir kişiye satıldı.İstanbul Beyoğlu’nda, Gümüşsuyu Caddesi Sağlık Apartmanı’ndaki daireyi 1971 yılında satın alan Macar asıllı Yanoş Markoviç, uzun yıllar Türkiye’de ticaretle uğraştı. Ermeni asıllı eşi Sirvant Markoviç’i 1990’da kaybeden Yanoş Markoviç, 1997’de öldü. Çocukları bulunmayan ailenin dairesi atıl hale geldi ve sahipsiz kaldı. Gümüşsuyu Muhtarı Çiğdem Nalbantoğlu, mahallelinin şikâyeti üzerine Beyoğlu Kaymakamlığı’na başvurdu. Kaymakamlığın sözlü oluru ile daire muhtarlık olarak kullanılmaya başlandı.

KIZI MİRASÇI OLDU

2013 yılında gayrimüslimlerin mallarıyla ilgili hukuki işlem yürüten bir emlak firması, Sirvant Markoviç’in ilk eşinden olan kızının ABD’de yaşadığını öğrenince harekete geçti. ABD’ye giden şirket yetkilileri, Markoviç’in kızı Alice Boronkay ile görüşerek, Gümüşsuyu’ndaki daire hakkında bilgi verdi. Boronkay’dan vekâlet alan şirket yetkilileri, İstanbul 5. Sulh Ceza Mahkemesi’ne mirasçılık belgesi istemiyle dava açtı. Mahkeme miras hakkının tamamını Boronkay’a bıraktı. Emlak şirketi, daireyi Boronkay’dan satın alıp farklı bir isme sattı. Alice Boronkay, 2001 yılından beri daireyi Gümüşsuyu Mahalle Muhtarlığı olarak kullanan Çiğdem Nalbantoğlu ve Beyoğlu Kaymakamlığı hakkında “haksız işgal” davası açtı. Boronkay, son 5 yıl için Nalbantoğlu’ndan geriye dönük 90 bin TL kira bedeli istedi. Dava dilekçesinde, “Çiğdem Nalbantoğlu kötü niyetlidir. Yıllardır muhtarlık binası olarak kullandığı taşınmazın kime ait olduğunu bilmemesi hayatın doğal akışına aykırıdır” denildi.

‘İŞGALİ ÖNLEMEK İÇİN MUHTARLIK YAPTIK’

Çiğdem Nalbantoğlu ise avukatı aracılığıyla İstanbul 18. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede şunları kaydetti: “Mahalle sakinleri Gümüşsuyu Muhtarlığı’na başvurarak taşınmazın kapısının kırık ve açık olduğunu, kimliği bilinmeyen kişilerce işgal edilmeye çalışıldığını anlattı. Bunun üzerine durumu bildirdiğimiz kaymakamlığın sözlü önerisiyle, işgali önlemek için harabe halde olan taşınmazı çok yüksek bir bedel ödeyerek onarttık. Bina, kamu hizmeti vermek için kullanılmıştır. Sahibi bulunsaydı, boşaltılıp teslim edilecekti. Ancak kimseye ulaşılamamıştır. Davacının 10 yıl sonra ortaya çıkarak ihtarda bulunmadan bedel istemesi, iyi niyetten uzaktır.”

İNGİLTERE’DEKİ MİRASÇI ARANIYOR

Halen dairede muhtarlık faaliyetlerini sürdüren Nalbantoğlu, mirasta dörtte bir oranında hakkı bulunan Yanoş Markoviç’in kız kardeşi Paula Sachs’a ulaşabilmek için harekete geçti. Nalbantoğlu, İngiltere’deki Türk Büyükelçiliği’ne yazı göndererek Sachs’a ulaşılmasını istedi.

'GAYRİMÜSLİMLERİN MALLARI RANTA DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR'

Gayrimüslimlerin mallarıyla ilgili birçok davaya bakan Avukat Sebu Aslangil, bu malların bazı emlak şirketlerince ranta dönüştürüldüğünü belirterek şunları söyledi: “Özellikle Beyoğlu bölgesinde, 1964 yıllarında Rum asıllı vatandaşların göç etmesiyle birçok gayrimenkul sahipsiz kaldı. Kimilerine el konuldu. Bazı taşınmazlar, hile yoluyla Türkiye’de yaşayanlar tarafından alındı. Türkiye’de taşınmazı olan çoğu gayrimüslim, bir şey elde edemeyeceklerini düşünerek dava açmıyor. Bazı gayrimenkul şirketleri de bunu fırsat bilip ranta dönüştürüyor. Sahipsiz kalan gayrimenkulleri tespit edip dünyanın neresinde olursa olsun sahiplerini buluyorlar. Bu durum hak sahibine fayda sağlamıyor.”

Erhan Ali ve kardeşi Ömer Kaan <3
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 222.152


View Profile
Re: Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı
« Posted on: Ocak 29, 2020, 04:56:56 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı e-book, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı programı, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı oyunları, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı e-kitap, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı download, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı hikayeleri, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı resimleri, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı haberleri, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı yükle, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı videosu, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı şarkı sözleri, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı msn, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı hileleri, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı scripti, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı filmi, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı ödevleri, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı yemek tarifleri, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı driverları, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı smf, Beyoğlu Gümüşsuyu'ndaki 1 Milyon Liralık Daire Ortalığı Karıştırdı gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
Göldeki Işık Ortalığı Karıştırdı
Güncel Haberler
By.CeZa 3 887 Son Mesaj Mayıs 21, 2009, 05:35:29 ÖS
Gönderen : By.TuRuT
160 Milyon Liralık Ceza!
Güncel Haberler
abra 0 409 Son Mesaj Şubat 02, 2013, 11:49:46 ÖÖ
Gönderen : abra
Çetin Doğan Öldü Iddiası Ortalığı Karıştırdı
Güncel Haberler
sanane_61 0 275 Son Mesaj Ekim 18, 2013, 01:56:30 ÖS
Gönderen : sanane_61
Müslüm Gürses'in Vasiyeti Ortalığı Karıştırdı
Televizyon & Radyo & Magazin
sanane_61 0 267 Son Mesaj Ocak 07, 2014, 10:09:50 ÖS
Gönderen : sanane_61
Ece Erken'in Eşi, Ortalığı Karıştırdı: O Karıyı Boşayacağım
Televizyon & Radyo & Magazin
-minel- 0 1460 Son Mesaj Kasım 09, 2014, 03:29:33 ÖS
Gönderen : -minel-


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular