Duyurular
Yönetici kadromuz da olmak isteyenler Wm ve ya wm yardımcılarına mesaj atabilir Hadi bize katılın Gülmek :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi Konuyu İncelemekte. Aşağı İn :)
Sayfa 1
Konu: L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ?  (Okunma Sayısı: 9947 Kere Okundu.)
« : Ekim 05, 2009, 02:23:16 ÖS »

[B]a[R]a[N]
*
Üye No : 4
Nerden : İstanbul
Cinsiyet : Bay
Konu Sayısı : 5672
Mesaj Sayısı : 27.672
Karizma = 62837


öncelikle dostum CLA.
SKIP CLA
1000 mg

Sağlıklı yaşam, fiziksel uygunluk ve sportif performans için vücut yağ oranının ve serum lipit profilinin uygun sınırlar içinde olması gerekir. Günde 2,5-5 g CLA takviyesi vücut yağ miktarını azaltıp kas kütlesini artırarak fiziksel performansını yükseltir, vücut yağlarının yakılarak kilo verilmesine ve vücudun düzgün bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

CLA esansiyel yağ asidi olarak bilinir. Vücudumuzun kendi kendine yapamadığı için dışarıdan besinlerle alınması gerekir. CLA, vücutta yağ kaynaklı enerjinin kullanımını hızlandırarak vücut kas oranının vücut yağ oranına göre artmasına yardımcı olur. Kas gücünüzün gelişimini destekler: Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan kasların güçlenmesi ile daha çok yağ yakar, daha kolay kilo verirsiniz.

İnsanlarda CLA'nın etkileri üzerinde yapılan araştırmalarda CLA takviyesinin vücut yağ oranının ve abdominal obezlerde abdominal çapı azalttığı rapor edilmiştir. Yapılan bir çalışmada CLA'nın lipoprotein lipazı baskıladığı görülmüştür. Lipoprotein lipaz yağ moleküllerini parçalar ve hücreleri bunları kolayca emerek vücut yağı olarak depo ederler. CLA lipoprotein lipazı baskılayarak yağ depolarının oluşumunu engeller. Vücut için gerekli enerjinin cilt altında (özellikle abdominal bölge ) birikmiş yağların yakılarak kullanımını sağlar.

Placebo kontrollü yapılan bir çalışmada günde 3g. CLA alan kişilerde 90 gün sonunda vücut yağ oranında %20 azalma görülmüştür.

Denek hayvanları üzerinde yapılan çalışmalarda CLA takviyesinin yağ oranını düşürücü etkisi ortaya çıkmıştır. Kolestrol ve trigilserit düzeylerini azaltabilir.

CLA, şeker hastaları ve şişmanlarda sıkça rastlanan ensülin direncini azaltmada ve yüksek ensülin düzeylerini dengelemede etkilidir.
Nerede Bulunur : Süt ve süt ürünlerinin içinde bulunan bir madde olarak 1978 yıında saptanmıştır. Kırmızı et yağlarında da CLA bulunmuştur. Özellikle hayvanların doğal otlaklar yerine yapay yemlerle beslenmesindeki artış bu yağ asitinin süt ve et türü hayvansal gıdalarda bulunabilirliğini azaltmış, dışarıdan beslenme desteği olarak alımını gerektirmiştir.

Kullanıldığı Durumlar : Vücut kas/yağ komposizyonunun yeniden yapılandırılması, öncelikle abdominal bölge olmak üzere yağların yakılması, kas gelişiminin desteklenmesinde kullanılır. Kilo verme amaçlı diyetlerde ve vücut yağ oranının azaltılmasında etkilidir.

Yan Etkileri : Bugüne kadar CLA'nın oluşmuş yan etkisi görülmemiştir. İnsan gereksiminin 50 katı üzerinde paralel hayvan testlerinde hiçbir toksik etki saptanmamıştır.

İçeriği : Her kapsül 600 mg CLA (Conugated Linoleic Acid), 400 mg sebze yağı içerir.

Kullanımı : Bir diet ve egzersiz programı ile birlikte kullanımı önerilir. Kullanım süresince hergün ana öğünlere başlamadan hemen önce 2'şer kapsül alınmalıdır.

ve L-CARNİTİNE.Stres altında iken günlük L- Carnitine gereksinimi 1200 mg. a kadar yükselir. Bu durumda vücudumuz L-Carnitine ihtiyacını kaslarımızdaki proteinleri parçalayarak karşılar. Vücudumuz 1 gr. Carnitine üretebilmek için 30 gr. kas kitlesini eritir.

Carnitine'in büyük rolü yağ yakma ve hızlı enerji temin rolüdür. Carnitine, yağ asitlerini hücredeki mitokondriye (yağ yakma odası) taşır. Yağın yakılması hızlı enerji (fuel) verir. (Glikoz ve protein yakımına göre 6 kat hızlı enerji). Carnitine, sporcuların bedensel performans potansiyellerini holistik (bütünsel) olarak yükseltir ve onları kısa bir sürede gerçekten sağlam ve fit hale getirir. (Carnitine, zaten doğal olarak vücutta bulunduğu için, performansı %30'un üzerinde arttırdığı halde doping sayılmamaktadır). Kasların gücünü arttırır. Mevcut kas kitlesini korur, geliştirir ve yeni kas gelişimini sağlar. Maksimum aerobik gücünü ve dayanıklılığını arttırır. Prematüre (erken) yorulmayı önler. Ekstrem performans gösterme durumlarında vücudu incinme ve yırtılmalardan korur. Kas yaralanmalarını azaltır, kas ağrıları, yorgunluk ve bitkinliği azaltır.

Normal beslenme yoluyla vücudumuzun günlük Carnitine alımı ortalama 20-25mg. dır. Yoğun spor yapınca veya stres altında iken günlük L- Carnitine gereksinimi 1200 mg. a kadar yükselir. Bu durumda vücudumuz L-Carnitine ihtiyacını kaslarımızdaki proteinleri parçalayarak (lysine ve methionin amino asitlerini sentezleyerek) karşılar. Vücudumuz 1 gr. Carnitine üretebilmek için 30 gr. kas kitlesini eritir. Bir maraton koşusunda vücut 2 gr. dan fazla L-Carnitine kaybeder. Sporcular ihtiyaçları olan ekstra L-Carnitine'i mutlaka dışardan takviye etmelidir. 70-90 dakikadan sonra performansın birdenbire ve hızla düşmesini engeller. Dayanıklılık egzersizlerinde nihai atak kapasitesini arttırır. Enfeksiyonlardan korur, bu da özellikle uzun vadeli yoğun antreman dönemlerinde önemlidir. L-Carnitine alan antibiyotiklere neredeyse hiç ihtiyaç duymaz.

Carnitine'nin sporcular için en büyük yararı, carnitine'nin vücut hücrelerine oksijen alımını hızlandırma yeteneğidir (%6'ya kadar). Bu da ağır fiziksel aktivite zamanında ihtiyaç duyulan oksijenin daha yüksek oranda mevcudiyetini sağlar.

Fiziksel yorgunluğu giderir. Egzersiz esnasında kaslarda laktik asit birikimi olur ve bu yorgunluğa sebep olur. Egzersiz öncesi Carnitine kullanımı kaslarda laktik asit birikimini azaltarak yorgunluk ve bitkinliğin başlamasını geciktirir. Yorgunluğu minumumlaştırma performansı maksimumlaştırma yönünde büyük bir adımdır. Yorgun sporcuları ayağa kaldırır.

Yoğun antreman ve egzersiz kırmızı kan hücrelerini eksiltir. Sporcular bu yüzden sık sık demir, B12 ve B6 vitaminlerinin eksikliğini çeker. L-Carnitine, kırmızı kan hücrelerinin hayatını uzatarak tüm bunlara engel olur.

Kullanımı : Nutrimax L-Carnitine Drink L-Carnitine'in lezzetli bir şekilde alınmasına olanak sağlar. Her bir porsiyon (1 çay kaşığı 2gr.) 200ml. suda çözünerek susuzluk giderici lezzetli (Limon, Portakal) kalorisiz diyet içeceğiniz olacak hem carnitin hem de metabolizmanın ihtiyacı olan C vitamini sağlar.
eğer tablet ise idmandan 40 dakika önce 1000mg alman lazım ikisi bir arada kullanılabilir bi zararı olmaz tabi düzenli spor yapacaksan
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2011, 10:36:19 ÖS Gönderen : honey_face »

İstek & Öneri ve Şikayetlerinizi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
Adresine İletebiliriniz.


Bayanlara: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.kadincaforum.net

Yemek Tarifi: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.gulsahinmutfagi.com

Webcanavari FaceBook: WeBCaNaVaRi'na Üye Olmadan Link'leri ve Kod'ları Göremezsiniz.
Link'leri Görebilmek İçin. Üye Ol. veya Giriş Yap.
www.facebook.com/pages/WeBCaNaVaRiNeT/113802538652033
WeBCaNaVaRi Botu

Bu Site Mükemmel :)

*****

Çevrimİçi Çevrimİçi

Mesajlar: 221.732


View Profile
Re: L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ?
« Posted on: Nisan 21, 2018, 10:13:09 ÖÖ »

 
      Üye Olunuz.!
Merhaba Ziyaretçi. Öncelikle Sitemize Hoş Geldiniz. Ben WeBCaNaVaRi Botu Olarak, Siteden Daha Fazla Yararlanmanız İçin Üye Olmanızı ŞİDDETLE Öneririm. Unutmayın ki; Üyelik Ücretsizdir. :)

Giriş Yap.  Kayıt Ol.
Anahtar Kelimeler: L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? e-book, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? programı, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? oyunları, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? e-kitap, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? download, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? hikayeleri, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? resimleri, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? haberleri, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? yükle, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? videosu, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? şarkı sözleri, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? msn, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? hileleri, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? scripti, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? filmi, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? ödevleri, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? yemek tarifleri, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? driverları, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? smf, L-carnitine Ve Cla'yi Beraber Kullanmak ? gsm
Sayfa 1
Yukarı Çık :)
Gitmek istediğiniz yer:  


Benzer Konular
Konu Başlığı Başlatan Yanıtlar Görüntü Son Mesaj
MacOS 7 kullanmak
Macintosh
Musty* 2 2062 Son Mesaj Eylül 23, 2014, 10:59:24 ÖS
Gönderen : fatush
Menopozla Beraber Kolesterolde Artıyor
Kadın Hastalıkları
Arshavin 0 507 Son Mesaj Şubat 15, 2012, 01:53:09 ÖÖ
Gönderen : Arshavin
Anca Beraber, Kanca Beraber
Deyimler Sözlüğü
Asortik Hatun 0 349 Son Mesaj Eylül 15, 2013, 11:14:33 ÖS
Gönderen : Asortik Hatun
Babasıyla Da Beraber Oldum
Televizyon & Radyo & Magazin
sanane_61 3 810 Son Mesaj Ocak 02, 2014, 11:12:49 ÖÖ
Gönderen : tuana_
Bir Zamanlar Beraber Atmıştı Bu Kalpler - Anna Marchesini
Kitaplar Hakkında Bilgi ve Özetler
BÖRÜLCE 0 279 Son Mesaj Nisan 27, 2016, 10:28:58 ÖS
Gönderen : BÖRÜLCE


Theme: WeBCaNaVaRi 2011 Copyright © 2011 Simple Machines SiteMap | Arşiv | Wap | İmode | Konular